Mediji: "Dīzeļgeitas" skandāla lietā "Volkswagen" vadītājs Dīss ticies ar FIB izmeklētājiem un ieguvis garantijas

 

Foto: Publicitātes attēls

Nozare.lv | 8.maijs 2018 13:42

Vācijas autobūves koncerna "Volkswagen" vadītājs Herberts Dīss dažas dienas pirms tam, kad ASV Tieslietu ministrija izvirzīja apsūdzības viņa priekšgājējam saistībā ar kaitīgo izmešu falsificēšanas skandālu, tikās ar Savienoto Valstu Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) izmeklētājiem un saņēma no Vašingtonas garantijas, otrdien vēsta mediji.

Laikraksts "Bild" ziņo, ka Dīss 1.maijā devās uz ASV un sniedza FIB un Tieslietu ministrijas izmeklētājiem liecības, kas, "acīmredzot, bijušas inkriminējošas bijušajam "Volkswagen" vadītājam Martinam Vinterkornam."

ASV Tieslietu ministrija 3.maijā izvirzīja Vinterkornam apsūdzības nozieguma plānošanā un krāpniecībā saistībā ar tā saukto dīzeļgeitas skandālu.

Apsūdzības tika izvirzītas federālā tiesā Mičiganas štatā saistībā ar izmeklēšanu par kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūru, kas uzstādīta "Volkswagen" automašīnu dīzeļdzinējiem.

Tieslietu ministrijas apsūdzības rakstā teikts, ka Vinterkorns zinājis par uzņēmuma kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūrām jau 2014.gada maijā, taču nolēmis šo krāpniecību turpināt.

Kamēr Vinterkorns nevar pamest Vāciju saistībā ar aresta draudiem starptautiski izdota aresta ordera dēļ, Dīss spējis iegūt garantijas, ka viņš var ceļot uz ASV un citām valstīm, raksta vācu mediji.

Tāpat ASV varasiestādes piekritušas priekšlaicīgi informēt Dīsu, ja viņam tiktu izvirzītas apsūdzības vai izdoti orderi viņa aizturēšanai.

"Volkswagen" 2015.gada septembrī izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kāds bija “Latvijas Gada auto 2027” pavasara testa brauciens blogeru vērtējumā (+ VIDEO) 3

“Latvijas Gada auto 2027” pavasara mediju testa brauciens šoreiz norisinājās Vidzemē, ar bāzes vietu restorānā Kungu Rija Turaidā. Lasīt vairāk

 

Cik maksā degviela Igaunijā un Latvijā šodien? (23.05.2026.) (+ VIDEO) 8

Spriežot pēc ceļotāju iesūtītajiem attēliem, kas uzņemti 23.05.2026. "Neste" uzpildes stacijās, dīzeļdegviela un benzīns Igaunijā ir attiecīgi par 14 un gandrīz 9 centiem lētāki, turklāt pie kaimiņiem dīzelis šobrīd maksā nedaudz mazāk par benzīnu (mums otrādi). Lasīt vairāk

 

Drīdža ezerā iegāžas un uzsprāgst drons (+ VIDEO) 20

Bez šūnu apraides ziņojuma sestdienas rītā Dridža ezerā, Krāslavas novadā iekrita un detonēja drons. Par lidrobota nokrišanu policijai ziņoja makšķernieks, kurš sprādziena brīdī bija vien aptuveni kilometra attālumā, turpat ezerā. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess. NBS skaidro, ka brīdinājums par iespējamu apdraudējumu gaisa telpā netika izsūtīts, jo nebija pietiekami daudz informācijas. Lasīt vairāk

 

Skandināvijā divi no trim jaunajiem auto ir elektromobiļi 20

Elektroautomobiļi Skandināvijas valstīs kļūst arvien populārāki, pēc reģistrēto automobiļu skaita īpaši izceļoties Norvēģijai un Dānijai. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti