Fetels pirmo reizi šosezon izcīna uzvaru kādā no F-1 kvalifikācijām

 

Foto: Ekrānbilde no Twitter.com

Nozare.lv | 9.jūnijs 2019 9:04

Vācu pilots Sebastjans Fetels no "Ferrari" komandas sestdien guva uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas septītā posma - Kanādas "Grand Prix" - kvalifikācijā.

Vācietim šī bija pirmā uzvara kvalifikācijā šosezon. Viņš noslēdzošajā kārtā apli veica vienā minūtē un 10,240 sekundēs, kas viņam par 0,206 sekundēm ļāva apsteigt pasaules čempionu un kopvērtējuma līderi, britu Lūisu Hamiltonu no "Mercedes".

Trešais bija Fetela komandas biedrs Šarls Leklērs no Monako, kamēr ceturtais negaidīti bija austrālietis Daniels Rikjardo no "Renault". Pirmo sešinieku savukārt noslēdza francūzis Pjērs Gaslī ("Red Bull") un soms Valteri Botass ("Mercedes").

Tālāk septītais bija vēl viens "Renault" pilots Niko Hilkenbergs no Vācijas, kuram sekoja "McLaren" braucēji - brits Lendo Noriss un spānis Karloss Sainss, bet desmitnieku noslēdza dānis Kevins Magnusens ("Haas").

Tikmēr neveiksmīgu kvalifikāciju aizvadīja "Red Bull" komandas pilots Makss Verstapens no Nīderlandes, kurš nespēja pārvarēt otro kārtu un spiests samierināties tikai ar 11.starta vietu.

Kvalifikācija gan aizkavējās, jo avāriju piedzīvoja Magnusens, kurš ietriecās sienā, tāpēc sesija uz brīdi tika pārtraukta. Tikmēr sportists tika nodots mediķu aprūpē, tomēr veselības likstas viņam netika konstatētas.

Kanādas Lielās balvas izcīņa gaidāma svētdien.

Čempionātā kopvērtējumā līderis Hamiltons sešos posmos iekrājis 137 punktus, kamēr otrais ar 120 punktiem ir Botass. Tālāk ar 82 punktiem seko Fetels, ceturtais ar 78 punktiem ir Verstapens, bet piektajā vietā ar 57 punktiem ir Leklērs.

"Mercedes" komandas piloti ir uzvarējuši visos sešos šosezon aizvadītajos posmos.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vai ir vērts pirkt jauno Samsung Galaxy S26 Ultra? Vai un kas ir labāks par iepriekšējo? (+ VIDEO) 8

Samsung Galaxy S26 Ultra ir Samsung 2026. gada flagmanis, kas koncentrējas uz veiktspējas, kameru un mākslīgā intelekta funkciju uzlabojumiem, nevis radikālām dizaina izmaiņām. iAuto.lv apskata tā funkcijas un salīdzina ar vecāko modeli S25 Ultra. Lasīt vairāk

 

Naftas koncerns Shell nāk klajā ar konceptu Triple 10 Challenge 1

Enerģētikas uzņēmums Shell prezentējis Triple 10 Challenge elektroauto konceptu, kura galvenā sūtība ir demonstrēt tehnoloģijas, kas nākotnē varētu padarīt elektroauto efektīvākus, lētākus un ātrāk uzlādējamus. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 3

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti