Verstapens uzvar Japānas "Grand Prix"; "Red Bull" nodrošina uzvaru Konstruktoru kausā - iAuto

Verstapens uzvar Japānas "Grand Prix"; "Red Bull" nodrošina uzvaru Konstruktoru kausā

 

Foto: Ekrānbilde no facebook.com/Formula1

Nozare.lv | 24.septembris 2023 15:53

Nīderlandes autosportists Makss Verstapens svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 16.posmā - Japānas "Grand Prix" - , kamēr viņa un Serhio Peresa pārstāvētā "Red Bull" komanda nodrošināja pirmo vietu Konstruktoru kausā.

Startā "pole position" īpašnieks Verstapens nosargāja pirmo vietu no Lendo Norisa ("McLaren"), nīderlandietim svinot savu 13. uzvaru sezonā un 48. karjerā. Aiz Norisa godalgotajā trešajā vietā finišēja viņa komandas biedrs Oskars Pjastri, kurš pirmo reizi karjerā F-1 sacīkstē kāpa uz goda pjedestāla.

Verstapena komandas biedrs Peress pēc sadursmes ar Lūisu Hamiltonu ("Mercedes") jau trešajā aplī devās boksos, bet pēc tam viņš izraisīja incidentu ar Kevinu Magnusenu ("Haas"). Meksikāņu pilots sākotnēji izstājās, bet vēlāk uz vienu apli atgriezās trasē, lai pēc tam varētu izciest piecu sekunžu sodu, kas viņam tiktu piemērots nākamajā sacīkstē.  
 
Ceturtais finišēja Šarls Leklērs, tālāk bija Hamiltons, Karloss Sainss juniors un Džordžs Rasels, "Ferrari" pilotiem pārspējot "Mercedes" braucējus. Pēc tam sekoja Fernando Alonso ("Aston Martin"), bet kā pēdējie pie punktiem tika "Alpine" komandas francūži Estebans Okons un Pjērs Gaslī.

"Red Bull" izcīnīja savu otro Konstruktoru kausu pēc kārtas, bet Verstapenam jau nākamajā posmā ir iespēja nodrošināt savu trešo titulu pēc kārtas.

Pēc 16 sacensību posmiem kopvērtējumā pārliecinošs līderis ir Verstapens, kurš sakrājis 400 punktus. Otrais ar 223 punktiem ir Peress, bet trešais ar 190 punktiem - Hamiltons.

F-1 2023.gada čempionātā paredzēti 22 posmi.

2022.gada čempionātā otro reizi pēc kārtas uzvarēja nīderlandietis Makss Verstapens.
 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Model 3 lētāk arī Eiropā – Tesla piedāvā jaunu bāzes versiju 1

Tesla nāk klajā ar jaunu Model 3 versiju, kas zaudēs daļu no aprīkojuma komplektācijas, taču maksās par aptuveni 3000 eiro mazāk nekā līdz šim lētākais variants. Lasīt vairāk

 

Kraviniekam migla netraucē - traucē tie, kas "lēnām velkas" (+ VIDEO) 17

Video autors apgalvo, ka miglas dēļ vairākas vieglās automašīnas braukušas piesardzīgāk, kas izraisījis kravas auto šofera niknuma izpausmi, ko tas apliecinājis mirkšķinot sava auto gaismas, taurējot un arī riskanti apdzenot. Lasīt vairāk

 

Novembris Vācijas tirgū: elektroautomobiļi uz augšu, dīzeļi uz leju 21

Publicēti dati par Eiropas lielāko automobiļu tirgu Vāciju. Tendences, kas iezīmējās jauno automobiļu tirgū iepriekšējos mēnešos nemainās: elektroautomobiļu skaits pieaug, bet ar dīzeļdzinējiem aprīkotu spēkratu skaits rūk. Lasīt vairāk

 

Sācies “Latvijas Gada auto 2026” tautas balsojums – vai žūrijas izvēle sakritīs ar tautas simpātiju

Ir sākusies balsošana par konkursa “Latvijas Gada auto 2026 Tautas simpātiju” - nomināciju, kuras uzvarētāju var noteikt ikviens interesents. Balsot iespējams gan internetā, gan tirdzniecības centrā “Mols”, kur arī apskatāma fotogrāfa Raimonda Volonta lielformāta izstāde. Tajā redzamas visas 33 jaunākās automašīnas, kas piedalās “Latvijas Gada auto 2026” konkursā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti