Gaidāms OCTA pārdošanas bums motocikliem 7

11.aprīlis 2013 10:45

Kā liecina LTAB dati pērnā gada sezonas vidū kopsummā OCTA apdrošināšana bija 43% jeb 18 165 no visiem 42 183 reģistrētajiem motocikliem (tajā skaitā tricikli, kvadricikli un mopēdi).

LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics norāda, ka, ieilgušās ziemas dēļ, šogad motosezona var sākties vēlāk kā pērnajā gadā, līdz ar to OCTA pārdošanas epicentrs varētu būt sagaidāms aprīļa beigās, kad iegādāto OCTA polišu daudzums varētu trīskāršoties, salīdzinājumā ar citiem gada mēnešiem.

Saskaņā ar OCTA likumu OCTA apdrošināšana nepieciešama ne tikai motocikliem, bet kopš 2011. gada rudens arī mopēdiem, kuriem motora tilpums nepārsniedz 50 m3. Līdz ar to arī gadījumos, kad satiksmes negadījumu izraisa šāda mopēda vai motorollera vadītājs, CSNg rezultātā cietušajiem ir tiesības saņemt apdrošināšanas atlīdzību no zaudējumus nodarījušā transportlīdzekļa OCTA apdrošinātāja. Tomēr, kā norāda LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, ņemot vērā to, ka OCTA nepieciešamība mopēdiem tika ieviesta salīdzinoši nesen, bet tiem nav jāveic transportlīdzekļu tehniskā apskate, tad ne visi šādu spēkratu īpašnieki ir informēti par OCTA nepieciešamību.

„Šobrīd īpaši liela aktivitāte attiecībā uz OCTA iegādi, no motociklu un mopēdu īpašnieku puses nav vērojama, ko var skaidrot ne tikai ar ieilgušo ziemu, bet arī faktu, ka ne visi mopēdu īpašnieki ir informēti par izmaiņām OCTA likumā. Tomēr, tuvojoties motosezonai, aicinām neatstāt OCTA iegādi uz pēdējo brīdi, jo pretējā gadījumā, pēc ceļu satiksmes negadījuma cietušajiem nodarītos zaudējumus būs jāatlīdzina no saviem līdzekļiem. Savukārt sods par braukšanu bez OCTA motociklu īpašniekiem ir 60-80 LVL, bet mopēdu īpašniekiem – 20 LVL. Svarīgi gan apzināties, ka soda nauda būtībā ir zemākais iespējamais risks, jo izraisīta CSNg gadījumā, motocikla vai mopēda īpašnieks sevi pakļauj papildu finansiālām saistībām, jo no Garantijas fonda izmaksātās atlīdzības cietušajiem ar regresa prasību vainīgajam būs jāatmaksā pilnībā”, informē Juris Stengrevics.

Pagājušajā gadā gandrīz 28% no visiem gada laikā noslēgtajiem OCTA līgumiem motocikliem un mopēdiem tika noslēgti tieši aprīlī, kad mēneša laikā tika iegādātas gandrīz 7 tūkstoši polises. Prognozējami, ka salīdzinājumā ar pagājušo gada aprīli, kad sākās motosezona, šogad iegādāto OCTA polišu pieaugums būs ap 10 % , svārstoties robežās ap 7,5 tūkstošiem.

Pērn apdrošinātājiem kopumā tika pieteikti 256 apdrošināšanas gadījumi par CSNg, kurus izraisījuši motociklu un mopēdu vadītāji, kā rezultātā cietušajiem tika izmaksāti gandrīz 144 tūkstoši latu. Savukārt vidējā apdrošināšanas atlīdzība par motocikla vai mopēda izraisītu CSNg sastāda 560 latus.


Informāciju sagatavoja:
LTAB sabiedrisko attiecību konsultante
Inese Lukaševska
 

Visi komentāri

0 0 Atbildēt

Un arī mopēdiem!

0 0 Atbildēt

zdevīgs OCTA kalkulators www.salidzini.lv/octa.php

0 0 Atbildēt

Gaidāms ne tikai pārdošanas BUMS...

0 0 Atbildēt

Viss ir pareizi. Man pagājušo gadu mopēdam uz 9 mēnešiem bija ~5,50 un tas bija uz 6. klasi, jo 1.reizi drošināju. Var tak to piecīti samaksāt un braukt mierīgi. Gribēju arī octu velosipēdam, jo mazums, kāds žiperīgs tantuks izlec priekšā vai sīkais, bet mani pasūtīja, priekš velo nav tāda lieta.

0 0 Atbildēt

sleepni, priekš tam ir vispārējā civiltiesiskā... darbosies gan, ja ar velo kādam tantukam uzskriesi, gan, ja netīšām kādam ar pusķieģeli iemauksi, gan arī ja tavs suns kādam iekodīs utt.

0 0 Atbildēt

Jopcik, šodien apskatījos, jau 9,80 lētākā octa rollerim uz 9 mēn. Diezgn iespaidīgs cenu kāpums salīdzinot ar pagājušo gadu.

0 0 Atbildēt

Ātrākā nokļūšana līdz rezultātam - OCTA kakulators www.salidzini.lv/octa.php

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

3 miljonu vērtais Pagani Huayra nobraucis jau 125 000 km - šveicietis to izmanto ikdienā

Kāds šveicietis savu 3 miljonu eiro vērto superauto izmanto ikdienā tieši tāpat kā vairums no mums savus Škoda Octavia, Toyota RAV4 vai Volkswagen Golf. Lasīt vairāk

Izgatavots miljonais Škoda Karoq 6

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda var priecāties par jaunu ierakstu savā attīstības vēsturē – uzņēmuma rūpnīcā Kvasinā izlaists miljonais Škoda Karoq. Lasīt vairāk

Paliek šķībs – Xpeng X9 saskaras ar piekares problēmām 4

Saskaņā ar īpašnieku informāciju, ķīniešu luksusa MPV Xpeng X9 nespēj izturēt karstumu, kā rezultātā automašīna sagāžas uz sāniem vai pat pilnībā pieplok zemei. Lasīt vairāk

WRC Delfi rallijs Igaunija: vadošo pilotu talākie lēcieni SS10 ātrumposmā - 18.07.2026 (+ VIDEO) 5

Igaunijas rallija SS10. ātrumposmā skatītājiem bija iespēja vērot iespaidīgus lēcienus, ko izpildīja rallija ekipāžas. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti