”Bērnu rallija ”Kurzeme”” Ventspils posma uzvarētāji

21.jūnijs 2005 11:30

Šodien, spoži spīdot saulei un pūšot piejūras pilsētas cienīgam vējam, Ventpilī pie t/c Tobago tika noskaidroti sacensību sērijas ”Bērnu rallijs ”Kurzeme”” trešā jeb Ventspils posma uzvarētāji. Pasākumu rīko starptautiskā autorallija „Kurzeme” organizators SIA „MPA Fortius” sadarbībā ar Ceļu Satiksmes Drošības Direkciju un Siemens.

Jaunākajā vecuma grupā, kurā startēja 6 līdz 7 gadus vecie dalībnieki, pirmo vietu izcīnīja Kristaps Blaubergs, kopvērtējumā iegūstot 260 punktus no 300 iespējamajiem. Par pieciem punktiem mazāk (255 punkti) un otrā vieta tika Reinim Reinholdam. Tādu pašu punktu skaitu (255 punkti) ieguva arī Reinis Teterlevics, bet viņš trasē pavadīja ilgāku laika posmu nekā otrās vietas ieguvējs, tāpēc viņam trešā vieta.

Vidējā vecuma grupā, kurā startēja 8 līdz 10 gadus vecie sportisti, uzvaru, savācot 280 punktus no 300 iespējamajiem, guva Dāvis Sišers. Otrā vieta un 275 punkti Mārai Lodei, kura sacensību posmu ar velosipēdiem veica neigūstot nevienu soda punktu. Par divdesmit pieciem punktiem mazāk (250 punkti) un trešā vieta Elvim Caunītim.

Visspraigākā cīņa Ventspilī izvērtās trešajā vecuma grupā (11 līdz 14 gadi) – vietu sadalījumu pirmajā trijniekā noteica trasē pavadītais laiks. Pirmā vieta un 280 punkti no 300 iespējamajiem Valteram Koham. Tāds pats punktu skaits (280 punkti), bet mazliet ilgāks trasē pavadītais laiks otro vietu nodrošināja Artūram Skadulim. Arī trešās vietas ieguvējs Andris Zviedrītis ieguva 280 punktu, bet trasē bija nedaudz ilgāk par otrās vietas ieguvēju.

”Bērnu rallija ”Kurzeme” Ventspils posmā bija kāds līdz šim nepiedzīvots pārsteigums – interesi par dalību sacensībās izrādīja arī bērni vecumā līdz sešiem gadiem. Tika izveidota speciāla dalībnieku grupa, lai visus sacensību uzdevumus varētu izmēģināt arī paši mazākie. Interesanti, ka šajā vecuma grupā bija vērojams krietns meiteņu pārsvars. Saskaņā ar ”Bērnu rallija ”Kurzeme” nolikumu šīs vecuma grupas bērni cīņā par vietu superfinālā nepiedalījās, bet ieguva jaukas piemiņas veltes.

”Bērnu rallija ”Kurzeme” trešajā jeb Ventspils kvalifikācijas posmā kopumā piedalījās 30 gados jaunie sportot gribētāji, taču ceļazīmi uz sacensību finālu, kas notiks 9. jūlijā Liepājā pie rallija ”Kurzeme - Žemaitija” finiša estakādes, ieguva deviņi dalībnieki – labākie trīs no katras vecuma grupas.

Sacensības notika trīs daļās, kur to dalībniekiem vajadzēja gan parādīt riteņbraukšanas iemaņas, gan prasmi vadīt radiovadāmās rallija automašīnas, gan arī atbildēt uz CSDD un rallija ”Kurzeme” organizatoru sagatavotajiem jautājumiem par satiksmes drošību un autosportu.

Sacensību beigās visi sacensību dalībnieki no rallija ”Kurzeme” organizatoriem un CSDD saņēma piemiņas veltes. Katras vecuma grupas pirmās vietas ieguvējs tika apbalvots arī ar autorallija ”Kurzeme” ģenerālsponsora ”Siemens” īpaši šim pasākumam sarūpētajām balvām. Par to, lai nepietrūktu saldumu, parūpējās t/c “Tobago”.

Ventspils posma dalībniekus iedvesmoja īpašie viesi – Autorallija ekipāžas no Rally Club Vindava (Janeks Cunskis / Ģirts Fogels ar Opel Astra (R11) un Andris Ivans/ Ervīns Valters ar Audi Coupe (R13)). Ventspils domes rosināti, muzikālus un dejas sveicienus sacensību dalībniekiem veltīja popstudija „Jūras akmentiņi” un grupa „Mainstream” no Svetlanas Grundmanes deju studijas. Diemžēl, līdzšinējo sacensību posmu vadītāja un krāšņākā persona Pepija Saldus posma aukstajos laika apstākļos saķērusi iesnas, tāpēc Vetspilī bērniem palīdzēja spriganais Nik-Niķis.

Pirmais sacensību posms notika bērnu aizsardzības dienā 1. jūnijā Liepājā un pulcēja 43 dalībniekus, kuri mērojās spēkiem veloveiklības un radiovadāmo modeļu sacensībās, kā arī atbildēja uz jautājumiem par ceļu satiksmes noteikumiem un autosportu. Sacensību sērijas otrais posms risinājās Saldū, 5.jūnijā, kur, spītejot vasarai netipiski vēsiem laika apstākļiem un spēcīgam vējam, par labāko rezultātu sacentās 24 gados jaunie sacensību dalībnieki.

Bērnu rallijs notiek jau otro gadu un pievērš gados jauno velobraucēju uzmanību ceļu satiksmes noteikumiem un drošas braukšanas principiem, kā arī izglīto Latvijas autosporta un autorallija jautājumos. Lai radītu interesi par šiem jautājumiem, katrā Kurzemes rajonā notiks vienas dienas pasākums ar sacensībām bērniem un jauniešiem vecumā no 6 līdz 14 gadiem. Pieteikšanās sacensībām notiek sacensību norises vietā un tiek uzsākta pusstundu pirms pirmā dalībnieka starta. Maksimālais dalībnieku skaits katrā atlases sacensībā tiek ierobežots līdz 150 dalībniekiem. Dalība sacensībās ir bezmaksas.

Atšķirībā no autorallija, kad ātrumposmos ir jāveic pēc iespējas ātrāk, bērnu rallijā ”Kurzeme” svarīgākais ir būt precīzam. Jo vairāk šķēršļu tiks pareizi apbraukti, jo vairāk punktu katrs sacensību dalībnieks saņems. Kā zināms, liela daļa avāriju uz ielām notiek tieši pārāk liela ātruma dēļ, tāpēc sacensību mērķis ir nākotnes autovadītājos ieaudzināt citus ceļu kultūras principus. Uzvarējis būs tas, kuram būs visvairāk punktu.

Brauciet skaisti šajā vasarā - sargiet sevi un citus!

Sacensību turpmāko posmu kalendārs:
Kuldīga, 2005. gada 19. jūnijā, Pilsētas laukumā, 10:00 – 14:00
Talsi, 2005. gada 25.jūnijā, pie Talsu Pilsētas Domes, 10:00 – 14:00

Superfināls - Liepājā, 2005. gada 9. jūlijā

Ilze Tihanovska
Bērnu rallija ”Kurzeme” preses sekretāre

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ugunsdzēsēju treniņa laikā iznīcināts 770 Zs jaudīgs Mustang (+ FOTO)

Amerikāņu ugunsdzēsēji treniņa laikā “sagriezuši gabalos” 770 Zs jaudīgo Ford Mustang Shelby GT500. Lasīt vairāk

 

BMW hibrīdautomobiļi var aizdegties 7

Vairāk nekā 26 000 BMW un Mini automobiļu ar hibrīdiekārtām nāksies iegriezties servisos, lai novērstu defektu, kas var novest pie īssavienojuma. Lasīt vairāk

 

Meistars uzbūvē mocīti (+ FOTO) 15

Vilis no Vidzemes puses pilnveidojis ķīniešu 50 kubikcentimetru mopēdu Wonjan WJ50, pārbūvējot to pēc savas gaumes un radot sev tīkamāku un vairāk piemērotu transportlīdzekli. Lasīt vairāk

 

Pateicoties aculieciniekam aiztur Volkswagen vadītāju, kas "streipuļo" pa joslām (+ VIDEO) 50

Pateicoties aculiecinieka operatīvajai rīcībai, izsaucot policiju, tika aizturēts, iespējams, stipri piedzēries Volkswagen Passat vadītājs, kas varēja izraisīt lielu nelaimi. Lasīt vairāk