Tirgus pētnieki pronozē – martā un aprīlī Eiropā saražos par 810 000 mašīnām mazāk - iAuto

Tirgus pētnieki pronozē – martā un aprīlī Eiropā saražos par 810 000 mašīnām mazāk 3

 

Foto: Ekrānbilde

iAuto | 26.marts 2020 11:19

Starptautiskā tirgus izpētes kompānija Berylls publicējusi prognozi par Eiropas autotirgus attīstību marta un aprīļa mēnešiem. Aprēķini liecina, ka šajos divos mēnešos tiks saražots par 810 000 mazāk automašīnu, nekā plānots.

2019. gadā Eiropā tika saražoti apmēram 15 miljoni transportlīdzekļu, tači šogad par šādiem skaitļiem nav ko sapņot.

Saskaņā ar Berylls  analīzi, gandrīz 100 automobiļu rūpnīcas un neskaitāmas piegādātāju ražotnes ir pārtraukušas darbu. Visvairāk tiek skarta Vācija, kur analītiķi sagaida mīnusus 249 000 transportlīdzekļu apmērā.

Spēcīgi cietīs arī tādas valstis kā Spānija, kur gaidāms kritums par 140 000 transportlīdzekļiem, Francija (-90 000), Lielbritānija (-54 600), Čehija (-51 000) un Itālija (-41 300).

Ja apskatām atsevišķus ražotājus vai koncernus, tad vislielāko kritumu (-137 000) piedzīvos PSA (Peugeot, Opel, Citroën, DS, Vauxhall), Volkswagen (106 000), BMW (98 000), Renault-Nissan-Mitsubishi (-97 000), Daimler (-69 000), FCA (Fiat, Chrysler, Alfa Romeo, Jeep un citi, -55 000), Ford (-54 000) un Volkswagen koncerna markas Škoda (-41 000), Seat (-39 000) un Audi (-28 000).

No Japānas ražotājiem Eiropā visvairāk cietīs Toyota ar 35 500 transportlīdzekļu ražošanas zaudējumiem.

Pēc Center of Automotive Management vadītāja profesora Štefana Bratcela aprēķiniem, pasaules autobūvei tas nesīs zaudējumus vismaz 80 miljardu eiro apmērā.

 
3 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Covids 26.marts 2020 19:12
3 0 Atbildēt

Te forumā vien mikimausis aktīvi slavēja, ka nekādu izmaiņu neesot, kā pirka, tā pērk, un še tev izrādās, ka nemaz nesaražos tik daudz

19 26.marts 2020 20:25
1 0 Atbildēt

johai, kā var saražot, ja visas rūpnīcas stāv?

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

EK atsakās no plāna no 2035. gada aizliegt jaunus auto ar iekšdedzes dzinējiem 7

Pakļaujoties autoražotāju spiedienam, Eiropas Komisija (EK) otrdien atteicās no plāna no 2035. gada Eiropas Savienībā (ES) aizliegt jaunus automobiļus ar iekšdedzes dzinējiem. Lasīt vairāk

 

Avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete 2

Trešdien avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

Starptautiskā operācijā aptur Ukrainā bāzētu telefonkrāpnieku tīklu; par izkrāpto pirka luksusa auto (+ VIDEO) 2

Valsts policija (VP) kopā ar kolēģiem no citām valstīm decembrī apturējusi organizētas noziedzības tīklu, kas uzturēja krāpnieku zvanu centrus Ukrainas pilsētās Dņipro, Kijivā un Ivanofrankovskā, aģentūru LETA informēja VP. Lasīt vairāk

 

Notverts Krievijas kara noziegumu slavinātājs, kurš uz auto uzlīmēja simbolu “Z” burta formā (+ VIDEO) 5

Notverts kāds Krievijas kara noziegumu slavinātājs, kurš aplīmējis auto ar simbolu “Z” burta formā. Vainīgo izdevies atklāt, lielā mērā pateicoties apzinīgam pilsonim, kurš par notikušo ne tikai nekavējoties ziņoja policijai, bet arī palīdzēja sagādāt pierādījumus. Taču liels bija viņa izbrīns, kad pēc lietas izskatīšanas vaicājot, kādu sodu Krievijas agresijas atbalstītājs saņēmis, policija atteicās to izpaust. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti