Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) statistika liecina, ka pērn apdrošinātājiem pieteikti 34571 ceļu satiksmes negadījumi (turpmāk – CSNg). No tiem 23701 (68,60 %) fiksēti ar Saskaņoto paziņojumu. No visiem CSNg, kas 2024.gadā fiksēti ar Saskaņoto paziņojumu, 3639 (15,35 %) aizpildīti elektroniski LTAB OCTA mobilajā lietotnē.
LTAB OCTA mobilajā lietotnē aizpildīto Saskaņoto paziņojumu skaits vienmērīgi pieaug gadu no gada. 2022.gadā to skaits sasniedza 11%, bet gadu vēlāk jau 13,48%. “Jāatzīmē, ka šī gada pirmajos divos mēnešos, elektroniski aizpildīto Saskaņoto paziņojumu īpatsvars ir jau 18,39%, turklāt februārī pārsniegts 20% slieksnis,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.
LTAB izstrādāja un ieviesa mobilā Saskaņotā paziņojuma funkciju lietotnē LTAB OCTA 2019.gadā. Funkcija ļauj aizpildīt Saskaņoto paziņojumu elektroniski jebkurā viedierīcē, un, pateicoties lietotāja autorizācijas iespējām, šāds paziņojums, ir līdzvērtīgs dokuments tā drukātajai versijai.
“LTAB ir ieguldījis daudz darba, lai mobilā Saskaņotā paziņojuma funkciju padarītu maksimāli ērtu un vienkārši lietojamu, turklāt turpina un turpinās to pilnveidot arī turpmāk,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka līdz šim straujāku elektronisko Saskaņoto paziņojumu popularitāti autovadītāju vidū galvenokārt kavējis tas, ka joprojām ne visi lieto viedtelefonus, kā arī lietotāja personas autorizācijas rīkus.
LTAB valdes priekšsēdētājs aicina autovadītājus vairāk izmantot Saskaņotos paziņojumus, tajā skaitā mobilo versiju, fiksējot CSNg apstākļus: “Izmantojot Saskaņoto paziņojumu, tiek ieekonomēts laiks, kas citkārt jāpatērē gaidot policijas ierašanos, netiek radīti papildus sastrēgumi, turklāt jāatzīmē, ka par negadījumiem, kuru fiksēšanai tiek izmantots Saskaņotais paziņojums, apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta gandrīz divkārt ātrāk.”
policisti tak aizņemti naudu pelnot ķerstot ātrumu pārsniedzējus kam viņiem ar sīkumiem nodarboties