"Tesla" pērn guvis uzņēmuma vēsturē pirmo gada peļņu - iAuto

"Tesla" pērn guvis uzņēmuma vēsturē pirmo gada peļņu

 

Foto: Publicitātes attēls

Nozare.lv | 3.februāris 2021 9:45

ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmums "Tesla Motors" pērn strādājis ar 721 miljona dolāru (595,2 miljonu eiro) peļņu, tādējādi gūstot pirmo gada peļņu kompānijas vēsturē, teikts trešdien publiskotajā autoražotāja paziņojumā.

2019.gadā "Tesla" cieta zaudējumus 862 miljonu dolāru apmērā.

Peļņu galvenokārt nodrošinājis tirdzniecības un piegādāto automobiļu kāpums.

"Tesla" pārdošanas apjoms 2020.gadā palielinājies par 28% un veidojis 31,5 miljardus dolāru, bet piegādāto automašīnu skaits pieaudzis par 36% - līdz gandrīz 500 000 vienību.

Tikmēr pērnā gada ceturtajā ceturksnī uzņēmums strādāja ar 270 miljonu dolāru peļņu, kas ir par 157% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pirms gada.

"Tesla" akcijas vērtība šobrīd ir septiņas reizes lielāka nekā pirms gada, ļaujot uzņēmuma līdzdibinātājam un vadītājam Īlonam Maskam ierindoties starp pasaules bagātākajiem cilvēkiem.
 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Volkswagen nodevis klientam divmiljono elektriskās automašīnas eksemplāru 2

Volkswagen turpina ceļu uz elektrisko mobilitāti un ar divmiljono eksemplāru tas sasniedzis svarīgu punktu savā attīstības stratēģijā. Lasīt vairāk

 

Austrijas policisti vīlušies elektromobiļu pieredzē 22

Austrijas policijas un glābēju dienesti jau kopš 2024. gada testē elektriskās piedziņas transportlīdzekļus, tomēr vērtējums tiem ir neglaimojošs – nopietnu uzdevumu pildīšanā var paļauties tikai uz benzīna un dīzeļa automašīnām. Lasīt vairāk

 

Vāji pārdošanas apjomi: AUDI samazina E5 Sportback cenu Ķīnas tirgū 5

Jaunizveidotā zīmola AUDI pirmā modeļa E5 Sportback cena uz noteiktu laiku samazināta par vairākiem desmitiem tūkstošu juaņu, ražotājam mēģinot uzlabot pārdošanas apjomus, kas neattaisno uzņēmuma cerības. Lasīt vairāk

 

Par 20 000 dolāriem lētāk: Tesla laiž klajā pieticīgāku Cybertruck versiju 18

Tesla sagatavojusi vienkāršotu elektriskā pikapa Cybertruck pilnpiedziņas versijas modeli, ko piedāvā klientiem par ievērojami zemāku cenu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti