Atgāzes, kļūdas par zondi

artisb Reģ.: 28.12.2017

Sveiki! Šo tēmu jau pacēlu citā līdzīgā ierakstā, bet tas īsti līdz galam skaidrību nedod.

Tātad VOLVO XC90, 2002. gads, benzīns/gāze ir problēmas ar atgāzēm.

Pieslēdzu pie kompi un man padod šīs kļūdas.

-P0036: HO2S Heater Control Circuit Bank 1 Sensor 2 (Powertrain, Generic)

-P0141: O2 Sensor Heater Circuit Bank 1 Sensor 2 (Powertrain, Generic)

Cik saprotu tad tā ir zonde, kas ir vai nu pirms katalizatora vai katalizatorā (manā gadījumā).

Izskanēja versija par to, ka trekns degmaisījums un ir kāds bojājums, kas pa tiešo nogādā degvielu kolektorā. Vai arī tā ir programmēšanas kļūda gāzes sistēmā, līdz ar to kompis nesaprot un vaino sensorus, līdz ar to pastāv iespēja, ka sensori nemaz nav beigti.

Man tā situācija ir ļoti dīvaina, jo pirmo reizi uz skati aizbraucot man uzrādīja atgāzes 1,3. Pēc tam uzliku magnaflow katalizatoru un aizbraucu pie gāzes meistara nomērīt, tur viss uzrādijās ok, līdz ar to braucu arī uz skati. Pirms skates es iegāzu Intergaz gāzi, mašīna sāka raustīties un tā arī skati pabeidzu ar 7,0 atgāzēm. Raustās gan uz benzīnu, gan gāzi.

Meklējot pēc kļūdu kodiem, vienā forumā uzgāju, ka cilvēkam arī izmet kļūdas P0036 un P0136, nomainījis zondes, bet kļūdas atkal, nomainījis gaisa masas mērītāju un P0036 kļūda pazudusi.

Šo rakstu, jo bija arī versija par to gaisa masas mērītāju, bet ja tas esot bojāts, tad degmaisījums parasti ir liesāks.

Pamēģināšu vēl to versiju pabraukt uz benzīnu un paskatīties vai tiešām kļūdas nepazūd.

 
Guzis Reģ.: 23.08.2006
1 0 Atbildēt

Mērījumus no sensoriem studijā. Viss pārējais ir akla bakstīšanās un klienta naudas izniekošana. Konkrētās kļūdas norāda uz pārrāvumu lambda zondes vadā. Testējas ar parastu multimetru.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 0 Atbildēt

Kļūdas liecina ka 4 vadu zondes sildītājs nedarbojas vai ir pārrāvums vadā. Mainīt zondi pie šādām kļūdām ir nelietderīgi nenoskaidrojot vai pārrāvums ir zondē vai vadā nekontakts. Iespējams vispār kāds mānekļus uzlikts. Katalizators nestrādātu kā nākas kļūda būtu cita.

artisb Reģ.: 28.12.2017
0 0 Atbildēt

Ok, atradīšu pie kā aizvest un pārbaudīt.

Iemetīšu vēl info no tā, ko man izmet programmā. Kaut kas minēts arī par MAF, nezinu vai tas tur ko norāda.

Confirmed Trouble Codes

-P0036: HO2S Heater Control Circuit Bank 1 Sensor 2 (Powertrain, Generic)

-P0141: O2 Sensor Heater Circuit Bank 1 Sensor 2 (Powertrain, Generic)

Pending Trouble Codes

-P0036: HO2S Heater Control Circuit Bank 1 Sensor 2 (Powertrain, Generic)

-P0141: O2 Sensor Heater Circuit Bank 1 Sensor 2 (Powertrain, Generic)

-P0140: O2 Sensor Circuit No Activity Detected Bank 1 Sensor 2 (Powertrain, Generic)

Permanent Trouble Codes

-none

Freeze Frame

-P0036: HO2S Heater Control Circuit Bank 1 Sensor 2 (Powertrain, Generic)

-Fuel system status: Fuel system A: Closed loop (1)

-Fuel system status: Fuel system B: NA

-Calculated engine load: 2.0 %

-Engine Coolant Temperature: 93 °C

-Short Term Fuel Trim - Bank 1: 1.6 %

-Long Term Fuel Trim - Bank 1: 0.0 %

-Engine RPM: 640 RPM

-Vehicle Speed Sensor: 0 km/h

-Ignition Timing Advance for #1 Cylinder: 0.0

-Intake Air Temperature: 13 °C

-Air Flow Rate from Mass Flow Sensor: 3.50 g/s

-Absolute Throttle Position: 11.8 %

Diagnostic information provided by OBD Auto Doctor

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 1 Atbildēt

Liec to kabeli plauktā un brauc pie kāda kas saprot ko tie cipari rāda. Mainīt visu pēc kārtas ir stulbākais ko darīt šajā situācijā.

murx Reģ.: 15.04.2016
3 0 Atbildēt

Kļūdas norāda uz 2. Zondes sildītāja bojājumu. Tās, kas atrodas aiz katalizatora. Spriežot pēc datiem, visticamāk, ka tā ir atvienota. Vai nahrenizēta. Nezinu, kas ir magnaflow, taču konkrētā gada auto bez katalizatora skati iziet nevar. Bez profesionālās palīdzības diez vai tiksi galā. Brauc uz tādu vietu, kur ir vismaz atgāzu testeris.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti