Daimler rezervē elektrisko AMG indeksus

 

Foto: Publicitātes attēls

iAuto | 30.novembris 2020 11:37

Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO) reģistrējis Daimler patentus nākotnē iecerētajiem Mercedes-AMG elektromobiļiem.

Saprotot, ka autobūves nākotne tagad jau neatgriezeniski būs saistīta ar elektrību, Daimler koncerns iesniedzis EUIPO patentu saviem uz pilnībā  "elektriskās" platformas Electric Vehicle Architecture (EVA) iecerētajiem modeļiem.

To skaitā būs arī īpaši jaudīgie automobiļi, ko Mercedes izstrādā kopā ar AMG, tādēļ Daimler rezervējis tiesības uz preču zīmēm EQE 43, EQE 53 un EQE 63. Par jaudas rādītājiem ir pāragri runāt, taču tiek baumots, ka tie var sasniegt arī 1000 zirgspēkus.

Lai spētu izpildīt Eiropas Savienības prasības par kaitīgo izmešu daudzumu, visa Mercedes-AMG modeļa gamma jau laicīgi tiks pārvērsta par pieslēdzamajiem hibrīdiem. Tas nozīmē, ka konstrukcijā tiks iekļauts 122 Zs jaudīgs elektromotors un akumulators, kas jau tagad tiek izmantots EQ Power saimes C, E un S-klases pieslēdzamajiem hibrīdiem.

AMG modeļiem izmantos līdzīgu shēmu, taču regulējumos uzsvaru liekot nevis uz degvielas ekonomiju, bet gan uz sportiskumu un dinamiku.

Piebildīsim, ka no 2025.gada plānotais Euro 7 standarts, ja tas tiks pieņemts pašreizējā redakcijā, autoražotājiem uzliek tik stingrus žņaugus, ka benzīna un dīzeļa dzinēji praktiski būs jāizslēdz.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

1156 Zs un uzlāde 5 minūtēs: Ķīnas zīmols Denza startē Eiropas tirgū ar diviem modeļiem 3

Ķīnas autobūves koncerna BYD luksusa zīmols Denza jau līdz šī gada beigām būs pārstāvēts vismaz 30 Eiropas valstīs. Lasīt vairāk

 

Krievijā savulaik prestižā marka Volga atgriežas ar diviem modeļiem (+ FOTO) 20

2026. gadā Volga zīmols atgriežas apritē ar diviem modeļiem: Volga K50 un Volga C50. Lasīt vairāk

 

Subaru izbrauks - arī elektrisks. Pirmais brauciens ar jauno E-Outback (+ VIDEO) 8

Subaru Outback ir zīmola flagmanis un paaugstināto universāļu klasika. Rodas jautājums, vai Outback var būt arī 100% elektrisks? Patiesībā var, ja vien ir īstais izejmateriāls. Šodien TV Autoziņas ir Vācijā, kur Berlīnes pievārtē izmēģina jauno Subaru E-Outback. Lasīt vairāk

 

Naftas cenām pasaules tirgū straujš kritums 11

Naftas cenas pasaules tirgū trešdien strauji samazinājušās pēc ASV un Irānas panāktās pamiera vienošanās, kuras ietvaros Irāna piekritusi uz laiku atkal atvērt kuģošanai Hormuza šaurumu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti