Opel iepazīstina ar minivena Zafira jauno paaudzi 1

Foto: Publicitātes attēls

GM Media | 1.jūnijs 2016 12:19

Opel publicējis attēlus un informāciju, ļaujot iepazīties ar jaunās paaudzes Zafira, kas kļuvis modernāks izskatā, iepriecinās pircējus ar jaunām iespējām, daudzfunkcionalitāti un tehnoloģijām.

Plašās daudzpusības un optimālā komforta savienojums ir raksturojis Opel Zafira jau kopš 1999. gada, kad Riselsheimā bāzētais auto ražotājs minivenu segmentā atklāja savu revolucionāro, iestrādāto septiņu sēdekļu sistēmu. Kopš pirmās paaudzes ir pārdotas jau 2,7 miljoni Zafira, pārsvarā ģimenēm un profesionāļiem, kuriem nepieciešams plašs un pielāgojams automobilis garu distanču veikšanai ar augstu komforta līmeni. Jaunā Zafira, kas drīzumā būs pieejama pārdošanā un piegādāta sākot ar septembri, izcelsies ne tikai ar jau zināmajām vērtībām no priekšgājējiem, kā piemēram Flex7® sēdekļu sistēmu, ergonomiskajiem, sertificētajiem AGR priekšējiem sēdekļiem, FlexFix® velosipēdu turētāju vai FlexRide pielāgojamo amortizāciju, bet arī ar jaunu un atraktīvu interjera dizainu, kas pastiprinās plašo gaisotni un nepārspējamo savienojamības piedāvājumu. Jaunākās paaudzes Opel IntelliLink informācijas un izklaides sistēmas ar Apple CarPlay un Android Auto savienojamību kopā ar Opel OnStar (Igaunijā, Latvija un Lietuvā būs pieejams no šī gada beigām) nodrošinās, ka, dodoties ceļā, Zafira sniegs jums, jūsu draugiem un ģimenei optimālu savienojamību. Turklāt, lai moderno un jauno Zafira padarītu par priekšzīmīgu komforta ceļošanas zonu gan vadītājam, gan pasažieriem, Opel segmentu iepazīstinās ar LED adaptīvajiem priekšējiem lukturiem.

Sportiska ārpuse, augsta līmeņa salons

Jaunās Zafira dizaina toni nosaka dinamiskais jaunais priekšējo lukturu dizains kopā ar pilnīgi jauno, ievērojami sportiskāko augšējo un apakšējo radiatora resti. Priekšējie lukturi savienojas ar radiatora resti, veidojot grafisku vienotību. Skulpturālais hroma logo optiski saplūst ar priekšējiem lukturiem, palielinot platuma iespaidu. Papildus, tipiskie, precīzi noslīpētie Opel dubulto spārnu dienasgaismas lukturi raksturo jauno gaismas kopas dizainu. Riteņi ir novietoti zem muskuļotajām arkām. Tas viss piešķir jaunās Zafira priekšpusei stabilu, sportisku un dinamisku tēlu.

“Jaunās Zafira priekšdaļas dizains pārņem būtiskākās un raksturīgākās detaļas no godalgotās jaunās Astra un nostiprina tās Opel jaunajā portfolio. Tās asie, precīzie dubulto spārnu dienasgaismas lukturi paceļ izsmalcinātību jaunā līmenī, kas arī vērojams salonā ar pilnībā no jauna izstrādātu instrumentu paneli. Tas ir tīrāks, skaidrāks un vienkāršāks lietošanā,” saka Marks Adams (Mark Adams), GM Europe Design viceprezidents.

Jaunajai Zafira ir pilnīgi no jauna izstrādāta, vienkāršāka un elegantāka kabīne. Jaunais dizains ne tikai uzlabo redzamību, bet arī nodrošina, ka ekrāns un pogas atrodas sasniedzamā attālumā. Informācijas un izklaides sistēmas ekrāns, kas līdz šim atradās viduskonsoles augšā, tagad ir aizvietots ar jaunu, zemāk novietotu un integrētu skārienekrānu, kas ļauj atbrīvoties no daudzām pogām. Slēdži tagad ir precīzi iestrādāti kopējā dizainā. Ierāmēts cinkotā U formas dekorā, jaunais 7 collu augstākā līmeņa skārienekrāns ir radīts, iedvesmojoties no labākajiem planšetdatoriem. Jaunais, trīs dimensijās veidotais stūres rats ar mazu un efektīvi noslēptu gaisa spilvena aizsargu ir radīts ne tikai, lai izskatītos lieliski, bet arī lai nostādītu ergonomiku priekšplānā.

