Eiropā ierodas jauns Ford Ranger Raptor ar vēl nepieredzētu veiktspēju (+ VIDEO) 5

 
Ford | 23.augusts 2018 9:25

Ford šodien apstiprināja, ka Eiropā ierodas jaunais Ranger Raptor — Eiropā pārdotākā pikapa izturīgākā un veiktspējīgākā versija. Tā savu debiju piedzīvojusi datorspēļu gadatirgū Gamescon Ķelnē, Vācijā.

Ford Performance izstrādātā bezceļu entuziastiem radītā modeļa tirdzniecība tiks sākta 2019. gada vidū, piedāvājot to komplektācijā ar Ford 2,0 litru EcoBlue dīzeļdzinēju, kas attīsta 213 ZS jaudu un 500 Nm griezes momentu, kā arī Ford jauno 10 pakāpju automātisko pārnesumkārbu.

Iespaidīgā stāja, kas panākta ar šī izcilā Ranger lielajiem izmēriem un dizainu, ir papildināta ar Ford Performance šasiju, kas optimizēta ātrai braukšanai pa bezceļiem un jebkādiem ceļa apstākļiem.

Ford un Microsoft šodien arī atklāja, ka jaunais Ranger Raptor būs redzams jaunajā autosacīkšu spēlē Forza Horizon 4, piedāvājot iespēju izmēģināt pikapa spējas vēl plašākam veiktspēju cienošu braukšanas entuziastu pulkam. Izrādot jauno Ford Ranger Raptor izstādē Gamescon, kas ir lielākais šāda veida notikums Eiropā, Ford kļuva par pirmo ražotāju, kas šajā pasākumā publiski izrāda jaunu automobili.

“Aizmirstiet visu, ko jums šķiet, ka jūs zināt par pikapiem,” stāsta Ford Performance direktors Eiropā Leo Rekss (Leo Roeks). “Mūsu jaunais Ranger Raptor ir kā jauna suga — tīrasiņu sacīkšu automobilis braukšanai pa tuksnešiem un bezceļu automobilis ekstremālam dzīvesveidam, kas var vilkt, pārvadāt kravas un veikt smagu darbu vissarežģītākajos apstākļos.”

Izturīgs un vienlaikus izsmalcināts

Ranger Raptor unikālajā, izturīgajā un stiprinātajā šasijas rāmī, kas izstrādāts sarežģītiem bezceļu apstākļiem, ir izmantots augstas izturības tērauds ar mazu sakausējumu īpatsvaru, lai tas varētu izturēt visdažādākos pārbaudījumus bezceļu autosacīkstēs.

Raptor balstiekārta ir īpaši veidota sarežģīta apvidus izbraukšanai ar lielu ātrumu, vienlaikus saglabājot kontroli un komfortu. FOX amortizatori ar pozīcijai pielāgojamu amortizāciju nodrošina spēcīgāku amortizāciju ekstremālos apstākļos, nodrošinot nepārspējamu veiktspēju uz bezceļiem, un vieglāku amortizāciju normālos apstākļos, gādājot par plūstošu braucienu pa normālu ceļu.

Augstas veiktspējas amortizatori ar 46,6 mm virzuļiem ietver alumīnija kontroles plecus ar uz āru izvirzītiem amortizatoru ieliktņiem priekšā un jaunu spirālveida aizmugurējās balstiekārtas izkārtojumu ar iestrādātu Vata savienojumu, kas ļauj asij kustēties uz augšu un uz leju, radot ļoti minimālu sānkustību. Bremzēšana tiek nodrošināta ar divu virzuļu priekšējām skavām, 332 mm x 32 mm ventilētiem priekšējiem diskiem un 332 mm x 24 mm ventilētiem aizmugurējiem diskiem.

Īpaši Ranger Raptor ir izstrādātas bezceļu riepas BF Goodrich 285/70 R17. To dizains ar 838 mm diametru un 285 mm platumu rada izturīgu sānu pamatu grūti izbraucamu ceļu pārvarēšanai ar pārliecību, turklāt agresīvais bezceļu protektora raksts nodrošina nevainojami saķeri slapjā laikā, dubļos, smiltīs un sniegā.

“Nepārspējamā pieredze, ko nodrošina Ranger Raptor, ļauj pārbaudīt tā spējas uz bezceļiem, vienlaikus braucot kā miljonārs pa normālu ceļu,” stāsta Ford Motor Company Ranger Raptor programmas galvenais inženieris Demjens Ross (Damien Ross). “Ikkatra lieta modelī Ranger Raptor ir veidota, balstoties uz Ranger izsmalcinātību un funkcionalitāti, uzlabojot to vēl vairāk. Braukšanas dinamikas ziņā tas ir patiešām izcils automobilis.”

Ranger Raptor ir aprīkots arī ar unikālu apakšdaļas aizsardzības aprīkojumu, lai tiktu galā ar bezceļu šķēršļiem. Jaunā aizsargplāksne ir veidota no 2,3 mm bieza īpaši augstas izturības tērauda, turklāt standartaprīkojumā ir iekļauts Ranger dzinēja un sadales kārbas apakšdaļas aizsargs.

Iespaidīga forma un funkcionalitāte

Ranger Raptor agresīvā dizaina pamatā ir veiktspēja un funkcionalitāte, un izstādē tas bija apskatāms Ford Performance Blue krāsā ar Dyno Grey akcentiem.

Tajā dominē izteiksmīgs jauna dizaina radiatora režģis, kas aizgūts no pirmā sērijveida bezceļu pikapa Ford F‑150 Raptor, ko ieskauj spilgti ksenona priekšējie lukturi un virs rāmja uzstādīta priekšējā bufera sistēma. Priekšējais buferis, kas piemērots arī braukšanai tuksnesī, ietver arī jaunus LED miglas lukturus ar funkcionāliem gaisa kanāliem, kas uzlabo gaisa plūsmu ap virsbūvi.

Izteiksmīgie kompozītmateriāla priekšējie spārni ir izstrādāti, lai novērstu bojājumus, braucot pa bezceļiem, un atbrīvotu vietu balstiekārtas kustībai un lielākām riepām. Sānu pakāpieni ir īpaši izstrādāti, lai novērstu akmeņu atsišanos pret automobiļa aizmuguri, turklāt tajos ir īpaši caurumi smilšu, dubļu un sniega novadīšanai.

Ford Performance būtība ir jūtama visā automobiļa salonā — kvalitatīva apdare, saskaņotas krāsas un izturīgi materiāli braukšanai no smalkām pilsētas ielām līdz augstiem kalniem. Polsterētie sēdekļi ir īpaši izstrādāti atbalstam uz bezceļiem, braucot ar lielu ātrumu — dubultstingra sēdvirsma nodrošina izcilu komfortu, savukārt mākslīgā zamšāda veido labāku saķeri.

Salonu viscaur rotā zilas šuves un ādas akcenti. Vieglie sacīkšu stila magnija pārnesumu pārslēgi ātrai pārnesumu maiņai ir ērti novietoti blakus stūrei ar perforēto ādas apdari, kas izmanto centrālo marķieri, lai palīdzētu autovadītājam sekot līdzi riepu novietojumam, braucot pa bezceļiem. Stūri rotā Raptor logotips.

Piemērots jebkādam ceļa segumam

Ranger Raptor piedāvā izvēlēties kādu no sešiem apvidus pārvaldības sistēmas režīmiem, lai tiktu galā visdažādākajos apvidos un braukšanas scenārijos. To vidū ir:

standarta režīms — uzsvars uz komfortu, degvielas ekonomiju un patīkamu braukšanu;
sporta režīms — atsaucīgāka vadāmība un veiktspēja uz ceļa;
zāles/grants/sniega režīms — drošai un pārliecinošai braukšanai pa bezceļiem uz slidenas un nelīdzenas virsmas;
dubļu/smilšu režīms — automobiļa reakcijas pielāgošana optimālai vilkmei un inercei dziļās, mīkstās vietās, piemēram, mīkstās smiltīs un dubļos;
klinšu režīms — īpaši piemērots klinšainam apvidum mazā ātrumā, kur ir svarīga plūstoša kontrole;
Bahas režīms — reakcijas pielāgošana ātrai braukšanai pa bezceļiem, kā tas nepieciešams slavenajā Bahas tuksneša rallijā.
 

Ford inženieri intensīvi testēja jaunā Ranger Raptor jaudīgo 2,0 litru EcoBlue dzinēju ar dubulto kompresoru un 10 pakāpju automātisko pārnesumkārbu, lai pierādītu tā izturību vissmagākajos apstākļos, tostarp darbinot augstspiediena un zemspiediena turbokompresorus, līdz tie pēc 200 stundu nepārtraukta darba kļuva sarkani. Divi turbokompresori darbojas pamīšus pie maza dzinēja apgriezienu skaita, uzlabojot griezes momentu un atsaucību. Kad dzinēja apgriezienu skaits ir lielāks, lielākais zemspiediena turbokompresors nodrošina maksimālo jaudu.

Ford 10 pakāpju automātiskā pārnesumkārba ir aizgūta no F-150 Raptor un veidota no augstas izturības tērauda, alumīnija sakausējumiem un kompozītmateriāliem, kas palielina izturību un samazina svaru. Lielāki pārnesuma skaitļi nodrošina labāku paātrinājumu, atsaucību un degvielas ekonomiju.* Reāllaika adaptīvās pārnesumu pārslēgšanas plānošanas algoritmi palīdz nodrošināt, ka pareizajā laikā ir ieslēgts pareizais pārnesums. Unikālā pārnesumkārbas kalibrācija ietver arī Live in Drive funkciju, tādēļ vienmēr ir pieejami pārnesumu pārslēgi pie stūres, kas ļauj pārslēgt pārnesumus manuāli.

Pārliecību autovadītājiem nezināmos bezceļu apstākļos un smagā darba vidē rada dažādas autovadītāja palīgsistēmas un drošības sistēmas, kuru vidū ir Ford stabilitātes kontroles sistēmas uzlabota versija ar pretapgāšanās funkciju, elektroniskā trajektorijas stabilizācijas kontrole, piekabes stabilitātes kontrole, palīgmehānisms braukšanas uzsākšanai kalnā, palīgmehānisms braukšanai no kalna un adaptīvā slodzes kontrole.

Praktiskas tehnoloģijas rokas stiepiena attālumā

Par komfortu un ērtībām jaunajā Ranger Raptor gādā dažādas izsmalcinātas tehnoloģijas, tostarp Ford SYNC 3 komunikācijas un izklaides sistēma, kas ļauj autovadītājiem kontrolēt audiosistēmu, navigāciju un pievienotus viedtālruņus, izmantojot vienkāršas sarunvalodas balss komandas. Sistēma ir savietojama ar Apple CarPlay un Android Auto™ un ietver SYNC AppLink, kas nodrošina balss aktivizācijas funkciju plašam viedtālruņu lietotņu klāstam.

Sistēmas centrālo 8 collu skārienekrānu var vadīt ar pirkstu satuvināšanas un vilkšanas žestiem, turklāt tajā ir iebūvēta satelītnavigācijas sistēma, kas attālās vietās darbojas autonomi, pat iezīmējot vietu, pa kuru automobilis ir braucis, ja teritorija ir nezināma. Savienojamību ceļā nodrošina iebūvētā modema tehnoloģija FordPass Connect.

“Jaunais Ranger Raptor piedāvā visu, ko vien īsts piedzīvojumu meklētājs varētu vēlēties,” stāsta Rekss. “Tas ir kā motokrosa motocikls, sniega motocikls un kvadracikls vienā — izcils pikaps piedzīvojumu meklēšanai.”

 
5 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Dīvāna komentāri 23.augusts 2018 10:10
3 2 Atbildēt

215 zs wow. Ha

viencexperc 23.augusts 2018 17:34
3 2 Atbildēt

ja agresīva braukšana neapdzīvotā vitā, tad - ok.

F-150 raptorus neviens parasts fermeris nepirks. Bet tāds fermeris (vai nefermeris) kuram patīk izbaudīt lauku apvidu ar auto, pirks raptoru.

Jā, šim jaudas nav tik daudz, bet tas ir arī mazāks pēc izmēriem, un vieglāks.

usaexperc 23.augusts 2018 11:14
2 4 Atbildēt

Gavno! Neizturēs tas motors, kā jau visi Ford izstrādājumi.

Es vēl ievēroju, ka nekur reklāmā neparādās salīdzinājums pret normālu ielas auto. Tātad, 320D joprojām pirmais!

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Viņu vajāja 41 ekipāža un helikopters: vadītājs aizbēg ar 612 Zs Mercedes 9

Tā vietā, lai ļautos policijas kontrolei, vadītājs apgriezās un strauji devās pretējā virzienā, brīžiem ar savu 612 Zs jaudīgo Mercedes AMG GT 63 S sasniedzot 300 km/h. Lasīt vairāk

 

Nissan parāda futūristisko konceptu Max-Out (+ FOTO)

Japānas autobūves uzņēmums Nissan iepazīstinājis ar konceptu Max-Out, kas līdz šim eksistēja vien kā virtuālais prototips. Lasīt vairāk

 

Cik daudz ziemā "melo" elektroauto sniedzamība ? (+VIDEO) 7

Elektromobiļa svarīgākais parametrs, kas ilustrē tā ikdienas pielietojumu ir sniedzamība. Visbiežāk tā it nemaz nesakrīt ar ražotāja solījumiem - taču tas jau nav nekas jauns. Lasīt vairāk

 

Vāc parakstus par administratīvā soda lieluma noteikšanu atkarībā no cilvēka ienākumiem 48

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par progresīva naudas soda ieviešanu administratīvo pārkāpumu gadījumā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti