Lielāka braukšanas bauda, labāka veiktspēja un efektivitāte – jaunais Porsche 911 Carrera 1

 

911 Carrera S Foto: Publicitātes foto

SIA „Baltijas sporta auto" | 7.septembris 2015 7:06

Jau vairākus gadu desmitus 911 ir vislabāk pārdotā sporta automašīna. Tagad tiek piedāvāta 911 jaunā paaudze, kas vēl vairāk nostiprinās savas līderpozīcijas. Ar inovatīvajiem horizontālajiem turbo dzinējiem, uzlabotu šasiju un vēl lielāku līdzsvaru starp veiktspēju un komfortu, kā arī jauno informatīvo izklaides sistēmu tā ir lieliski aprīkota šāda mērķa sasniegšanai.

Pateicoties četrus gadu desmitus ilgai pieredzei ar turbo dzinējiem – gan autosportā, gan sporta automašīnu ražošanā – jaunie dzinēji jaunajā 911 Carrera uzstāda augstu latiņu veiktspējas, braukšanas sniegtā baudījuma un efektivitātes ziņā. Pirmo reizi Carrera modeļiem kā papildaprīkojums ir pieejama aizmugurējā stūrējamā ass, kas vēl vairāk palielina braukšanas dinamiku.

Ir vizuāli pilnveidoti vairāki jaunā 911 Carrera virsbūves elementi: sākot ar jauniem priekšējiem lukturiem ar četru punktu dienas braukšanas gaismām, līdz pat durvju rokturiem bez izvirzītiem pārsegiem, pārveidotu aizmugurējo vāku ar vertikālām restēm un jauniem aizmugurējiem lukturiem ar raksturīgajām četru punktu bremžu gaismām. Automašīnas iekšienē jaunā standarta Porsche komunikāciju sistēma ar vairākspiedienu skārienjutīgo displeju nodrošina ievērojami plašāku funkciju klāstu un daudz vienkāršāku vadību.

Jaunie turbouzlādes dzinēji – jaudas palielinājums par 20 ZS apvienojumā ar zemāku degvielas patēriņu

Pavisam jaunā dzinēju paaudze ar bi-turbo uzlādi padara braukšanu jaunajā 911 Carrera vēl intensīvāku: 370 ZS (272 kW) lielā jauda 911 Carrera aizmugurē nevar vien sagaidīt, kad tiks atbrīvota un pārveidota par sportisku dzinējspēku. Tagad 911 Carrera S dzinējs attīsta 420 ZS (309 kW). Abiem modeļiem ir panākts jaudas palielinājums par 20 ZS (15 kW), to dzinējiem ir trīs litru darba tilpums. 911 Carrera S palielinātā jauda tiek panākta, pateicoties pārveidotajiem turbokompresoriem, īpašai izplūdes sistēmai un pielāgotai dzinēja darbībai.

Jaunos Porsche dzinējus raksturo ievērojami palielinātais griezes moments (abiem tas ir 60 Nm) ar maksimālo griezes momentu attiecīgi 450 Nm un 500 Nm, kas nepārtraukti tiek nodrošināts no zemiem 1 700 apgr./min. līdz pat 5 000 apgr./min., tādējādi nodrošinot izcilu veiktspēju. Tajā pašā laikā ar maksimālo apgriezienu ātrumu 7 500 apgr./min. jauno dzinēju paaudze acīmredzami pārsniedz ierasto turbo dzinēju lielākos ātrumus, ko vēl vairāk izceļ Porsche raksturīgā dzinēju izteiksmīgā skaņa.

Katra jaunā 911 paaudze pārspēj savus priekšgājējus ar uzlabotu veiktspēju un efektivitāti. Piemēram, atkarībā no modeļa varianta, jauno dzinēju paaudze ir gandrīz par divpadsmit procentiem efektīvāka – degvielas patēriņš ir samazināts par vienu litru uz 100 kilometriem. 911 Carrera ar PDK transmisiju tagad patērē tikai 7,4 litrus degvielas uz 100 kilometriem (samazinājums par 0,8 l uz 100 km), savukārt 911 Carrera S ar PDK patērē 7,7 l/100 km (par 1,0 l mazāk uz 100 km).

Jaunais 911 lepojas arī ar iespaidīgu veiktspēju: 911 Carrera Coupé ar Porsche Doppelkupplung (PDK) un Sport Chrono pakotni sasniedz 100 km/h vien 4,2 sekundēs, padarot to ātrāku salīdzinājumā ar tā priekšgājēju par divām sekundes desmitdaļām. 911 Carrera S ar PDK un Sport Chrono pakotni panāk savu labāko sniegumu vien 3,9 sekundēs (arī par 0,2 sek. ātrāk). Tas nozīmē, ka šis ir pirmais 911 modelis Carrera saimē, kas ir lauzis maģisko četru sekunžu atzīmi. Ir palielinājies arī abu modeļu maksimālais ātrums – tagad 911 Carrera maksimālais ātrums ir 295 km/h (palielinājums par sešiem km/h), bet 911 Carrera S sasniedz pat 308 km/h (palielinājums par četriem km/h).

911 Carrera Cabriolet Foto: Publicitātes foto

Apvienojumā ar papildaprīkojumā pieejamo Sport Chrono pakotni tagad 911 Carrera pirmo reizi uz stūres ir režīmu slēdzis, kam par iedvesmu kalpoja modeļa 918 Spyder hibrīdrežīma slēdzis. Režīmu slēdzi veido pagriežams gredzens ar četriem braukšanas režīmiem „Normal“, „Sport“, „Sport Plus“ un „Individual“. Atkarībā no aprīkojuma, pēdējais iestatījums ļauj vadītājam konfigurēt savu individuālo automašīnas iestatījumu, piemēram, PASM, aktīvos motora balsteņus, PDK pārslēgšanās stratēģiju un sporta izplūdes sistēmu.

Apvienojumā ar PDK transmisiju režīmu slēdzim ir papildu poga „Sport Response“. Piespiežot to, spēka pārvads tiek sagatavots 20 sekunžu maksimālam paātrinājumam, piemēram, pirms apdzīšanas manevriem. Lai to panāktu, tiek ieslēgts optimālais pārnesums, kā arī visa vadība tiek noregulēta uz vēl spontānāku reakciju īsā laikā.

Standarta aprīkojums – atkārtoti izstrādātā PASM šasija samazina brauciena augstumu par desmit milimetriem

911 Carrera ir sporta automašīnu braukšanas dinamikas etalons. Ar katru jauno paaudzi Porsche aizvien palielina līdzsvaru starp ikdienas komfortu un sportisko veiktspēju. Pirmo reizi jaunā PASM šasija (Porsche aktīvā piekares vadības sistēma), kas pazemina brauciena augstumu par desmit milimetriem, ir visu Carrera modeļu standartaprīkojumā. Tas vēl vairāk uzlabo stabilitāti ātros pagriezienos.

Tajā pašā laikā jaunā triecienu absorbētāju paaudze ar plašāku iedarbību uzlabo komfortu, pateicoties vēl precīzākai reakcijai, kā arī uzlabo savienojumu ar virsbūvi dinamiskas braukšanas laikā. Uz jaunajiem standarta riteņiem ar pieciem tieviem dubultspieķiem ir riepas ar samazinātu rites pretestību un uzlabotu veiktspēju. Turklāt visos variantos aizmugurējo diski platums ir palielināts par 0,5 līdz 11,5 collām, un 911 Carrera S aizmugurējās riepas tagad ir 305 milimetrus platas iepriekšējo 295 vietā.

911 Carrera S modeļiem papildaprīkojumā pieejamā aizmugurējā stūrējamā ass ir šasijas tehnoloģija, kas tika aizgūta no 911 Turbo un 911 GT3. Tā vēl vairāk uzlabo 911 sniegumu pagriezienos. Turklāt tā nodrošina augstu braukšanas stabilitāti, mainot joslas lielā ātrumā. Tā nodrošina arī lielāku manevrētspēju pilsētas sastrēgumos, pateicoties pagrieziena aplim, kas ir samazināts par 0,5 metriem. Par uzlaboto vadību vadītājs var pārliecināties pie jaunās paaudzes stūres rata, kura dizains ir aizgūts no 918 Spyder stūres.

Pamataprīkojuma stūres diametrs ir 375 milimetri, bet papildaprīkojumā pieejamās GT sporta stūres diametrs ir 360 milimetri. Lai nodrošinātu neierobežotu praktiskumu ikdienā, Porsche piedāvā hidraulisko pacelšanas sistēmu ar iebūvētiem pacelšanas cilindriem priekšējās ass statnēs. Piespiežot pogu, piecu sekunžu laikā klīrenss priekšdaļā tiek palielināts par 40 milimetriem, tādējādi novēršot automašīnas virsbūves apakšas atsišanos pret zemi, piemēram, stāvās izbrauktuvēs no garāžas.

Jauna Porsche komunikāciju sistēma ar tiešsaistes navigāciju

Jauno 911 Carrera modeļu standarta aprīkojumā ir jaunizstrādātā Porsche komunikāciju sistēma (PCM), kas ietver tiešsaistes navigācijas moduli un balss vadību. PCM ir iespējams vadīt, veicot vairākpieskārienu kustības uz septiņu collu displeja, līdzīgi kā viedtālrunī. Tāpat ir iespējama, piemēram, lietotāja veikta rakstiska ievade. Ir iespējams pieslēgt arī mobilos tālruņus un viedtālruņus, izmantojot Wi-Fi. Pirmo reizi viedtālruņa paliktnis ir ierīkots centrālajā roku balstā, kur tiek nodrošināta akumulatoru taupoša uzlāde un optimizēta mobilā tālruņa uztveršana. Jauna ir arī iespēja pieslēgt iPhone pie PCM, lai varētu izmantot Apple CarPlay.

Pieejamā informācija par satiksmi reāllaika režīmā sniedz vadītājam ātru ieskatu par situāciju uz ceļa un garantē maršruta dinamisku pielāgošanu šai informācijai. Lai nodrošinātu labāku orientēšanos, pirmo reizi PCM ir iekļauti arī Google Earth un Google Streetview. Citas PCM komponentes ir Porsche Car Connect un Porsche Connect lietotne, ko var izmantot tādām funkcijām kā, piemēram, automašīnas funkciju tālvadība, galamērķa pārraidīšana uz PCM navigācijai un trešo pušu pakalpojumu sniedzēju piedāvāto mūzikas straumēšanas pakalpojumu izmantošana ar PCM starpniecību.

Jaunas un paplašinātas papildaprīkojumā pieejamās palīgsistēmas

911 Carrera tagad ir iespējams vēl precīzāk pielāgot individuālajām vēlmēm ar jaunajām un uzlabotajām palīgsistēmām: papildaprīkojumā pieejamā automātiskā ātruma kontroles sistēma mēreni pielieto bremzes, ja tiek pārsniegts iepriekš iestatītais ātrums, piemēram, braucot lejup pa nogāzi. Adaptīvajai kruīza kontrolei ACC (papildaprīkojums) ir arī braukšanas pēc inerces funkcija apvienojumā ar PDK transmisiju. Braucot sastrēgumā, sajūgi tiek atslēgti, lai brauktu pēc inerces, tādējādi taupot degvielu. Papildaprīkojumā esošā joslas maiņas palīgsistēma ar radaru uzrauga satiksmi aizmugurē un izmanto LED lampas, kas atrodas spoguļa trīsstūra kreisajā un labajā pusē, lai brīdinātu vadītāju par automašīnām, kas tuvojas aklajos punktos. Turklāt Porsche palielina sporta automašīnu aktīvo drošību ar pēcsadursmes bremžu sistēmu, kas iekļauta standarta aprīkojumā.

Modeļi tiks piedāvāti tirgū decembrī

Jaunie Porsche 911 Carrera modeļu cena ar standarta bāzes aprīkojumu:

911 Carrera € 81.000

911 Carrera S € 92.900

911 Carrera Cabriolet € 92.000

911 Carrera S Cabriolet € 103.900

 
Visi komentāri
 
LMT 7.septembris 2015 11:46
0 0 Atbildēt

Mmm, glīts kā 1963 gādā!

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ford Ranger iegūst Platīna versiju (+ FOTO)

Ford Ranger pikaps Eiropā turpmāk būs pieejams arī īpaši labi aprīkotajā Platinum versijā. Lasīt vairāk

 

Vai par trīs cilvēku nonāvēšanu seši gadi ieslodzījumā dzērājšoferim ir adekvāts sods? (+ VIDEO) 7

Cena par trīs cilvēku dzīvību vien seši gadi cietumā? - skatītāji ir neizpratnē par tiesas lēmumu. Lasīt vairāk

 

Motoreļļu izaicinājumi: modernie mazā tilpuma motori pieprasa arvien sarežģītākas motoreļļas 11

Daudzi jau būs dzirdējuši, ka Eiropas Parlaments un Eiropas Savienības dalībvalstis vienojušās, ka no 2035. gada vairs netiks pārdoti jauni automobiļi ar iekšdedzes dzinējiem. Lasīt vairāk

 

Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus ceļu satiksmes negadījumam Ainažos

Šī gada 26. novembrī ap pulksten 19.20 Limbažu novadā, Ainažos, uz autoceļa A1, 100. km notika sadursme starp kravas transportlīdzekli "Volvo" un autobusu "Scania", kurā atradās 45 pasažieri. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti