Verstapens uzvar "McLaren" komandai neveiksmīgajā Azerbaidžānas "Grand Prix" 1

 

Foto: Ekrānbilde no Facebook.com/Formula1

Nozare.lv | 21.septembris 2025 16:38

Pasaules čempions nīderlandietis Makss Verstapens ("Red Bull") svētdien svinēja uzvaru Pirmās formulas (F-1) čempionāta 17.posmā - Azerbaidžānas Grand Prix" -, kamēr ciešajiem konkurentiem no "McLaren" komandas Oskaram Piastri un Lando Norisam bija neveiksmīgas sacīkstes.

Pēc starta "pole-position" īpašnieks Verstapens un tuvākie sekotāji noturējās savās pozīcijās. No devītās vietas startējušais kopvērtējuma līderis Piastri avarēja un sacīksti noslēdza jau pirmajā aplī. Austrālietis Baku avarēja arī kvalifikācijas sacensībās.

Pēc tam trasē devās drošības mašīna, aiz kuras piloti brauca līdz piektajam aplim. Pēc tam cīņā par astoto vietu Noriss piekāpās Šarlam Leklēram ("Ferrari"), kamēr priekšgalā būtisku izmaiņu nebija.

Verstapena līderpozīcija netika apdraudēta arī sacīkstes turpinājumā un nīderlandietis izcīnīja otru uzvaru pēc kārtas. Otrais finišēja Džordžs Rasels ("Mercedes"), bet trešais bija Karloss Sainss ("Williams").

Pāris sekundes aiz labāko trijnieka palika Kimi Antonelli ("Mercedes"), piektais palika Līams Losons (RB), noturot aiz sevis Juki Cunodu ("Red Bull"), Norisu, Lūisu Hamiltonu ("Ferrari") un Leklēru, bet kā pēdējais pie punkta tika viņa komandas biedrs Isaks Hadžars.

Pēc 17 posmiem kopvērtējuma līderis ar 324 punktiem ir Piastri, Noriss ir sakrājis 299, Verstapens - 255, Rasels - 212 punktus, bet Leklērs - 165 punktus.

Konstruktoru kausā pirmo vietu ar 623 punktiem ieņem "McLaren", 290 punkti ir "Mercedes", 286 punkti - "Ferrari" un 272 punkti - "Red Bull".

Šosezon F-1 čempionātā tiek aizvadīti 24 posmi.

Pagājušajā sezonā ceturto reizi pēc kārtas par čempionu kļuva nīderlandietis Makss Verstapens, bet Konstruktoru kausā uzvaru svinēja "McLaren".

 

 
Visi komentāri
 
HIPPY 23.septembris 2025 9:08
0 0 Atbildēt

Verstapens Russels Sainz un Lawsons bija perfekti

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Lielākais "Lexus", kāds jebkad ir bijis kā elektroauto "Lexus TZ" (+ FOTO) 3

Maija sākumā Lexus iepazīstināja ar pilnīgi jauno TZ, elektriskās piedziņas transportlīdzekli, kas apmēram pēc gada kļūs pieejams arī Latvijas pircējiem. Lasīt vairāk

 

Amerikāņu elektroauto Lucid Gravity statiskais apskats, kurš konkurē ar Tesla. Ir pārsteigumi! (+ VIDEO) 2

iAuto.lv apskata aptuveni 109 000 eiro vērto amerikāņu Lucid Gravity elektroauto, kas izceļas ne vien ar augstvērtīgu apdari un funkcionalitāti, bet arī ar dažu labu pārsteigumu, kas nebūs citā automobilī. Lasīt vairāk

 

Kā izskatās Lexus dīlera centrs Sandjego, ASV? Ir pat konferenču centrs līdz 1500 cilvēkiem (+ VIDEO)

iAuto.lv apmeklē Lexus dīlera centru Sandjego, ASV un pārliecinās, ka tas iekārtots ar vērienu: tirdzniecības zāles un remonta zona, atpūtas telpas, restorāns un konferenču zāle 1500 cilvēkiem. Lasīt vairāk

 

Rīgā nevajag celt maksu par autostāvvietu, bet gan palielināt stāvvietu skaitu, atvieglot noteikumus (+ VIDEO) 52

Rīgā nevajag celt maksu par autostāvvietu, bet gan: 1) beigt pēdējo gadu stāvvietu skaita būtisko samazināšanu; 2) palielināt autostāvvietu skaitu; 3) atvieglot noteikumus pazemes stāvvietu būvniecībai Vecrīgā un Rīgas vēsturiskajā centrā; 4) atvieglot noteikumus daudzstāvu autostāvvietu būvniecībai Rīgā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti