Labais pagrieziens krustojumos.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017

"mana balss" atkal tiek pacelta tēma par labā pagrieziena atļaušanu. Varbūt, beidzot savāksim tās 10 000 balsis, vai visiem patīk krustojumos stāvēt?

manabalss.lv/atlaut-labo-pagriezienu-uz-sarkano-gaismu-ja-tas-netrauce-citiem-vaditajiem-un-cilvekiem/show

Daudz kur ārzemēs tā ir. Tas taču baigi labi.

 
650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Nē, to tā nevar. Vajadzīgajiem Expertiem & Ana(ā)lizātoriem nav samaksāts un nav resursu - tur ir daudz kas jāpi.. jāpēta un asfalta sastāvi un sabiedriskās domas un caureju izraisoši parametri jāņem vērā un taa

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

tagad jau visur būs veloceliņi, būs tev labais pagrieziens pāri veloceliņam pie sarkanā.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 1 Atbildēt

Nevajag to labo pagriezienu citādi sāks pieprasīt arī kreiso jo krustojumā neviena nav kāpēc jāgaida?

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
2 0 Atbildēt

Kā var ko pieprasīt? Būtu tāda zīme pie luksafora, un viss.

Kāds kreisais?

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
2 0 Atbildēt

Latvijā CSDD liekuļi jau atbildēja, ka visur kur esot iespējams labais jau esot papildsekcijas. Šāds ierosinājums apdraud LV ekonomiku, jo ies secen soda naudas un otkati.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 2 Atbildēt

Manas domas, ka patreizējā izpildījumā nevajag. Jo ko darīt taisni braucošajiem? Sēdēt vienā joslā 2x garākā sastrēgumā, lai tikai dažiem pa labi griezošajiem būtu brīva josla? Ja izbūvē speciālu joslu tikai pa labi, tad ok.

vieplis Reģ.: 09.02.2006
0 1 Atbildēt

Papildinot un nedaudz citējot Nortel. Nevajag, jo:

(1) tikpat kā nav luksoforkrustojumu, kuros visu diennakti nemainīgi ir sarkanais + šķērsceļš ar nekādu vai vieglu satiksmi. Lielākoties ir mainīgas plūsmas, piemēram, rīta plūsma uz priekšu uz darbu, dienas plūsma visos četros virzienos, vakara plūsma atpakaļ no darba. Un plūsmas mainās arī gadu gaitā.

(2) Pietiekoši garu papildjoslu izbūve ir salīdzinoši dārga vai tehniski neiespējama. Ja gadu gaitā plūsmas mainās, tad papildjoslas izbūves izdevumi ir bezjēdzīgi (no es=>valstij un valsts=>man viedokļa. No "apgūšanas" un "nopelnīšanas" šaurā viedokļa, protams, savādāk).

(3) Bez papildjoslas - ko darīt taisni braucošajiem?

(4) Gan ar papildjoslu, gan bez papildjoslas - pastiprināsies agresija un izpildīšanās ("es gribu, man ir tiesības", "es gribu, man vajag"). Pastiprināsies arī neloģiska un bīstama izvairīšanās no agresoriem vai iztapšana tiem. Agresija ir un būs, jo daļa braucēju savu rīcību pret apkārtējiem un savu rīcību satiksmē balsta uz saviem iemīļotajiem (vai pat vienīgajiem) mācību līdzekļiem no civilizācijas šūpuļa - no Urlostānas videoreģistratoru izlasēm, no dažiem kanāliem Urlostānas TV autorizētā izplatītāja Lattelekom piedāvājumā.

(5) Papildjoslu izbūves izdevumus labāk iekrāmēt gudrās luksoforu sistēmās, kas strādā atbilstoši plūsmām - gan dienas ietvaros, gan gadu gaitā. Varbūt sanāk dārgi, toties ar atdevi ilgtermiņā.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 0 Atbildēt

Muļķības. Vai nu tu neesi braucis pa citām valstīm, vai nu neesi tam pievērsis uzmanību.

Ne jau uz visiem luksaforiem.

Bija slinkums meklēt Rīgas krustojumus, kuros varētu tādu zīmi uzlikt, bet lūk viens piemērs no Lietuvas ( Viļņas).

www.google.ru/maps/@54.6712207,25.2428578,3a,60y,72.34h,79.49t/data=!3m6!1e1!3m4!1stJkjYYC8mhswsTD8FKAFlA!2e0!7i13312!8i6656?hl=lv

Lūk, labajā pusē luksafors, kurš pirms tiem abiem gājējiem.

Kad deg sarkanā gaisma, JA NEVIENS NETRAUCĒ ( ne gājēji, ne automašīnas) cilvēks, kurš grib griezties pa labi, var griezties.

Procentuāli Lietuvā ir tik pat daudz nekulturālu aziātu, cik pie mums. Un ja jau Lietuvā nav audzis CSNegadījumu skaits, tad viss tas strādā.

Bet tā jau ir latviešiem. Visu vajag pēdējiem. Ja nesanāks otkats, tad nav jēga taisīt.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

interneta adresi kopēt visu, līdz burtiem =lv

650 Reģ.: 25.01.2017
1 1 Atbildēt

Ja ir divas joslas,un ja labajai ir zīme taisni/pa labi - vai tā kvadrātainā plāksnīte ar to uzzīmēto zaļo bultiņu uzliek kādu pienākumu "obilgāti" braukt pa labi? Vai "atbrīvot joslu", ja aizmugurē kāds pa/labi/gribētājs nervozē? Skaidrs, ka nav ko tur speciāli līst, bet,piemēram, es kko neieraudzīju, ieņēmu labo rindu, bet gribu braukt taisni (kas ir atļauts)- vai man tagd ir obligāti jārauj pa labi pie sarkanā, ja redzu, ka viens aiz manis ir ieslēdzis labo un iesprindzis gaida uz mani ?

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 0 Atbildēt

Tā zīme neko nedot darīt obligāti. Lietuvā tādas zīmes stāv pat uz vienas joslas ceļu krustojumiem.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

Vēl viens krustojums Viļņā.

www.google.ru/maps/@54.6752684,25.2517903,3a,75y,323.06h,83.06t/data=!3m6!1e1!3m4!1scZmo61lJQxXq_nPhdVk1SQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=lv

( adresi vajag kopēt sākot ar http, beidzot ar lv)

Vietējie, vai tie kas zin, tie cenšas labo joslu neaizņemt, bet ja arī kāds gadās, bremze, te jau ne Krievija, kur ar beisbola vālēm iet mūli sist.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 1 Atbildēt

Nu tak skaidrāks pa skaidru- ja kāds nav dzirdējis vai ja katru dienu tur nebrauc,te vajadzētu teikt paldies par "izklāstu".Vienkārši uzdevu nevainīgu jautājumu.Ja brīvs- vari griezties, ja negribi- vari negriezties.Labais tonis saka tādā valstī vnk principā nelīst tajā labajā rindā bez īpašas vajadzības.Bet kaut vai mazākā pilsētā kā Panevežis vai Šauļi piem, tur mēdz būt daudzās vietās labā rinda tikai pa labi- ja stāv kāds sastrēgums, to itin viegli var sākumā nepamanīt.Sastrēgumi tur mēdz būt pēcpusdienās itin brangi.Bet tāpat jau parasti bez problēmām palaiž, ja redz ka neesi vietējais un ja tur neuzvedies speciāli nekaunīgi.Pie mums jau nekas uzmundrinošs neiet cauri- tiklīdz kā kaut kas domājams vai variējams, tā uzreiz uz līdzenas vietas sarodas simtiem nevainīgo,rupjo un aizvainoto.

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
3 0 Atbildēt

Pagājušā gadā biju Kauņā, kur uzdūros šādam krustam un man arī bija jā nogriežas pa labi. Taču izvēlējos gaidit zaļo. Aizmugurē esošais Gerai neko neprotestēja. .

Varbūt tas bija saistīts ar to, ka es no LV un viņš izrādija toleranci pret zirgu galvām. S46

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

Vai arī agrā rīta stunda, kad satiksme bija maza.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

Manos braucienos ar auto nekur neesmu pamanījis, jā, te tā kā derētu iespēja nogrieztes pa labi, ja deg sarkanais. Gluži vienkārši nekad nav brīvs, vienmēr brauc vai iet kāds pa ielu. Varbūt naktī kaut kur ir brīvs un tukšs, bet tad jau luksoforam jāstrādā ar mirgojošo dzelteno režīmu

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Bija tāda leģendāra personība Lapinskis, kas PSRS laikos ar mūzikas ierakstiem noņēmās, tas esot teicis: "vai es bullis esmu, ka man no sarkanas krāsas jābaidās" ?

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Jā, viens no gaišākajiem Prātiem, īstens Latvietis un ko lai par viņu visādi moudaki nerunātu. Žēl ka gadu jau viņam diezgan daudz.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti