20k (20 000) apgriezieni un tik mazs patēriņš?
Ja nemaldos, tad F1 robi pārslēdzas pie kādiem 17 000 apgriezienu, bet tavam Aero vēl pie 20 000 apgriezieniem dzinējs ir ekonomisks!
Nu vecīt - raķete ne mašīna :D :D :D
"bet visi viņi, tāpat kā šrots prasīja 25ls/gab!!! Es nedaudz apstulbu no tādiem cipariem, 50ls par miglām atdot bija žēl, "
vecīt, ja paņēmi Aero ar šādu attieksmi, tad tevi vēl sagaida pārsteigumi :)
Bet īstenībā mazliet skauž :)
Tā skaušana tik pagaidām, nojās, un tad tirgos nost ;)
Tavi pirmie iespaidi ir gluži tādi kā man, pirms aptuveni gada pie Aero tiekot. :) Man bija vēl trakāks lēciens uz augšu - pirms tam kādu laiciņu tika lietota ford sierra 2.3D ar 67 lopiem - attiecīgi aero 225 likās kā pasakā. Arī pēc iepirkšanas izbraucu uz jūrmalenes, ieminu un smaids bija pa visu seju. Un vēl dažas dienas pēc tam arī. Bija jau gāzts ar visādiem automobīļiem, arī ne ar tiem mazjaudīgākajiem, taču nebiju pirms tam nevienam jutis tādu spēku jau pie zemiem apgriezieniem - grieze laba, aero laikam 342@1800. Ieliksi pirmā steidža maptum čipu un būs 400 ņūtoni. Un 270 ērzeļi. :)
Ar to kārbu esi prātīgs. Viņa ir tik feina, ka baigi skumīgi vienu dienu secināt, ka pazudis 3-4 ātrums. Pat grūti pateikt, ko nevajag ar viņu darīt un kāpēc tas tā notiek. Es jau tā ar viņu pieklājīgi apgājos, biju dzirdējis par šito sērgu, bet nu tāpat nobira. Kur to salabot vēl neesmu atradis. Un meklēju jau labu laiku. Braucu ar 1-2-5 robiem tagad. Sākumā tā ir kā ir, bet ātri pierod - pirmais, otrais līdz 60-65kmh, tad piektais un mierīgi dudinam. Ja ir priekšā zīme 70, arī nekādu problēmu - garais otrais robs mierīgi uzrauj mūs līdz 80kmh un motors nebūt vēl nelec ārā. Līdz 100-110 ar otro minot gan jau sāk palikt viņu nedaudz žēl. Uz šosejas 3-4 arī praktiski neprasās, jo jaudas ir gana ar to pašu piekto, lai aizlidotu garām, kur vajag. Likt parasto kārbu galīgi neprasās, labāk šitā braukt. Brālēnam ir īsā kārba - nu galīgi neforši tie pirmie divi robi. Bet nu jā, tā nav aršana - jameklē vien tālāk iespējas to kārbu sataisīt. Vai arī jāmeklē lietotu no 2.3T 92.gada - tai, ja pareizi esmu sapratis, arī ir garie robi, pēc tam sākot ar 93.gadu jau taisīja citas kārbas. Un arī nav teikts, ka visas 92.gada kārbas ir tādas. Viena man tāda sētā stāv- arī bez 3-4 roba. :)
Par izmaksām. Es arī sākumā šausminājos par visādu mazu mēslu dārdzību. Kaut tā pati plastmasas lūpa bamperim katalogā ap 150 latiem nebija (varbūt arī eiro). Ārprāc!!! Bet nav jau visu jaunu jāliek. Ok, to lūpu grūti atrast. Bet citas figņas (visādas elektro/vaakum/etc) var donorautiņiem atrast pa tīri pieņemamiem cipariem. Nebūt nav tā, ka dārgāk kā citiem. (ok, vecus fordus, golpus, šropeļus neskaitam.) Un vēl kas - ar laiku tu iemīli to mašīnu tik ļoti, ka vairs neskaiti naudu. :) Jāmaina ķēde - 250-300ls un brauc atkal dziedādams, i nemaz nežēlojot izdoto naudu.
Patēriņš man arī patīk. Pa trasi vienam braucot ap 100-110 ar apdzīšanām ir pat līdz 7 kritis, ar pieciem cilvēkiem un pilnu bagāžnieku nav kāpis vairāk par 8.3. Trijatā braucot nesen mērīju - 7.5 pie ātruma 110-120 un brīžam ātrāk. Visekonomiskāk ir uz aptuveni 93-95 - var mierīgi iekļauties 6.5 litros un es ticu, ka arī mazāk. Pilsētā - baigi atkarīgs kādi ir ikdienas maršruti. Es tā veiksmīgi katru rītu un vakaru braucu apkārt lielajiem korķiem, principā ap 10 turās vidēji. (Kondiška izslēgta, nav uzpildīta.) Ziemā, protams, litrs pusotrs vairāk.
Ekstras. Nevaru nosaukt neko tādu, kā nav. :) Parādiet man vēl kādu teiksim 92.gada mašīnu ar visām ekstrām, komfortu un šādu patēriņu. Un par šo cenu. Ok, tas ne tik ļoti par aero, kā par 9k saabu vispār. Štuka eiro un tev ir gana pieklājīgs auto ar visu vajadzīgo. Un praktiski visiem tās ekstras ir by default, nav jāmeklē īsto modeli. Atceros savus MB w124 QP meklējumus - atrodi labā stāvoklī esošu vāģi, bet iekšā ne-ādas beņķi, ne-elektriski stikli un spoguļi, utt. Protams, visu var pēc tam pats piekarināt klāt. Bet tomēr forši, ka tu nopērc auto un vienkārši viss jau ir.
Ak jā - tev laikam arī nav TCS atslēgšanas pogas, vai ne? Noteikti iemontē. :) 93.gada aero defaultā nebija, vēlāk bija. Taču viņa kompis atļauj pogas ievietošanu.
Vēl ko atcerējos. Par to resti. Man atkal tieši šķiet, ka tā oriģinālā sudrabotā izskatās sliktāk, nekā, ja ir auto krāsā. Labi, tavējam sarkanajam pat grūti saprast. Bet es te savējam (tumši zaļš) pieskrūvēju vecu resti arī ar sietu iekšā (abi nopūsti melni) un izskatās kudiš labāk par sudraba. Un auto krāsā varētu būt pavisam feini. Tikai resti arī tad krāsotu, nevis sudraba.
Tev tie$am paveicas nenokurinat to motoru....! Priek$ejas piedzinjas auto(ar diffu) protams tur netikai 225zs.....,ir redzeti urbji ar 400+zs,kuri uzraviena ir daudz atraki par lidzigas jaudas klasiskas piedzinjas auto.....
Ar tām veco Saabu kārbām jābūt ļoti uzmanīgiem. Viens meistars stāstīja, ka Saab inženieri to kārbu izdomājuši neveiksmīgi, un, lai nevajadzētu pārtaisīt kārbu, Castrol (ja nemaldos) firmai pasūtījuši izdomāt eļļu. Rezultātā tagad es pat nezinu, kur to eļļu var dabūt (katalogā viņa parādās kā vienīgā Saabam, un maksā vairāk kā kārba, he he), alternatīva vēl ir sintētiskā eļļa.
Savādāk, ja gribas patrakot, zobratus vārpstai nogriež kā nebūtu bijušus, un remontēt tur neko vairs nevar. Es dabuju kārbu pa 60 Ls. vēl pārs mēnešus atpakaļ, bet labu dabūt ir ļoti grūti, visas jau ir nojātas!

Par tiem savādajiem cilvēkiem tiešām laikam jāpiekrīt - mašīnu ar 225 lopiem uz pliku priekšējo asi tiešām var pirkt tikai savādi cilvēki :D Kas tur īpašs, ja pakaļējajiem var uzpūst gaisu? Tas ir kaut kas sevišķs? Ar 1200w pļurņiku jau nu reāļi nozīmējies, tik kāda ir reālā jauda tam pļurņikam? :)) Kā viens čoms nopirka pāri pioniera elipšu - lieliem cipariem virsū uzrakstīti kaut kādi 280w, palasi uzmanīgāk, 40w :D Pie 1,2kw suba sen elektrosistēma būtu nonīkusi :))