Jaunajā Zafira Opel būs pieejamas divas jaunākās paaudzes IntelliLink informācijas un izklaides sistēmas. Atbalstot gan Apple CarPlay, gan Android Auto, R4.0 IntelliLink ceļojumu atpūtas zonā ienesīs viedtālruņu pasauli. Turklāt, klientiem, kuri meklē informācijas un izklaides sistēmu ar iestrādātu navigācijas sistēmu, Opel piedāvās Navi 950 IntelliLink. Protams, jaunajā Zafira papildus ir pieejams Opel OnStar ar automātisko avārijas ziņošanu un citām papildiespējām, ieskaitot galamērķa lejupielādi (ar Navi 950) un iespējamu 4G LTE Wi-Fi piekļuves punktu (iespējams pievienot līdz 7 ierīcēm, katram no 7 pasažieriem). Tas viss ir vērtīgs ieguvums gan ģimenes ceļojumiem, gan profesionāļiem, kas pēc iespējas vēlas palikt tiešsaistē ceļojumu laikā.

Etalona cienīga daudzpusība ar gaisīgu atpūtas zonas atmosfēru

Tāpat kā iepriekšējo Zafira paaudžu modeļos, vadītājs un pasažieris var izbaudīt relaksētu braucienu, pateicoties papildaprīkojumā pieejamajiem 6 virzienos pielāgojamiem ergonomiskajiem AGR sertificētajiem sporta sēdekļiem un multi-funkcionālajai FlexRail® konsoles sistēmai. Šī modulārā glabāšanas sistēma ietver lielu mantu novietni un krūzīšu turētājus, kas pārvietojami pa alumīnija sliedēm sev vēlamajā, pieejamajā pozīcijā. Otrās rindas pasažieri var izbaudīt unikālo, papildus pieejamo Lounge Seating sistēmu. Pateicoties gudram salocīšanas mehānismam, otrās rindas vidējā sēdekļa atzveltne nolokās un pagriežas, un kļūst par ērtu elkoņu balstu blakus sēdošajiem. Tie arī ir pārvietojami uz priekšu vai aizmuguri, sniedzot īpaši daudz vietas kājām un pleciem un sēdēšanas ērtumu kā premium klases sedanā. Turklāt, trešās rindas sēdekļus ir iespējams nolocīt vienā līmenī ar bagāžnieka grīdu, tādējādi radot gludu grīdu bagāžai. Šis uzsvars uz personisko komfortu padara Zafira par daudz vairāk, nekā tikai par ģimenes transportlīdzekli - Opel dizaineri ir pārvērtuši pielāgojamo salonu vietā, kur var atpūsties un izbaudīt plašo atmosfēru gan biznesa ceļojumu, gan brīvdienu laikā.

Jaunās Zafira piedāvāto komforta un plašuma sajūtu vēl iespaidīgāku padara papildus pieejamais panorāmas logs un lūka. Vējstikls stiepjas no dzinēja pārsega malas līdz pat B statnei. Skats augšup priekšējiem pasažieriem ir tik neierobežots, cik vien iespējams. Papildus, panorāmas lūka turpinās tieši no vējstikla, pāri visam jumtam, līdz pat aizmugurei. Tas uzlabo gaišo un gaisīgo atmosfēru viscaur salonam.

Gudri bagāžas iekraušanas risinājumi

Jaunā Zafira piedāvā vairāk, nekā tikai fantastiski ērtu ceļošanas veidu. Ceļojumu atpūtas zona var tikt izmantota arī kā neliels kravas transports. 5 sēdekļu konfigurācijā, Zafira spēj uzņemt ISO 3832 minimālajiem bagāžas standartiem atbilstošus 710l (nolaižot otro rindu, līdz pat 1860l).

Turklāt, ieskaitot iepriekš minēto FlexRail® centrālo konsoli, tai ir iespējamas vairāk kā 30 bagāžas glabāšanas iespējas. Papildus, FlexFix® aizmugurējā pārvadāšanas sistēma piedāvā viegli lietojamu un praktisku risinājumu velobraukšanas entuziastiem. Integrētā sistēma ir izvelkama no aizmugures bampera kā atvilktne un spēj uzņemt līdz četriem velosipēdiem. Arī pilns FlexFix velosipēdu turētājs var tikt nolocīts, tādā veidā netraucējot atvērt bagāžas nodalījumu.

