"Mercedes" pilots Rasels Kanādas "Grand Prix" izcīna pirmo uzvaru šosezon - iAuto

"Mercedes" pilots Rasels Kanādas "Grand Prix" izcīna pirmo uzvaru šosezon 2

 

Foto: Ekrānbilde no Facebook.com/Formula1

Nozare.lv | 16.jūnijs 2025 7:50

"Mercedes" pilots Džordžs Rasels svētdien uzvarēja Pirmās formulas (F-1) sezonas desmitā posma - Kanādas "Grand Prix" - sacīkstēm, tiekot pie pirmā panākuma šosezon, kamēr labāko trijnieku noslēdza viņa komandas biedrs Kimi Antonelli.

Otrajā pozīcijā Raselam, kurš startēja no pirmās pozīcijas, sekoja Makss Verstapens ("Red Bull"), bet Antonelli F-1 sacīkstē labāko trijniekā iekļuva pirmo reizi.

Rasels nodrošināja uzvaru sacīkstes izskaņā, kad 67.aplī Lendo Noriss ("McLaren") pēc sadursmes ar komandas biedru Oskaru Piastri ietriecās barjerā, un trasē izbrauca drošības mašīna, tai paliekot trasē līdz pat finišam. Tas ļāva ne tikai Raselam nosargāt pirmo vietu, bet arī Antonelli izvairīties no Piastri mēģinājumiem apdzīt viņu.

Piastri finišēja ceturtais, piektajā un sestajā pozīcijā ierindojās "Ferrari" piloti Šarls Leklērs un Lūiss Hamiltons, septīto vietu ieņēma Fernando Alonso ("Aston Martin"), astotais bija Niko Hilkenbergs ("Sauber"), devītais finišēja Estabans Okons ("Haas"), bet labāko desmitnieku noslēdza Karloss Sainss ("Williams").

Pirms tam 48.aplī no sacīkstes izstājās Aleksandrs Albons ("Williams"), bet pēc 56.apļa sacīksti vairs neturpināja Liams Losons (RB).

Kopvērtējumā līderim Piastri ir 198 punkti, Noriss ir sakrājis 176 punktus, Verstapens - 155 punktus, bet Rasels - 136 punktus.

Konstruktoru kausā pirmo vietu ar 374 punktiem ieņem "McLaren", 199 punktus guvusi "Mercedes", 183 punktus sakrājusi "Ferrari", bet 162 punkti ir "Red Bull".

Šosezon F-1 čempionātā tiek aizvadīti 24 posmi.

Pagājušajā sezonā ceturto reizi pēc kārtas par čempionu kļuva nīderlandietis Makss Verstapens, bet Konstruktora kausā uzvaru svinēja "McLaren".
 

 
Visi komentāri
 
Zjebra 16.jūnijs 2025 14:44
0 0 Atbildēt

Attelā Antonelli.

iAutolv 16.jūnijs 2025 14:56
0 0 Atbildēt

👍

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Policija nepalaiž gājējus? - tad jā, vai nē? (+ VIDEO) 15

Pirmā policijas ekipāža neapstājas, lai gan redz gājējus, kas pienākuši pie pārejas. Otrs automobilis turpretim apstājas un gājējus palaiž. Komentāros lasāmi absolūti pretēji viedokļi - vieni domā, ka arī pirmajai ekipāžai vajadzēja apstāties, citi uzskata, ka nekādā gadījumā to nevajadzēja darīt. Lasīt vairāk

 

Vision 4rescue - inovatīva demonstrācijas automašīna ārkārtas dienestiem (+ FOTO)

Renault un Software République prezentē Vision 4rescue, kas ir demonstrācijas automašīna ar augsto tehnoloģiju ekosistēmu, kas ļauj ārkārtas dienestiem efektīvāk strādāt kritiskās situācijās Lasīt vairāk

 

16 490 eiro - Fiat Pandina jau var pasūtīt (+ FOTO)

Eiropas tirgū kļuvis pieejams Grande Panda pēctecis, jaunais modelis Pandina, kas cenu ziņā ir viena no pieejamākajām izvēlēm, turklāt “tehnoloģiski labākā Panda”, kā to apgalvo ražotājs. Lasīt vairāk

 

Kravas auto šoferis nesavalda piekabi (+ VIDEO) 15

Kravas auto šoferis pieļauj piekabes izslīdēšanu, tā nonāk pretējā joslā un izraisa sadursmi ar vieglo auto. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti