Colts ar gāzi

zhuks Reģ.: 01.12.2005

Ar gāzi aprīkots transports pašam nav bijis, tāpēc ir jautājiens- 2007.gada Coltu 1.3 ar gāzi- nu tā, lai var braukt un braukt un nedomāt par degvielas izdevumiem. Gribi un brauc, un tādā veidā 6-7Ls vietā maksāt 3,-

Cik daudz smirdēšu un vai tāds vispār uz priekšu tikšu, un vai gala rezultātā būs kāda ekonomija?

 
1 2 3 4 5
Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

1.3 un 6-7 Ls uz 100 km??? Tā kā stipri par daudz, priekš tik maza motora.

Man ir C4 ar 1.4 un stabili iekļaujos 5 Ls uz 100. Pat neapsveru domu par gāzes iekārtu, jo vienkārši neatpelnīšu to.

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Ja normāla gāzes iekārta un viss mašīnai darbojas normāli- nekas nesmird.

Par ekonomiju - jāņem vērā, ka gāzi patērēs vairāk nekā benzīnu + vēl gāzes iekārtas apkopes/remonti. Izmkaksu starpība vismaz man sanāk apmēram 30 - 40 %. Ja kāds mēģina iestāstīt, ka 50 % - pārspīlē.

Ja daudz brauc, ir ekonomija.

Savukārt, ja attiecīgais modelis ir pieejams ar labu dīzeļdzinēju, izmaksas gāze vai dīzelis ir līdzīgas.

Mīnusi:

1) Ja patīk sportot, var just jaudas samazinājumu, vienkārši raiti braucot nejūt (pie nosacījuma, ka laba gāzes iekārta);

2)biežāka pildīšanās;

3)Sašakarēts bagāžnieks, jo tur atrodas vai nu balons vai rezerves rats, kura vietā balons.

zhuks Reģ.: 01.12.2005
0 0 Atbildēt

Patēriņu rēķināju jau ar gāzes iekārtas patērēto- benzīnā var iekļauties sešos litros-zem seši litri ir palīdis tikai dažas reizes.

Rezerves rata šim nav- ir kompresors tajā vietā.

Ar viņu jau braukā sieviete- grib lētāk, bet ar šito pašu auto.

Mēnesī sanāk nobraukt ap 2000km, izskatās, ar šito auto domā vēl braukt gadus 3.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

zhuks rakstīja: Patēriņu rēķināju jau ar gāzes iekārtas patērēto...

WTF?

Kā var zināt gāzes iekārtas patērēto, ja iekārta nav vēl uzstādīta?

zhuks Reģ.: 01.12.2005
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja:

zhuks rakstīja: Patēriņu rēķināju jau ar gāzes iekārtas patērēto...

WTF?

Kā var zināt gāzes iekārtas patērēto, ja iekārta nav vēl uzstādīta?

Cik lasīju netā, tad gāze vairāk tērējas kā benzīns, līdz ar to ņēmu tos pašus 7 litrus sešu litru vietā.

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Pa gadu apmēram atmaksāsies uzstādīšana pie šāda nobraukuma, tad varēs sākt taupīt.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

zhuks rakstīja:

Nortel rakstīja:

zhuks rakstīja: Patēriņu rēķināju jau ar gāzes iekārtas patērēto...

WTF?

Kā var zināt gāzes iekārtas patērēto, ja iekārta nav vēl uzstādīta?

Cik lasīju netā, tad gāze vairāk tērējas kā benzīns, līdz ar to ņēmu tos pašus 7 litrus sešu litru vietā.

Uz sētām arī raksta...

Kāda iekārta? Kādā kantorī likta? Apkopes izmaksas? Eļļas izmaksas?

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

zhuks rakstīja: Colts ar gāzi...

... tāda gāzes pistole vien sanāks!

Kurš uzceps topiku "AK47 ar gāzi"?

zhuks Reģ.: 01.12.2005
0 0 Atbildēt

Kāda iekārta? Kādā kantorī likta? Apkopes izmaksas? Eļļas izmaksas?

Kad uzstādīs iekārtu un jau būs pāris bākas izbrauktas, tad ielikšu komentārus

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja:

Savukārt, ja attiecīgais modelis ir pieejams ar labu dīzeļdzinēju, izmaksas gāze vai dīzelis ir līdzīgas.

fans jau savu ekonomisko mikrodīzeļdzinēju ir vairākas reizes pārlasījis

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Atkarīgs no tā, kur brauc. Ar mazjaudīgiem motoriem pilsētā gāzi patērēs pat 20-30% vairāk nekā benzīnu. Arī smagāks tas auto būs par kādiem 60kg.

tad vēl ieteiktu rēķināties ar to, ka akcīzi gāzei drīz pieliks.

nekāda vārstu eļļošana gan šitam nīkulim nav vajadzīga.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

un jā - pamazām arī Latvijā pāriet uz to, ka uzpildīties vajag pašam. Tas gāzes uzpildes process tomēr nedaudz savādāks nekā benzīnam ir. ja vēl bāž zem bākas vāciņa, tad visu laiku tas pipļuks jāskrūvē ...

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Vakar apritēja precīzi gads, kopš uzliku gāzes iekārtu savam CR-V, līdz ar to secinājumus ir iespējams izdarīt.

Gāzes vidējais patēriņš ir 12,5 l/100 km pretī benzīna vidējam patēriņam 10 l/100 km. Tātad patērē par 25% vairāk degvielas.

Neziemas sezonā benzīna patēriņš sanāk aptuveni 0,3 l/100 km, ziemā - 0,5 l/100 km.

Esmu uztaisījis Excel tabulu, kurā rūpīgi ierakstu iepildītās gāzes daudzumu un cenu, nobrauktos km no iepriekšējās uzpildes (vienmēr pildu līdz pilnam balonam), kā arī blakus aprēķinu, cik man izmaksātu, ja šo pašu ceļu veiktu ar benzīnu (nofiksēju tajā dienā benzīna cenu un rēķinu, ka benzīnu būtu patērējis nevis 10/l uz 100 km, bet gan 9,5 l/100.

Gada laikā esmu nobraucis 25 047 km un šajā laikā tādējādi ietaupījis Ls 1 119,33.

Iekārtas uzstādīšana maksāja 630 latus un tika veikta 1 apkope par Ls 32,00. Līdz ar to 1.gadā ietaupījums bija Ls 457,33. No brīža, kad iekārtas uzstādīšana atmaksājās, mēnesī vidēji ietaupu gandrīz 100 latus.

Nekas salonā nesmird un nemaz nedrīkst smirdēt. Ja tā ir, tad uzreiz jābrauc uz servisu nevis jāturpina forumā pļūtīt, ka var smirdēt.

Ja prasītu manu viedokli par gāzes iekārtas uzstādīšanu mazlitrāžas Colt, tad es teiktu, ka tā nav laba ideja, jo ekonomiskums finansēs parādīsies pēc liela nobraukuma un arī tālāk būs diezgan mazs ieguvums. Bet nu, ja patiešām daudz jābrauc, tad var likt. Bet nu lielos gabalus man vispār liekas neprātīgi braukt ar tik mazu auto. Tad jau labāk lielu sedanu un ar gāzi

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Papildinot iepriekšējo...

Piemēram, aizvakar EKO gāzes automātiskājā gāzes uzpildes stacijā uzpildīju gāzi 24,59 l par Ls 9,20 (0,374 Ls/l) un no iepriekšējās uzpildes reizes biju veicis 226,1 km. Ar benzīnu šo pašu ceļa posmu būtu nobraucis ar 21,53 litru jeb naudas izteiksmē Ls 19,96 (0,927 Ls/l Valmieras ielas Statoil ar atlaidi). Ietaupījums sanāk Ls 10,76 jeb pat vairāk kā 50%

Veiga Reģ.: 25.09.2004
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: 1.3 un 6-7 Ls uz 100 km??? Tā kā stipri par daudz, priekš tik maza motora.

Man ir C4 ar 1.4 un stabili iekļaujos 5 Ls uz 100. Pat neapsveru domu par gāzes iekārtu, jo vienkārši neatpelnīšu to.

Es nezinu, kā Tu brauc, bet principā mazam motoram nav tiešas saistības ar mazu patēriņu, īpaši ja vēl jābraukā pa Rīgu. Es 5 g nobraukāju ar 1.3 fiestu un benzīnu ēda ~7 L, bet gāzi ~8,5 L/100 km (auto vēlāk tika uzdāvināts sievastēvam, viņš pamanās iztikt ar 6,9 L gāzes/100 km, laikam ļoti rezervēti brauc)

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja: Papildinot iepriekšējo...