Inovatīva, droša, pielāgojama, dinamiska

Iepazīstinot ar jaunajiem priekšējiem adaptīvajiem (AFL) LED lukturiem, Opel inženieri jau atkal ir sekojuši Opel stratēģijai padarīt inovatīvas tehnoloģijas pieejamas plašākam pircēju lokam. Jaunā AFL LED sistēma automātiski pielāgo lukturu apgaismojumu atbilstoši situācijai tā, lai sniegtu optimālo gaismu, neapžilbinot pretī braucošos. Tie iekļauj deviņas dažādas funkcijas un apgaismojuma modeļus, kā piemēram, pilsētas gaismas, lauku gaismas, līkumu un pagriezienu gaismas, atpakaļgaitas manevru gaismas, apstāšanās režīma gaismas (eco) un tūrisma režīmu.

Turklāt, jaunās paaudzes Opel Eye priekšējai kamerai ir pozitīva ietekme uz visām tās atbalstītajām vadītāja palīdzības funkcijām, ieskaitot AFL LED gaismas sistēmas tālo gaismu asistentu un ceļa zīmju asistentu. Sekojošās distances indikators (FDI) arī izmanto priekšējo kameru, lai noteiktu priekšā esošus kustīgus transporta līdzekļus, turpretim priekšējās sadursmes brīdinājums nodrošina vizuālus un audiālus brīdinājumus, kad distance starp automobiļiem samazinās pārāk strauji. Joslas saglabāšanas brīdinājuma sistēma aktivizējas automātiski virs 60 km/h ātruma un, joslas šķērsošanas gadījumā, brīdina vadītāju ar paziņojumu instrumentu panelī un skaņas brīdinājumu.

Divas nākamās papildaprīkojuma iespējas jaunajā Zafira, kas palielina komfortu un samazina stresu ir adaptīvā kruīza kontrole un FlexRide. Adaptīvā kruīza kontrole tiek aktivizēta ar radaru, kas novietots aiz priekšējās radiatora restes, un palīdz vadītājam saglabāt uzstādīto ātrumu, vienlaikus saglabājot drošu distanci līdz priekšā braucošajam automobilim. Papildus ātrumam vadītājs var iestatīt arī vēlamo distances attālumu, izvēloties kādu no 3 iespējām - tāls, vidējs, tuvs. Savukārt adaptīvā mehatroniskā FlexRide šasija nepārtraukti pielāgo transportlīdzekļa uzvedību atbilstoši braukšanas situācijai, stilam un vadītāja individuālajām vēlmēm. Potenciālajiem Zafira pircējiem tiks piedāvāta arī plaša dzinēju izvēle. Opel saglabās savu pašreizējo stratēģiju, nodrošinot, ka jaunais Zafira ir vienīgais transportlīdzeklis savā segmentā ar pilnu dzinēju piedāvājumu, kas sastāv no dinamiskajiem benzīna dzinējiem, dīzeļa dzinējiem, LPG un CNG dzinējiem.

 

 
1 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
kasinsh79 1.jūnijs 2016 14:56
3 1 Atbildēt

Ļoti glīts kompaktais minivens!

Iedomājos, ka gribu rūpnīcas LPG un automātu :)

Uz ko atbildes nebūs, jo tāds pircējiem netiek piedāvāts.

Interesanti, kāpēc (ne jau tādēļ, ka automāts nav ievelkams)...?

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Automašīnām kļūstot sarežģītākām jāpielāgojas arī motoreļļām 13

Mūsdienās automašīnas ir jau kļuvušas tik sarežģītas, ka arī motoreļļu tām nedrīkst izvēlēties vienkārši pēc viskozitātes indeksa. Lasīt vairāk

 

Hamiltons Bahreinā svin 95.uzvaru F-1 posmā; Grožāns piedzīvo šausminošu avāriju (+ VIDEO) 6

"Mercedes" komandas britu pilots Lūiss Hamiltons svētdien jau pasaules čempiona lomā izcīnīja uzvaru Bahreinas "Grand Prix". Lasīt vairāk

 

Pateicoties jaunajam Neste RE, plastmasas produktus var ražot no atjaunojamām un pārstrādājamām izejvielām 1

Neste izlaiž savu jauno produktu, Neste RE, kas ir 100% atjaunojama un pārstrādāta izejviela, ko var izmantot plastmasas un ķīmisko vielu ražošanā. Neste RE polimēru un ķīmisko produktu nozares kompānijām samazina nepieciešamību izmantot pirmreizējās fosilās izejvielas, tādējādi veicinot klimata pārmaiņu problēmas risināšanu. Lasīt vairāk

 

4x4 uzvar upi (+ VIDEO) 6

Apvidus auto vadītājs vismaz divreiz nonāk šķietami bezcerīgā situācija, taču viņam tomēr izdodas uzvarēt spēcīgo straumi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti