ACEA: Oktobrī samazinājies "Volkswagen" tirdzniecības apjoms un tirgus daļa ES - iAuto

ACEA: Oktobrī samazinājies "Volkswagen" tirdzniecības apjoms un tirgus daļa ES

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 19.novembris 2015 7:42

Vācijas autobūves koncerna "Volkswagen" tirdzniecības apjoms un tirgus daļa Eiropas Savienībā (ES) šā gada oktobrī piedzīvojusi kritumu, norādot uz to, ka izmešu skandāls varētu būt radījis negatīvu ietekmi uz šo automašīnu pieprasījumu, liecina Eiropas Automobiļu ražotāju asociācijas (ACEA) apkopotā informācija.

"Volkswagen" grupas automobiļu tirdzniecības apjoms ES oktobrī, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, samazinājies par 0,5%.

Savukārt uzņēmuma ES tirgus daļa sarukusi no 25,37% līdz 24,9%.

Tikmēr jaunu automobiļu tirdzniecības apjoms kopumā ES dalībvalstīs oktobrī veidoja 1 104 868, kas ir par 2,9% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā mēnesī, taču par 9,8% mazāk salīdzinājumā ar septembri.

Analītiķu pieļauj, ka patērētāji atliek automašīnu iegādes, kamēr tiek gaidīta lielāka skaidrība "Volkswagen" kaitīgo izmešu falsificēšanas skandālā.

ACEA vēsta, ka lejupslīdi pagājušajā mēnesī piedzīvojuši "Volkswagen" grupas plašākā pieprasījuma zīmoli, "Seat" tirdzniecības apjomam sarūkot par 11,4%, "Škoda" reģistrējot kritumu par 2,6%, bet pats "Volkswagen" zīmols uzrādījis samazinājumu par 0,2%.

"Volkswagen" septembra beigās izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kuriem uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Šī programmatūra ieslēdz izmešu kontroli, kad tā konstatē, ka automašīnai tiek veiktas pārbaudes. Kontrole tiek izslēgta, kad automašīna piedalās satiksmē, tādējādi ļaujot tai radīt palielinātu izmešu apjomu.

"Volkswagen" grupā kopumā ietverti 12 zīmoli, tostarp "Audi", "Seat", "Škoda", "Bentley", "Bugatti", "Lamborghini", "Porsche", "Scania" un MAN,

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Elektriskais Mercedes CLA jaunā versijā 7

Mercedes-Benz paplašina sava elektriskā CLA klāstu ar ceturto piedziņas versiju – jauno CLA 250, kas aizpilda nišu starp līdzšinējiem modeļiem CLA 200 un CLA 250+. Lasīt vairāk

 

iAuto testā dzeltenais “Volkswagen T-Roc”. Ko sagaidīt no Eiropas dižpārdokļa? (+ VIDEO) 31

“Volkswagen T-Roc” pāris pēdējos gadus ir pārdotākais šīs markas modelis Eiropā, apsteidzot iepriekšējo dižpārdokli - “Golf” modeli. Pagājušajā gadā tika prezentēts jaunais, otrās paaudzes “T-Roc”, kas tagad ir pieejams arī pircējiem Latvijā. Lasīt vairāk

 

Piektdaļa autovadītāju “grēko” ar pagrieziena rādītāju lietošanu 20

Lai gan pagrieziena rādītāju izmantošana, veicot nogriešanās vai joslas maiņu, ir svarīga satiksmes drošībai, teju piektā daļa jeb 18% autovadītāju mēdz to nelietot, liecina “Carlsberg 0.0 atbildīgas braukšanas indeksa” dati. Lasīt vairāk

 

Var aizdegties - daudzskaitlīgs atsaukums BMW automobiļiem visā pasaulē 13

Aizdegšanās riska dēļ BMW visā pasaulē atsauks, iespējams, pat vairākus simtus tūkstošu automobiļu. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti