Pērnavā noticis pirmais Baltijas autošosejas čempionāta posms

Baltijas autošosejas čempionāta pirmais posms 2015

4.maijs 2015 13:16

3. maijā Igaunijā, Pērnavas trasē “auto24ring” veiksmīgi tika aizvadīts pirmais šīs sezonas posms Baltijas autošosejas čempionātam. Pirmā posma ietvaros norisinājās arī Latvijas autošosejas čempionāts Nacionālajā klasē, kurā savu pirmo uzvaru izcīnīja Garijs Rožkalns. Kopumā sacīkstēs piedalījās 89 sportisti.

3. maijā kā pirmie uz starta stājās Baltijas izturības čempionāta (BEC 4H) dalībnieki. Starp 14 komandām absolūtajā vērtējumā uzvarēja lietuviešu komanda “Brum Brum sport”. Arī otro un trešo vietu ieņēma lietuviešu pārstāvētas komandas - “Bauer racing” , “ROTOMA Racing”. Augstāko vietu no latviešu ekipāžām izcīnīja “Flash Racing” komanda, kopvērtējumā ierindojoties septītajā vietā un izcīnot trešo vietu Diesel klasē.

Uzreiz pēc tam uz starta līnijas pulcējās KUMHO Challenge braucēji. Baltijas čempionāta 1600 klasē uzvaru izcīnīja Kristaps Mietulis, otrajā vietā atstājot vēl vienu latviešu sportistu Ansi Frīdbergu. Trešo vietu šajā klasē izcīnīja baltkrievu braucējs Dmitrijs Nikozačenko (Dmitry Nikozachenko).

Savukārt Kumho Challenge Nacionālajā klasē finiša pjedestālu dalīja tikai latviešu braucēji. Savu pirmo uzvaru izcīnīja bijušais motosportists Garijs Rožkalns, otro vietu savās debijas sacīkstēs autošosejā ieguva Gatis Drēviņš, trešais šoreiz Dmitrijs Savatejevs. Diemžēl viens no klases favorītiem, Jānis Vanks, pirmajā braucienā cieta vairākās sadursmēs ar konkurentiem, kā rezultātā bija spiests izstāties, tomēr spēja iziet uz starta otrajā braucienā, kā rezultātā pirmajā posmā izcīnīta septītā vieta.

Reizē ar pārējiem KUMHO Challenge braucējiem, startēja arī BMW 325 klases pārstāvji, kurā finiša trijnieku dalīja tikai igauņu braucēji. Tāpat Igaunijas čempionāta ieskaitē šodien tika noskaidroti Formula Scandic klases uzvarētāji.

Nepārspēti ātrākais starp visām Baltic Touring Car automašīnām un Baltic Open klases uzvarētājs bija Dainius Matijošaitis. Baltic Touring Car BTC2 klasē kārtējo lielisko uzvaru izcīnīja titulētais igauņu braucējs Tonu Soomer. BTC1 klasē pirmā vieta igauņu braucējam Peeter Peek, savukārt GTO klasē uzvara lietuvietim Martynas Griška .

Nākamais Baltijas čempionāta posms norisināsies 6.- 7. jūnijā Lietuvā, “Nemuno Žiedas” trasē Kauņā.

Foto autors: Valdis Zāgeuss