Norāda uz "Meta" nespēju novērst 13 gadus nesasniegušu lietotāju piekļuvi "Facebook" un "Instagram"

 

Foto: Pexels.com

Nozare.lv | 29.aprīlis 2026 16:20

Eiropas Komisija (EK) trešdien paziņoja, ka ASV tehnoloģiju uzņēmums "Meta" nespēj novērst to, ka bērni vecumā līdz 13 gadiem spēj izmantot vietnes "Facebook" un "Instagram", tādējādi potenciāli pakļaujot viņus nepiemērotam saturam.

EK izmeklēšanā secinājusi, ka "Meta" ir pārkāpusi digitālā satura noteikumus, un aicina uzņēmumu pastiprināt pasākumus, lai liegtu lietotājiem līdz 13 gadu vecumam iespēju izmantot "Facebook" un "Instagram".

"Meta" izstrādātie lietošanas noteikumi paredz, ka minimālais vecums šo sociālo mediju platformu izmantošanai ir 13 gadi.

Sākotnējā izmeklēšanā EK konstatējusi, ka "Meta" ieviestie pasākumi nav efektīvi, lai nodrošinātu paša uzņēmuma noteiktā vecuma ierobežojuma ievērošanu.

Ja EK paustie secinājumi apstiprināsies, tad komisija var "Meta" piemērot naudassodu, kura apmērs var sasniegt pat 6% no uzņēmuma pasaulē gūtajiem gada ienākumiem.

"Meta"EK secinājumiem nepiekrīt.

"Mēs esam skaidri norādījuši, ka "Instagram" un "Facebook" ir paredzēti lietotājiem, kuri sasnieguši 13 gadu vecumu, un mums ir ieviesti pasākumi, lai atklātu un dzēstu kontus, kas pieder šo vecumu nesasniegušām personām," norādīja "Meta" prese pārstāvis.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik maksās jaunais Škoda Epiq? (+ FOTO)

Elektriskais Epiq ir čehu autoražotāja jaunākais piedāvājums Eiropas tirgum, turklāt tagad jau ir zināmas cenas Vācijas tirgum. Lasīt vairāk

 

Iespējams, Latviju otrdien pārlidojis nenotriekts drons 1

Latvijas gaisa telpā otrdien novērots viens no ārzemēm ielidojis drons, kas vairs neatrodas valsts gaisa telpā, šodien žurnālistiem sacīja Krīzes vadības centra (KVC) vadītājs Arvis Zīle. Lasīt vairāk

 

Lietuvā svētdien nokritis lidrobots (+ VIDEO) 2

Lietuvas teritorijā netālu no Utenas valsts austrumos nokritis lidrobots, svētdien paziņojušas Lietuvas amatpersonas, norādot, ka tas, domājams, ir Ukrainas bezpilota lidaparāts. Lasīt vairāk

 

Latvijā pamanīju militāro Mercedes G-klasi W464, kas iespējams ir sakaru vai vadības centrs (+ VIDEO) 10

Mercedes-Benz G-klases W464 sērija ir paredzēta kā militārais un operatīvais transportlīdzeklis. Šī platforma ir izstrādāta, lai nodrošinātu maksimālu izturību un funkcionālo modularitāti, izmantojot 3 litru rindas sešcilindru dīzeļdzinēju un pastiprinātu 24 voltu elektrosistēmu, kas ir standarts NATO militārajā tehnikā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti