Vēbers triumfē savā karjeras pēdējā F-1 treniņbraucienā

Nozare.lv | 23.novembris 2013 19:05

Austrālijas pilots Marks Vēbers no "Red Bull" komandas sestdien triumfēja savā karjeras pēdējā Pirmās formulas (F-1) treniņbraucienā, uzvarot sezonas noslēdzošā posma Brazīlijas "Grand Prix" trešajā treniņu sesijā.

Kā zināms, Vēberam šī ir pēdējā sezona F-1 čempionātā.

Savā labākajā mēģinājumā Austrālijas pilots apli veica vienā minūtē un 27,891 sekundē, aiz sevis atstājot francūzi Romēnu Grožānu no "Lotus" komandas, kurš Vēberam zaudēja 0,304 sekundes. Tikmēr trešajā vietā bija viņa komandas biedrs soms Heiki Kovalainens, kurš pēdējos posmos aizstāj savu tautieti Kimi Raikonenu.

Tikmēr par četrkārtējo pasaules čempionu kronētais vācietis Sebastjans Fetels no "Red Bull" komandas ierindojās vien 17.vietā.

Tiesa, šajā treniņbraucienā lija lietus, kas krietni ietekmēja pilotu rezultātus, jo, piemēram, abi "Ferrari" piloti spānis Fernando Alonso un Felipe Masa no Brazīlijas vispār netika pie rezultāta.

Tāpat bez rezultāta palika tādi favorīti kā brits Džensons Batons no "Mclaren" un vācietis Niko Rosbergs no "Mercedes", kura komandas biedrs brits Lūiss Hamiltons treniņbraucienos bija 11.vietā.

Jau vēstīts, ka piektdien Rosbergs uzvarēja abās treniņsesijās.

Sestdien piloti vēl sacentīsies kvalifikācijā, savukārt sacensības gaidāmas svētdien plkst.18 pēc Latvijas laika.

Kā zināms, Fetels aizvadītajā nedēļas nogalē triumfēja ASV "Grand Prix" izcīņā, tiekot pie astotā panākuma pēc kārtas. Vācietis labojis pēc kārtas izcīnīto uzvaru visu laiku otru labāko rādītāju, kas piederēja arī Mihaelam Šūmaheram (2004.gadā). Deviņas reizes pēc kārtas F-1 posmos spējis uzvarēt Alberto Askari (1952. un 1953.gadā).

Čempionāta kopvērtējumā vienu posmu pirms sezonas beigām Fetelam ir 372 punkti, un viņam nenotveramā attālumā ar 227 punktiem seko Alonso. Savukārt trešais ar 187 punktiem ir Hamiltons, kamēr soms Kimi Raikonens no "Lotus" komandas, kuram šī sezona traumas dēļ jau beigusies, seko ceturtajā vietā ar 183 punktiem.

Alonso sev ir garantējis kopvērtējuma otro vietu, bet Hamiltons par trešo vietu pēdējā posmā cīnīsies ar Vēberu, kurš ir piektais ar 181 punktu.

Arī Konstruktoru kausa ieskaitē "Red Bull" komanda jau ar 553 punktiem sev garantējusi titulu. Tai ar 348 punktiem seko "Mercedes", kas par 15 punktiem apsteidz "Ferrari".

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Porsche Taycan varētu pazust no tirgus līdz 2030. gadam

Atkal uzjundījušas runas par to, ka Porshe elektriskā flagmaņa dienas ir skaitītas. Par to runāts ne reizi vien, tomēr ražotājs šo informāciju pagaidām nav oficiāli apstiprinājis. Lasīt vairāk

Leģendārais "Auto Union" - te tas ir! (+ VIDEO) 4

iAuto.l ir klāt, kad Rīgas Motormuzejā tiek noņemts pārsegs no leģendārā sacīkšu auto "Auto Union Type C", Lasīt vairāk

Cik skaļa ir Red Bull F-1 RB8 formula, kuru atveda uz Latviju? Dzīvē ir vēl skaļāk, ņem aizsargausis (+ VIDEO) 3

Red Bull F-1 RB8 formula ir skaļa un dzīvē vēl skaļāka nekā varētu šķist skatoties video. Ausu aizsardzība vēlama, bet bērniem - pat obligāta. Lasīt vairāk

“Mūsa Mežciems” plāno kāpināt “Omoda” un “Jaecoo” automobiļu pārdošanu Baltijā 2

Plaši apmeklētā “Omoda” un “Jaecoo” modeļu pilsētas pirmizrāde Rīgā apliecinājusi, ka Baltijas autovadītāji ir atvērti jauniem automobiļu zīmoliem un novērtē modernu dizainu, kvalitāti un tehnoloģijas. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti