Apstiprina nākamās F-1 2014 sezonas kalendāru 19 sacīkšu garumā

Nozare.lv | 5.decembris 2013 10:55

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) trešdien apstiprinājusi nākamās sezonas Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta kalendāru, kuru, kā jau iepriekš paredzēts, veidos 19 posmi.

Iepriekš FIA nāca klajā ar provizorisko nākamās sezonas kalendāru, kas sevī ietvēra 22 posmus. Tomēr vēlāk no šī saraksta svītroti ieplānotie posmi ASV pilsētā Ņūdžersijā un Meksikā, kā arī no tā izņemtas sacensības Dienvidkorejā.

Noprotams, ka Dienvidkoreja, kur sacīkstes rīkotas pēdējos četrus gadus, savu vietu kalendārā zaudējusi finansiālo sarežģījumu dēļ. Tikmēr Meksikai esot izredzes 2015.gadā atgūt vietu F-1 kalendārā pirmo reizi kopš 1992.gada.

Savukārt Ņūdžersijas sacensību nākotne ir neskaidra, jo šis ir jau otrais gads pēc kārtas, kad posms ticis svītrots no sezonas provizoriskā kalendāra.

Lai ieviestu minētās izmaiņas, ticis mainīts sezonas posmu izkārtojums, kas licis Brazīlijai šķirties no sezonas noslēdzošā posma tiesībām. Tā vietā nākamo sezonu noslēgs ar sacensībām Abū Dabī.

Vēl viena izmaiņa notikusi saistībā ar Vācijas posmu - rotācijas kārtībā no Nirburgringas trases atkal pārcelsies uz Hokenheimu.

Nākamajā sezonā F-1 debitēs posms Krievijā, kas notiks Sočos.

Nākamās sezonas Pirmās formulas kalendārs 2014:

  1. Austrālija (16.marts),
  2. Malaizija (30.marts),
  3. Bahreina (6.aprīlis),
  4. Ķīna (20.aprīlis),
  5. Spānija (11.maijs),
  6. Monako (25.maijs),
  7. Kanāda (8.jūnijs),
  8. Austrija (22.jūnijs),
  9. Lielbritānija (6.jūlijs),
  10. Vācija (20.jūlijs),
  11. Ungārija (27.jūlijs),
  12. Beļģija (24.augusts),
  13. Itālija (7.septembris),
  14. Singapūra (21.septembris),
  15. Japāna (5.oktobris),
  16. Krievija (12.oktobris),
  17. ASV (2.novembris),
  18. Brazīlija (9.novembris),
  19. Abū Dabī (23.novembris).

Arī šosezon piloti čempionātā sacentās 19 posmu garumā.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Porsche Taycan varētu pazust no tirgus līdz 2030. gadam

Atkal uzjundījušas runas par to, ka Porshe elektriskā flagmaņa dienas ir skaitītas. Par to runāts ne reizi vien, tomēr ražotājs šo informāciju pagaidām nav oficiāli apstiprinājis. Lasīt vairāk

Leģendārais "Auto Union" - te tas ir! (+ VIDEO) 4

iAuto.l ir klāt, kad Rīgas Motormuzejā tiek noņemts pārsegs no leģendārā sacīkšu auto "Auto Union Type C", Lasīt vairāk

Cik skaļa ir Red Bull F-1 RB8 formula, kuru atveda uz Latviju? Dzīvē ir vēl skaļāk, ņem aizsargausis (+ VIDEO) 3

Red Bull F-1 RB8 formula ir skaļa un dzīvē vēl skaļāka nekā varētu šķist skatoties video. Ausu aizsardzība vēlama, bet bērniem - pat obligāta. Lasīt vairāk

“Mūsa Mežciems” plāno kāpināt “Omoda” un “Jaecoo” automobiļu pārdošanu Baltijā 2

Plaši apmeklētā “Omoda” un “Jaecoo” modeļu pilsētas pirmizrāde Rīgā apliecinājusi, ka Baltijas autovadītāji ir atvērti jauniem automobiļu zīmoliem un novērtē modernu dizainu, kvalitāti un tehnoloģijas. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti