Eiropas Savienības (ES) centrālais datu regulators ceturtdien pavēstīja, ka veido darba grupu, lai palīdzētu dalībvalstīm risināt ar sarunbotu "ChatGPT" saistītos jautājumus, pastiprinot spiedienu pret ASV uzņēmumu "OpenAI", kas izstrādājis populāro mākslīgā intelekta platformu.
Itālija marta beigās paziņoja, ka uz laiku bloķē "ChatGPT", pastāvot bažām par datu privātumu, līdz ar to Itālija kļuva par pirmo rietumvalsti, kas noteica šādus ierobežojumus platformai.
ASV uzņēmumam "OpenAI" nav juridiska pamata, "lai masveidā iegūtu un glabātu personīgos datus, ar mērķi "apmācīt" algoritmus, kas ir platformas darbības pamatā," skaidroja Itālijas Datu aizsardzības dienests.
Savukārt Francija ceturtdien paziņoja, ka saistībā "ChatGPT" uzsāk oficiālu procedūru, jo ir saņemtas piecas sūdzības.
Eiropas Datu aizsardzības kolēģija (EDPB), ES centrālais regulators, norādīja, ka dalībvalstis nolēmušas spert soļus, pēc tam kad tās izvērtējušas Itālijas pieeju.
"EDPB nolēmusi izveidot atbilstošu darba grupu, lai sekmētu sadarbību un apmainītos ar informāciju par iespējamu darbību īstenošanu, ko veiktu datu aizsardzības dienesti," norādīja kolēģija.
"ChatGPT", kad tas pērn tika laists klajā, kļuva par globālu sensāciju ar savām spējām ģenerēt domrakstus, dziesmas, eksāmenu materiālus un pat ziņu publikācijas, vadoties pēc nelielām norādēm.
Tomēr kritiķi jau labu laiku pauž bažas par to, ka nav skaidrs, kur "ChatGPT" un tā konkurenti iegūst datus un kā tie tos apstrādā.
Augstskolas un vairākas izglītības iestādes aizliegušas šo sarunbotu, pastāvot bažām, ka studenti var to izmantot mācību darbu tapšanā un lai blēdītos eksāmenos.