F1 vienojusies par jaunu Konkordas līgumu 2

Nozare.lv | 27.septembris 2013 17:35

F1 vadība piektdien paziņojusi par jauna Konkordas līguma parakstīšanu, vēsta Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA).

Vienošanos par līgumu apstiprināja arī F1 pasaules čempionāta vadītājs Bērnijs Eklstouns.

Foto: fia.com

Konkordas līgums pilnībā stāsies spēkā, kad to būs parakstījušas visas iesaistītās 11 komandas. Tajā izklāstīti F1 gada tirdzniecības ieņēmumi, kas veido aptuveni vienu miljardu dolāru (520 miljoni latu). Komandas ar šo līgumu cer vēl vairāk uzlabot savu finansiālo situāciju

Konkordas līgums ir komerciāla vienošanās starp komandām, sacensību īpašnieku firmu CVC un FIA.

"Paredzams, ka noslēgtā vienošanās uzlabos FIA finansiālo situāciju, kā arī sniegs tai lielāku lomu motorsportā. Visas puses ir vienojušās par spēcīgu un stabilu sporta pārvaldības sistēmu, kas ietver F1 grupu, FIA un iesaistītās komandas. Līgums paredz stabilu pamatu turpmākai F1 attīstībai,'' ziņo FIA pārstāvji.

Pēc oficiālas vienošanās šis būs jau septītais Konkordas līgums. Pirmais Konkordas līgums tika noslēgts 1981.gadā.

Iepriekšējais Konkordas līgums beidzās aizvadītā gada 31.decembrī, bet līdz šim visas iesaistītās puses vēl nebija panākušas jaunu vienošanos.

Sacensību īpašniekiem, CVC firmai, kuras izpildkomitejas vadītājs ir Eklstouns, ir komerciālas tiesības uz sacensībām nākamos 97 gadus, kas nozīmē, ka tā saņem lielu daļu no ienākumiem.

Visi komentāri

0 0 Atbildēt

Nevis Konkordas, bet KONKORDIJAS līgumu, iAuto, paskatieties, ko šis vārds nozīmē franču valodā!

Ruu@uto

0 0 Atbildēt

Tieši tādēļ, ka oriģinālvalodā (franču) ir "Concorde", uz latviešu valodu šis vārds būtu pārnesams kā "Konkorda". Ja franciski būtu "concordia" (arī tāds vārds viņiem ir), tad būtu "konkordija".

Patlaban man nav iespējas pārbaudīt vai pareizāks pārnesums uz latviešu valodu būtu konkorda vai konkorde, tomēr ziņu aģentūrai LETA/Nozare.lv šāda iespēja bija, un ticu, ka viņi to ir izmantojuši :)

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Porsche Taycan varētu pazust no tirgus līdz 2030. gadam

Atkal uzjundījušas runas par to, ka Porshe elektriskā flagmaņa dienas ir skaitītas. Par to runāts ne reizi vien, tomēr ražotājs šo informāciju pagaidām nav oficiāli apstiprinājis. Lasīt vairāk

Auto union šodien (15.08) līdz 18.00 pie Brīvības pieminekļa (+ VIDEO) 2

Audi Union C-Type – vienvietīga sacīkšu automašīna Lasīt vairāk

Iesūdz tiesā – Mercedes-AMG salonā var apdedzināties 2

Divi dārgo Mercedes-AMG automobiļu īpašnieki negribot tikuši pie apdeguma AMG uzraksta formā. Lasīt vairāk

Pie Jūrkalnes vieglās un kravas automašīnas sadursmē bojā gājuši divi cilvēki (+ VIDEO) 6

Smaga avārija šorīt paralizēja satiksmi uz autoceļa Ventspils - Grobiņa pie Jūrkalnes. Vieglās un kravas automašīnas sadursmē bojā gājuši divi cilvēki. Vērtējot situāciju notikuma vietā, eksperti lēš, ka vieglās automašīnas ātrums varētu būt bijis ap 200 kilometriem stundā. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti