Hamiltons izcīna 100.uzvaru F-1 kvalifikācijas sacensībās

Foto: Ekrānbilde no Twitter/f1

Nozare.lv | 8.maijs 2021 17:38

"Mercedes" pilots brits Lūiss Hamiltons sestdien sasniedza ātrāko apļa laiku Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta ceturtā posma - Spānijas "Grand Prix" - kvalifikācijas sacensībās, 100.reizi iegūstot "pole position".

Septiņkārtējais pasaules čempions apli veica minūtē un 16,741 sekundēs, apsteidzot nīderlandieti Maksu Verstapenu no "Red Bull" par nieka 0,036 sekundēm.

Hamiltons jau sen ir kļuvis par rekordistu šajā F-1 kategorijā, vācietim Mihaelam Šūmaheram esot otrajam ar 68 uzvarām kvalifikācijas sacensībās.

Valteri Botass no "Mercedes" sacīkstēs sāks no trešās vietas, bet labāko piecinieku noslēdz "Ferrari" pārstāvis Šarls Leklērs no Monako un francūzis Estebans Okons ("Alpine").

Trešajos treniņbraucienos ātrākais bija Makss Verstapens no "Red Bull". Nīderlandietis 4,655 kilometrus garo "Circuit de Barcelona-Catalunya" apli veica minūtē un 17,835 sekundēs.

Otrais bija Hamiltons, atpaliekot par 0,235 sekundēm, trešais - Leklērs, bet ceturtais, tāpat kā piektdienas otrajā sesijā, viņa komandasbiedrs spānis Karloss Sainss.

Otrs "Mercedes" pilots Botass bija piektais, "McLaren" tika sestā un astotā vieta - attiecīgi britam Lendo Norisam un austrālietim Danielam Rikjardo, pa vidu iespraucoties Pjēram Gaslī no "Alpha Tauri" vienības.

Četrkārtējais pasaules čempions vācietis Sebastians Fetels no "Aston Martin" ieņēma 17., bet debitants Miks Šūmahers no "Haas" - 19.vietu.

Jau ziņots, ka "Mercedes" piloti Valteri Botass un Lūiss Hamiltons piektdien sasniedza ātrākos apļa laikus attiecīgi pirmajā un otrajā treniņu sesijā.

Svētdien notiks Spānijas Lielās balvas izcīņa.

Pēc trim posmiem kopvērtējuma līderis ar 69 punktiem ir Hamiltons, Verstapenam 61 punkts, bet Noriss seko ar 37 punktiem. Botass ar 32 punktiem ir ceturtais, bet vadošo piecinieku ar 28 punktiem noslēdz Leklērs.

Pirmajā posmā Bahreinā uzvarēja Hamiltons, otrajā posmā Itālijā Verstapens viņam revanšējās, bet iepriekšējā posmā Portugālē vēl vienu uzvaru svinēja Hamiltons.

2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no "Mercedes". Iepriekš tas izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram.

Otrais finišēja Hamiltona komandasbiedrs soms Valteri Botass, bet trešo vietu ieņēma nīderlandietis Makss Verstapens no "Red Bull" komandas.

Tāpat "Mercedes" komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas.

Šosezon plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (23).

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Oranžā veste nav bruņuveste – ceļu remonts pēc principa “gan jau kaut kā” (+ VIDEO) 1

Ceļa remonta uzņēmuma darbinieks strādā objektā - viņš ir uzvilcis oranžo vesti, taču, šķiet aizmirsis, ka autovadītāji mēdz būt dažādi un tik droši darboties ielas vidū ārpus barjeru aizsarga pie atļautā ātruma 50 km/h, nav laba doma. Lasīt vairāk

Gandrīz 2000 km ar vienu bāku - Nissan Qashqai e-Power Hybrid uzstāda Ginesa rekordu 6

Nissan Qashqai e-Power Hybrid ir uzstādījis Ginesa pasaules rekordu, ar vienu degvielas uzpildi veicot 1980 kilometrus. Lasīt vairāk

Elektromobiļu reģistrācijas Vācijā pirmo reizi sasniedz gandrīz 30 procentus 3

2026. gada jūlijā Eiropas lielākajā automobiļu noieta tirgū Vācijā reģistrēti vairāk nekā 268 000 jaunu vieglo automobiļu. Elektroauto turpināja strauju izaugsmi un pirmo reizi sasniedza gandrīz 30 % tirgus daļu, kamēr benzīna un dīzeļautomobiļu popularitāte turpināja samazināties. Lasīt vairāk

Jaunais KIA Seltos nāks palīgā populārajam KIA Sportage (+ VIDEO) 2

Kia šis ir modeļiem ļoti bagāts gads. Viens no tiem ir jaunais krosovers KIA Seltos. Tas ir ražots Korejā, nedaudz mazāks par Sportage, bet tikpat daudzpusīgs un vērtīgs. Lasīt vairāk

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti