Verstapens pēc sacensību apturēšanas uzvar Emīlijas-Romanjas "Grand Prix"

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 18.aprīlis 2021 19:47

Nīderlandietis Makss Verstapens svētdien Imolas trasē pēc sacīkšu apturēšanas avārijas dēļ uzvarēja Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta otrā posma - Emīlijas-Romanjas "Grand Prix" - sacensībās, kamēr septiņkārtējais pasaules čempions Lūiss Hamiltons trasē kļūdījās, taču ierindojās otrajā vietā.

"Red Bull" pilots Verstapens pirmajā pagriezienā apsteidza "pole position" īpašnieku Hamiltonu ("Meredes") un ar 22 sekunžu handikapu izcīnīja pirmo uzvaru sezonā.

Lendo Noriss ar "McLaren" ieņēma trešo vietu, atpaliekot no uzvarētāja par 23,702 sekundēm. Ceturtais finišēja Šarls Leklērs ("Ferrari"), piektais - viņa komandasbiedrs Karloss Sainss, sestais - Daniels Rikjardo ("McLaren").

Pasaules eksčempions spānis Fernando Alonso ("Alpine Renault") ierindojās 11.vietā 66,561 sekundi aiz uzvarētāja, bet cits pasaules eksčempions vācietis Sebastians Fetels bija 15. ar apļa atpalicību.

Jau otrajā aplī no sacensībām izstājās "Williams" braucējs kanādietis Nikolass Latifi, bet viņa komandasbiedrs brits Džordžs Rasels un otrs "Mercedes" pilots soms Valteri Botass parūpējās par sadursmi 34.aplī, kas noveda pie sarkanajiem karogiem un sacensību pārtraukšanas.

Abi sadūrās, Raselam mēģinot apdzīt Botasu, braucot ar ātrumu gandrīz 300 kilometri stundā. Braucēji tika sveikā cauri, kamēr viņu sasistās automašīnas tika evakuētas no trases, liedzot abiem turpināt sacensības.

Sacensības nekavējoties tika pārtrauktas, no trases novācot izmētātas automašīnu detaļas.

Sarkanie karogi parādījās apli pēc retas Hamiltona kļūdas, kad pasaules čempions, braucot otrajā vietā lietus mīkstinātā trasē, nobrauca no trases un trāpīja grants bedrē. Šī viņam neraksturīgā kļūda atsvieda Hamiltonu uz devīto vietu.

Pusstundu pēc sacīkšu apturēšanas tās tika atsāktas, un Hamiltonam ar automašīnai veiktu remontu izdevās atgriezties trasē.

Jau ziņots, ka Hamiltons sestdien Imolas trasē izcīnīja savu 99.uzvaru kvalifikācijā, apsteidzot "Red Bull" pilotus - Serhio Peresu un Maksu Verstapenu, kopā ar kuru no otrās rindas startēja Monako pilots Leklērs.

Piektdien pirmajās divās treniņbraucienu sesijās ātrākais bija Botass, bet sestdien trešajā treniņā labāko rezultātu sasniedza Verstapens.

Pirmajā posmā pirms trim nedēļām Hamiltons spraigā cīņā pārspēja Verstapenu.

Kopvērtējumā Hamiltonam ir 44, Verstapenam 43 un Norisam 27 punkti. Leklēram ir 20, Botasam 16, bet Sainsam un Rikjardo - pa 14 punktiem.

Nākamais posms plānots pēc divām nedēļām Portugālē.

2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no "Mercedes". Iepriekš tas izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram.

Otrais finišēja Hamiltona komandasbiedrs soms Valteri Botass, bet trešo vietu ieņēma nīderlandietis Makss Verstapens no "Red Bull" komandas.

Tāpat "Mercedes" komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas.

Šosezon plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (23).

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pirmos dzērušos aiztur jau agri; reidi turpināsies (+ VIDEO) 4

Pieci dzēruši vadītāji trīs rīta stundu laikā, kam pa dienu pievienojās vēl viens narkomāns pie stūres un divi tik smagā reibumā, ka seko kriminālatbildība. Tāda ir tikai Rīgas rajona pārvaldes Reaģēšanas biroja statistika šodien. Policija šajos svētkos strādā pastiprinātā režīmā, īpašu uzmanību pievērošot tieši alkohola pārbaudēm. Lasīt vairāk

 

Dubultuzvara: BMW iX3 iegūst Pasaules Gada auto 2026 titulu 2

BMW “Neue Klasse” pirmais modelis, elektriskais iX3, guvis spožus panākumus World Car of the Year 2026 (Pasaules Gada auto) konkursā. Lasīt vairāk

 

Solītais dīzeļdegvielas cenas samazinājums pagaidām nav novērojams (+ VIDEO) 11

Ar šodienu stājas spēkā akcīzes nodokļa pagaidu samazinājums, kam saskaņā ar Finanšu ministrijas prognozēm vajadzētu samazināt degvielas cenu par aptuveni 8,6 centiem litrā. Šis mehānisms, kas paredzēts cenu ierobežošanai, attiecas tikai uz dīzeļdegvielu. Taču tik būtisks dīzeļdegvielas cenas samazinājums pagaidām nav novērojams. Lasīt vairāk

 

Ciematā Rēzeknes novadā konstatētas nezināmas izcelsmes drona atlūzas 1

Rēzeknes novada Silmalas pagastā trešdien atrastas patlaban nezināmas izcelsmes drona atlūzas, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti