Plānotā transporta sistēmas attīstība apdraud vides kvalitāti Rīgā 1

30.maijs 2008 11:47

Transporta attīstības risinājumu, jeb apbūves rezultātā Rīga zaudēs daļu Mežaparka, notiks Mārupes meža un Imantas meža masīva sadalīšana mazākos nogabalos, tiks ietekmēts Lāčupītes hidroloģiskais režīms, Spilves pļavu gruntsūdens līmenis un Daugavas ūdens kvalitāte.

Rīgas attīstības plānā 2006.–2018.gadam ir piedāvāti transporta (maģistrāļu, autonovietņu, sabiedriskā, kravas pārvadājumu, velotransporta) attīstības risinājumi pilsētā. Tiek plānota šādu objektu būvniecība: Dienvidu tilta un maģistrāles izbūve, Austrumu lielceļa, Ziemeļu trases, Hanzas šķērsojuma trases, Rietumu lielceļa vai Daugavgrīvas ielas rekonstrukcija, šāda informācija atrodama Rīgas domes attīstības departamenta mājas lapā. 

Iecerēts attīstīt maksas autonovietnes pie pilsētas robežām, ap dzelzceļa loku, pie sabiedriski izmantojamiem objektiem, bet pilsētas vēsturiskajā centrā tiek plānota autonovietņu ierobežošana un maksas ieviešana, iebraucot pilsētas vēsturiskajā centrā.

Saskaņā ar plānu, sabiedriskā transporta attīstība tiks balstīta uz tramvaju tīklu attīstību pilsētā. Autobusi un trolejbusi pārvadās iedzīvotājus no vietām, kur vērojamas mazākas iedzīvotāju plūsmas. Autobusu un trolejbusu līnijas maksimāli tiks pietuvinātas dzelzceļa zonām, un to uzdevums būs papildināt arī tramvaju satiksmi.

Maršruta taksometri kursēs no attālākām vietām kā palīgtransports autobusiem un tiks attīstīts upju transports, pilsētas vēsturiskajā centrā tiks rezervētas atsevišķas braukšanas joslas sabiedriskajam transportam.

Kravas pārvadājumi netiks virzīti caur vēsturisko centru. Attīstības plāns paredz, ka transporta plūsma tiks virzīta pa Brīvības ielas dublieri, Austrumu maģistrāli, Ziemeļu šķērsojumu un nākotnē arī Piejūras maģistrāli. Tiek piedāvāta arī jauna dzelzceļa līnija Eksportosta – Spilves pļavas, kas ar Bolderājas ostu savienos esošos sliežu ceļus. Ieplānota arī dzelzceļa apvedceļa būvniecība no Šķirotavas virzienā uz Jelgavas līnijas Baložiem.

Vietās, kur to atļauj ielas platums, kā arī satiksme nav pietiekami intensīva, ir iecerēts veidot veloceliņus. Transporta plūsmu iecerēts regulēt ar noteiktas maksas ieviešanu autostāvvietās pilsētas vēsturiskajā centrā un iebraukšanai pilsētas centrā.

Analizējot plānoto transporta sistēmas attīstību, eksperti tiešus draudus vides kvalitātei pilsētā saskata vērtīgo dabas vai kultūrvēsturisko teritoriju iznīcināšanā, kas varētu notikt būvējot maģistrāles. Apbūves rezultātā tiks zaudēta daļa Mežaparka, notiks Mārupes meža un Imantas meža masīva sadalīšana mazākos nogabalos, tiks ietekmēts Lāčupītes hidroloģiskais režīms, Spilves pļavu gruntsūdens līmenis un Daugavas ūdens kvalitāte.

Brīvības ielas dubliera izbūves gadījumā tiks ietekmētas arī Ķīšezera austrumu krasta pļavas ar vērtīgajiem biotopiem un tuvumā esošajiem ģimenes dārziņiem. Ja tiks realizēta Hanzas šķērsojuma izbūve, apdraudēta ir Valsts kultūras pieminekļa – Nordeķu parka pastāvēšana un var tikt izmainīta Dzegužkalna apkārtnes vēsturiskā apbūve.
 
Visi komentāri
 
257820. viesis 31.maijs 2008 22:03
0 0 Atbildēt

No kurienes šī info...?

Viena jau te fano par Mārupes biotopiem..... tikai akla nez kāpēc nekliedz ka tajos biotopos vietējie novada savu sadzīves kanalizāciju.... protams- ja kliegs... tad no vietejiem ātri vien norausies....

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pēdējie 400 Volkswagen Touareg V8 dīzeļi

Volkswagen atvadās no Touareg V8 dīzeļversijas ar 400 pēdējiem V8 Last Edition eksemplāriem. Lasīt vairāk

 

Taksometru biznesā joprojām valda haoss (+ VIDEO)

Jau vairākus gadus notiek mēģinājumi apkarot taksometru nozares pelēko zonu, piemēram, mainot nodokļu maksāšanas kārtību, ieviešot sociālās apdrošināšanas iemaksu avansu. Bet – cik veiksmīgi izmaiņas vedušas nozari ārā no ēnas? Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Landrover Discovery Sport "gardāks" par Evoque? (+VIDEO)

Lētākā ieejas biļete britu apvidus automašīnu Land Rover pasaulē agrāk saucās Freelander. Taču pirms pieciem gadiem Land Rover nolēma aizstāt Freelander ar pavisam citu modeli un nosaukt to par Discovery Sport. Lasīt vairāk

 

Iet bojā, mēģinot apdzīt (+ VIDEO) 59

Vieglās automašīnas vadītājs parāda pagriezienu un uzsāk apdzīšanas manevru, taču mirkli vēlāk to pašu uzsāk arī kravinieka šoferis. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti