Izmaiņas reģionālo starppilsētu nozīmes maršrutu tarifos

19.jūnijs 2008 11:09

Valsts SIA „Autotransporta direkcija” Sabiedriskā transporta daļa informē, ka no 2008.gada 1.jūlija būs izmaiņas reģionālo starppilsētu nozīmes maršrutu tarifos. Visos maršrutos tiks piemērota vienota braukšanas maksas aprēķināšanas metodika.

Sabiedriskā transporta pakalpojumu likums, kurš stājies spēkā no 2007.gada 15.jūlija, paredz būtiskas izmaiņas sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā. Tas paredz, ka sabiedriskā transporta pakalpojumi tiek organizēti vienotā maršrutu tīklā. Likumā noteiktas vienotas pakalpojumu kvalitātes prasības, piemēram, paredzot transporta līdzekļu aprīkojumu, lai nodrošinātu pasažieru ar īpašām vajadzībām brīvu pārvietošanos. Likumā noteikta vienotu biļešu tirdzniecības sistēmas ieviešana, lai atvieglotu pasažieru iespējas savlaicīgi plānot braucienus ar dažādiem transporta veidiem.

Likumam pakārtotie tiesību akti valdībā tika pieņemti 2007.gada nogalē. Apstiprinot 2008. gada valsts budžetu, Satiksmes ministrija sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanai iekļāva finansējumu mazāku nekā nepieciešams likumā prasīto zaudējumu segšanai pārvadātājiem. 2007.gada nogalē, beidzās iepriekš noslēgto pārvadājumu pasūtījumu līgumu termiņi.

Valsts SIA "Autotransporta direkcija" (tālāk tekstā – direkcija) pieņēma lēmumu, ka esošo līgumu darbība, saglabājot iepriekšējos nosacījumus, tiek pagarināta uz gadu. Tas deva iespēju pilnvērtīgāk sagatavot no 2009.gada slēdzamo sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu nosacījumus. Tarifi visos pagarinātajos līgumos saglabājās 2007.gada līmenī, tomēr tie bija atšķirīgi dažādos reģionos un viena reģiona ietvarā arī dažādiem pārvadājumu uzņēmumiem, piemēram, biļetes cena šobrīd par vienāda attāluma braucienu atšķiras pat līdz 50 %. Ieviešot vienota braukšanas maksas tarifa aprēķināšanas metodiku no šā gada 1.jūlija, sabiedriskā transporta pasažieri likuma noteiktos ieguvumus varēs novērtēt jau šogad.

Likumā paredzētie jauninājumi tiek ieviesti pakāpeniski. Līdz 2008.gada 20.jūnijam direkcija izsludinās konkursu par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos, sākot ar 2009.gada 1.janvāri ar termiņu 12 gadi. Jaunajos sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumos tiks iekļauti Ministru kabineta noteikumu Nr. 843 „Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība” visi regulējumi, sniedzot pasažieriem augstāku komforta līmeni un plašākas iespējas iegūt informāciju un izmantot papildus pakalpojumus.
 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

UAZ parāda jaunā Hunter attēlus, taču faniem tas nepatīk (+ FOTO) 1

Krievijas apvidus automobiļu ražotājs UAZ publicējis attēlus ar jaunās paaudzes Hunter iespējamo izskatu, taču modeļa fani tos izbrāķējuši. Lasīt vairāk

 

Iebrauc pretējā joslā un izraisa avāriju ar letālu iznākumu (+ VIDEO) 3

KAMAZ kravinieka šoferis piepeši zaudē kontroli pār savu spēkratu, tas ieslīd pretējā joslā un saduras ar VAZ. 28 gadus vecais žiguļa vadītājs iet bojā. Lasīt vairāk

 

Nissan apmaina 1,6 miljonus km noskrējušo pikapu pret jaunu (+ VIDEO) 18

Japānas autobūves kompānija Nissan noslēgusi vienošanos ar 1,6 miljonus km noskrējušā Frontier pikapa īpašnieku, iegūstot sev muzeja eksponātu, bet īpašniekam dāvinot jaunu modeli. Lasīt vairāk

 

Jaunā MAN vilcēja testa dienas Latvijā (+ FOTO) 2

Š.g. 16. un 17. jūlijā sporta kompleksā “333” notika jaunā MAN TGX prezentācija, dodot unikālu iespēju apmeklētājiem izbraukt pa trasi ar pirmo auto Baltijā un saņemt atbildes uz visiem sev interesējošajiem jautājumiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti