Degvielas kvalitātei ir būtiska nozīme, nodrošinot efektīvu automašīnas darbību. Sabiedrībā pastāv dažādi mīti un aizspriedumi par degvielas kvalitāti Latvijā, tāpēc lielākais pašmāju degvielas tirgotājs AS “VIRŠI-A” piedāvā piecus mītus un patiesības par to.
Augstas kvalitātes degvielu var iegādāties tikai Skandināvijā
Degvielai ir jāatbilst konkrētiem kvalitātes parametriem, kas definēti Latvijas un Eiropas Savienības likumdošanā – dīzeļdegvielai ir jāatbilst EN 590 standartam, savukārt 95E markas benzīnam – EN 228 standartam, tādējādi tās kvalitāti nenosaka valsts, kurā tā iegādāta.
Lai degviela būtu labāka, tai noteikti nepieciešamas piedevas
Lai automašīna brauktu ātrāk, ekonomiskāk un dzinējs kalpotu ilgāk, pastāv mīts, ka degvielai jāpievieno papildu piedevas, taču tā nebūt nav. Galvenais, lai degviela atbilst normatīvajiem standartiem, sezonalitātei, un tās kvalitāti būtu atzinuši automašīnu ražotāji. “VIRŠI-A” uzskata, ka standartiem atbilstošai degvielai piedevas nav nepieciešamas. Degvielas ietaupījumam ļoti liela nozīme ir braukšanas paradumiem – saraustīta braukšana, nepareiza ātrumkārbas pārnesuma izvēle, lieka gaisa pretestība un citi apstākļi.
Visiem gadalaikiem ir viens dīzeļdegvielas veids
Atbilstoši klimatiskajiem apstākļiem, dīzeļdegvielai ir dažāda aukstumizturība, ziemas sezonai tā iedalās trīs klasēs, proti: A0 klase, kur degviela sāk sabiezēt pie - 10 grādiem un sasalst pie - 20; A1 klase - degviela sāk sabiezēt pie - 16 grādiem un sasalst pie - 26; un A2 klase - degviela sāk sabiezēt pie - 22 grādiem, bet sasalst pie - 32 grādiem.
Autovadītājs nevar ietekmēt degvielas kvalitāti
Par degvielas kvalitāti līdz tās nonākšanai automašīnas bākā atbildīgs ir tirgotājs, tomēr klientam ir jāseko, lai bākā nenotiek dažādu degvielas veidu sajaukšanās, un tam, kāds ir automašīnas kopējais tehniskais stāvoklis – degvielas filtru tīrība, sveču, kvēlsveču, startera un akumulatora stāvoklis, lai automašīna darbotos nevainojami. Tāpat ir svarīgi ziemas periodā degvielas bāku turēt iespējami pilnu, lai neveidotos apsarmojums un līdz ar to – kondensāts.
Autovadītājs nevar pieprasīt degvielas kvalitātes pārbaudi
Ja rodas aizdomas par degvielas kvalitāti, autovadītājs var pieprasīt tās pārbaudi jebkurā akreditētā laboratorijā. Ja, veicot pārbaudi, tiek konstatēts, ka degvielas kvalitāte ir atzīstama par atbilstošu noteiktajam standartam, izmaksas par veiktajām pārbaudēm jāsedz autovadītājam.
"Autovadītājs nevar pieprasīt degvielas kvalitātes pārbaudi
Ja rodas aizdomas par degvielas kvalitāti, autovadītājs var pieprasīt tās pārbaudi ..."