Piemēram, aizvakar EKO gāzes automātiskājā gāzes uzpildes stacijā uzpildīju gāzi 24,59 l par Ls 9,20 (0,374 Ls/l) un no iepriekšējās uzpildes reizes biju veicis 226,1 km. Ar benzīnu šo pašu ceļa posmu būtu nobraucis ar 21,53 litru jeb naudas izteiksmē Ls 19,96 (0,927 Ls/l Valmieras ielas Statoil ar atlaidi). Ietaupījums sanāk Ls 10,76 jeb pat vairāk kā 50%

50 % gluži nesanāks, jo jārēķina, arī ka benzīns patērējas+ iekārtas apkopes.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja:

nomiks rakstīja: Papildinot iepriekšējo...

Piemēram, aizvakar EKO gāzes automātiskājā gāzes uzpildes stacijā uzpildīju gāzi 24,59 l par Ls 9,20 (0,374 Ls/l) un no iepriekšējās uzpildes reizes biju veicis 226,1 km. Ar benzīnu šo pašu ceļa posmu būtu nobraucis ar 21,53 litru jeb naudas izteiksmē Ls 19,96 (0,927 Ls/l Valmieras ielas Statoil ar atlaidi). Ietaupījums sanāk Ls 10,76 jeb pat vairāk kā 50%

50 % gluži nesanāks, jo jārēķina, arī ka benzīns patērējas+ iekārtas apkopes.

Es taču jau ņēmu vērā, ka tērē arī benzīnu, tāpēc rēķinu, ka patēriņš ir 9,5 l nevis 10 l uz 100 km, kas atbilst 0,5 l uz 100 km. Nu apkope 32 latu apmērā uz 20 000 km nekādu būtisku iespaidu uz aprēķinu neatstāj - tie ir 16 santīmi uz 100 km jeb aptuveni 0,18 l benzīna uz 100 km

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 1 Atbildēt

nomiks rakstīja:

Es taču jau ņēmu vērā, ka tērē arī benzīnu, tāpēc rēķinu, ka patēriņš ir 9,5 l nevis 10 l uz 100 km, kas atbilst 0,5 l uz 100 km. Nu apkope 32 latu apmērā uz 20 000 km nekādu būtisku iespaidu uz aprēķinu neatstāj - tie ir 16 santīmi uz 100 km jeb aptuveni 0,18 l benzīna uz 100 km

Var redzēt,ka tev nav ko darīt. Ja tev būtu ko darīt, tev nebūtu laika rēķināt šitādus sūdus ekseļos. Plusā tam visam tu taču visticamāk visu laiku domā, lai tik par daudz nenotērējas, ar galvā uzmauktu cepuri brauc pa ceļiem un sēņo.

Tu esi vai nu fanam brālis vai arī kaut kāds švāģeris, jūs satiekoties visticamāk atrādat viens otram savas tabulas un apspriežat ietaupījumus.

Tā vietā, lai izdomātu,kā vairāk nopelnīt. Taupītāji herovie Ietaupot bagāts nepaliksi, jefiņ. Tērē vairāk un izdomā,kā pelnot to kompensēt, tā tas jādara.

Vai arī ej kājām un nepis citiem braukšanu ar savu ekobraukšanu.

Chankaishi Reģ.: 11.07.2007
0 0 Atbildēt

Man shkjiet, ka ir stulbi sisties ar pieri sienaa, ja blakus durvis Ir stulbi smagi straadaat, lai dabuutu to, ko var sameeraa viegli ieekonomeet. Tas par 07.18 teikto Ir labi, ka ir cilveeki, kas var uzraadiit patiesus skaitljus, paldies jaasaka, nevis jaaizsmej nomiks!!

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Ko nozīmē 'ieekonomēt' ?? Nekas tur ieekonomēts netiek. Tiek braukts vienkārši vairāk, kā topika autors arī pateica-lai nav jādomā.

Tā kā viss šis 'ieekonomēts' ir buļļa sūds.

Kā te pareizi Pimais norādīja- VWfans arī 'ieekonomēja', pērkot dīzeli. Nu viņš RAUD par kvēpu filtriem, blīvju maiņām utt. Visa 'ieekonomēšana' ir pakaļā.

Iekš PSRS ar bija skaļš sauklis 'Ekonomijai jābūt ekonomiskai'

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Par ieekonomēšanu ir reāls piemērs, kur tas tiešām notiek. Transporta firma nopērk jaunākas mašīnas, kuras patērē par 3-4 litri uz 100 km mazāk DD.

Vai teritorijas apgaismošanai saliek ekonomiskākas spuldzes un tādējādi gūst labumu.

Nevis ieliek privātā tarataikā ar patēriņu līdz 10l/100km ( nav runa par normālām mašīnām) gāzi un brauc vairāk( kur patiesībā nafig nevajag, jo ir taču LĒTĀK) , notērējot beigu beigās vairāk, un tad rēķina 'ieekonomēto'.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

DekstersFF rakstīja: Ko nozīmē 'ieekonomēt' ?? Nekas tur ieekonomēts netiek. Tiek braukts vienkārši vairāk, kā topika autors arī pateica-lai nav jādomā.

Tā kā viss šis 'ieekonomēts' ir buļļa sūds.

Kā te pareizi Pimais norādīja- VWfans arī 'ieekonomēja', pērkot dīzeli. Nu viņš RAUD par kvēpu filtriem, blīvju maiņām utt. Visa 'ieekonomēšana' ir pakaļā.

Iekš PSRS ar bija skaļš sauklis 'Ekonomijai jābūt ekonomiskai'

Arī pēc gāzes iekārtas uzstādīšanas braucu tikpat, cik agrāk. Nobraukums vidēji 25 000 gadā bija arī agrāk, ko apliecina nepilnu 5 gadu laikā veiktais nobraukums gandrīz 118 000 km. Runājot par excel tabulām, varu pateikt, ka tas aizpildīšana man pēc katriem izdevumiem prasa ne vairāk par pusminūti, un pa šo laiku nevaru palikt ne bagātāks, ne nabagāka.

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja: Runājot par excel tabulām, varu pateikt, ka tas aizpildīšana man pēc katriem izdevumiem prasa ne vairāk par pusminūti, un pa šo laiku nevaru palikt ne bagātāks, ne nabagāka.

Gribētu redzēt, kā tu pusminūtes laikā to visu tur saraksti. Apkopo degvielu datus, noraksti spido rādītāju, tad ej un atver datoru, tur to savadi un sarēķini.

Nu un ,protams, tīksmināšanas laiks par 'ieekonomēto'.

Ekonomē, nebraucot kur nevajag, braucot, kur vajag retāk, braucot ar velosipēdu utt, tā būs tev ekonomija.

Bet tā tu esi vienkārši santīmpisējs nevis ieekonomētājs. Tāpat kā topika autors ar gāzi Coltam

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

DekstersFF rakstīja:

Nevis ieliek privātā tarataikā ar patēriņu līdz 10l/100km ( nav runa par normālām mašīnām) gāzi un brauc vairāk( kur patiesībā nafig nevajag, jo ir taču LĒTĀK) , notērējot beigu beigās vairāk, un tad rēķina 'ieekonomēto'.

Tu dzīvē dari tikai to, ko vajag? Vai tomēr tas, ka par to pašu naudu rodas iespēja izdarīt ko vairāk "nevajadzīgu" ir nepareizi? Ja cilvēkam patīk laiku pavadīt braucot, nevis komentējot iAuto, tā tavuprāt ir sliktāka un NEVAJADZĪGĀKA lieta!

P.S. man tomēr labāk patīk dīzelis, jo nesajūsmina gāzes biežā uzpildīšanās, kas liek vienmēr pārdomāt par to, kur un cik tālu esi no DUS.

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

aansis rakstīja:

Tu dzīvē dari tikai to, ko vajag?

Es dzīvē pārsvarā daru to,ko gribu. Ko vajag daru tad, kad to patiešam vajag. Nu, eju kakāt, piemēram.

Var taču likt gāzes un visu ko darīt, bet tad nevajag to par ekonomēšanu saukt tādā razkladā.

Var nopirkt patiešām labu tualetes papīru un iztikt ar 2 lapiņām, lai neskrien pirksts cauri. Bet var nopirkt pašu lētāko un pēc tam mazgāt ilgi rokas.

Būs ekonomija?

Te nu redz ir runa par dažādām uztverēm,ko kurš saprot ar vāºdu 'ieekonomēt'. Var jau arī pirkstu par pimpi saukt, bet tas nenozīmē, ka pirksts ir pimpis.

1 2 3 4 5
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti