Termostats

Gatis84 Reģ.: 19.11.2018

Astra J, tika nomainīts termostats, bet nu vairs nekāpj motora temeratūra. Uzkāpj max. līdz 70'C, reizēm arī sāk kristies. Vakar braucu - vienu brīdi 70'C, bēc brīža 55'C.

 
insekc Reģ.: 24.03.2003
0 1 Atbildēt

Izskatās, ka termostats neveras ciet. Termostatu pārbaudīt vienkārši (gan ārpus auto). Ieliec katliņā ar ūdeni un uzliec uz plīts. Īsi pirms vārīšanās termostatam jāatveras un atdziestot ūdenim jāaizveras. Precīzāk, protams, ja pie rokas ir attiecīgs termometrs.

Tas, ka nomainīts, nenozīmē, ka "jaunais" ir O.K. Aftermarketi mēdz būt visādi.

Un kāpēc tika mainīts?

Gatis84 Reģ.: 19.11.2018
0 0 Atbildēt

Pečka nestrāda. Man ieteica, pirms ķeros klāt pečkas radiatoram, vispirms nomainīt termostatu. Biju iebraucis servisā, pie viena paprasīju, lai nomaina termostatu. Itkā likts jauns, bet kas zin.

atrabotka Reģ.: 24.05.2017
0 0 Atbildēt

Pečka nepūš siltu/remdenu nemaz? Pirms mainīji termostatu, radiatoru un pienākošās trubas pataustīji vai tās ir siltas/karstas? Tev dzesēšanas ventilators nestrādā visu laiku? Vienīgais iemesls, kapēc tādā gadījumā mainītu remostatu - ja tas būtu iesprūdis atvērtā/pusatvērtā stāvoklī. Kādā krūmu servisā tad to darīji? Varbūt naudu paņēma un neko nesamainīja. Pirms mainīšanas varēji pateikt, lai tev veco detaļu atdod/parāda.

Gatis84 Reģ.: 19.11.2018
0 0 Atbildēt

Kad kādu laiku pabrauc, tad sāk pūst remdenu. Līdz ko pagriež vairāk vai apstājas krustojumā, sāka dzīt aukstu. Ventilators mēdza griesties, bet ne vienmēr. Trubas taustīju viena silta, otra auksta. Serviss gan nav nekāds kaktu kantoris, cilvēki nav pirmoreiz redzēti.

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 1 Atbildēt

Vai pirms termostata maiņas bija tāpat?

Gatis84 Reģ.: 19.11.2018
0 0 Atbildēt

Pirms termostata maiņas, motora temeratūra cēlās normāli, bet pečka švaki strādāja. Tagad ne temperatūras, ne pečkas!

insekc Reģ.: 24.03.2003
1 0 Atbildēt

Ja ar dzeses šķidruma temperatūru viss O.K., bet pečka nesilda, tad nekādā gadījumā nav vainīgs termostats. Visticamāk gaisa burbulis sistēmā. Vajag atgaisot. Nezinu, kā Tavam auto, bet audi 90 trubā uz pečku augstākajā punktā bija skrūvīte, kuru izskrūvējot varēja atgaisot. Tāda lieta ir redzēta arī citiem auto.

1. veltīgi mainīts termostats, turklāt vai nu sūds ielikts, vai kas cits sačakarēts. Brauc uz servisu un saki biezu vārdu, lai salabo, ko sačakarējuši.

2. atgaiso pečku.

Freijers Reģ.: 06.09.2018
0 0 Atbildēt

Bieži pēcka nestrādā, jo nav atgaisots, tādās reizēs gan arī motoram karsti ir.

Par detaļu atgriešanu laba doma, vienīgi visādiem kaktiniekiem tas grūti nākas, jo detaļas papildus bonuss dzelžos sanāk !

Gatis84 Reģ.: 19.11.2018
0 0 Atbildēt

insekc rakstīja: Ja ar dzeses šķidruma temperatūru viss O.K., bet pečka nesilda, tad nekādā gadījumā nav vainīgs termostats. Visticamāk gaisa burbulis sistēmā. Vajag atgaisot. Nezinu, kā Tavam auto, bet audi 90 trubā uz pečku augstākajā punktā bija skrūvīte, kuru izskrūvējot varēja atgaisot. Tāda lieta ir redzēta arī citiem auto.

1. veltīgi mainīts termostats, turklāt vai nu sūds ielikts, vai kas cits sačakarēts. Brauc uz servisu un saki biezu vārdu, lai salabo, ko sačakarējuši.

2. atgaiso pečku.

Čoms ieteica sākt ar termostatu. Protams maza ticamība, bet tas neprasa lielas darbības. Bet nu par lietu cerēju ka tikšu sveikā ar atgaisošanu. Darīju to pa vienkāršo - purms gaisā, bačokam vāks vaļā, kādu laiku padarbināju, tad pagāzēju, līdz temretūra uzkāpa līdz 90'C. Likās lieta darīta,bet nē! Izbraucu līkumumu, temeratūra sāk kristies. Apstājos pagāzēju - atkal kāpj. Nu o.k nodomāju, gan būs o.k Nākamajā dienā mīļotā stāsta - aizvedusi bērnu līdz skolai, tad uz darbu un atkal "t'" neceļas. Max līdz 70'C. Vismaz cik manas amatiera zināšanas sniedzas - tad ja tukšgaitā temperatūra ceļas, bet braucot krītas, tad dirsā ir ar termostatu. Aizbraucu uz servisu, kur termostatu mainīja, stāstu nelaimi. Servisa pieņēmējs man sāk braukt pa ausīm - termostats nav vainīgs, tur noteikti ir cita ķibele. Visdrīzāk sūknis beidzies, nez kas tur izdilis... Beigās pierakstījos, pirmdien pie viņiem uz servisu. Braucot uz darbu, domāju, blin, kas par sūkni!!! Septembra beigās tak mainīju pie viņiem zobeni ar visiem rullīšiem un sūkni. Kas var būt nodilis vai izdilis? Ar iepriekšējo nobrakti bij 60k un tagad pēc 2,5k jauns būs beidzies? Katrā ziņā pirmdien braukšu pie viņiem. Sūdīgi ka pašam nav kur pārbaudīt termostatu, jo gan jau ka mēģinās iestāstīt ka ķibele citur un atkal noplēsīs kāpostu. Vienīgi draņķīgi, ka likās normāls serviss, viss smuks tīrs kārtīgs. Ķipa zināmi un zinoši cilvēki...

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

"Sūdīgi ka pašam nav kur pārbaudīt termostatu, jo gan jau ka mēģinās iestāstīt ka ķibele citur un atkal noplēsīs kāpostu."

Skat augstāk, kā pārbaudīt termostatu!

Nav mājās virtuvē plīts, katliņa un ūdens?

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Māsas autiņam no četriem nomainītiem termostatiem tikai viens pareizi strādāja.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Es ieteiktu sākt ar pečku Ja viņa nestrāda un ir nelieli(sākumā) tosola/dzes. šķidruma zudumi, tad 100% jāķidā salons un jāskatās - trubiņas pie pečkas vai pati pečka.

Bija iepriekš Astra ar šitādu prooblēmu

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Par tosola noplūdi liecinās salona labās puses apšuvums pie kājām, kas būs mitrs un logi bieži svīdīs, mīnusos pat sals ciet no iekšpuses.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Meistari vienkārši maina pirmo, ko vieglāk samainīt. Jauna pečka vai tās trubiņas neko nemaksā, bet piekļūt viņām ir grūti un tāpēc arī neviens tev to negrib darīt(neieminas).

murx Reģ.: 15.04.2016
0 0 Atbildēt

Viena silta, viena auksta. Tas nozīmē cirkulācijas trūkumu, tātad gaiss sistēmā.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti