Šodien atklāta jaunuzbūvētā CSDD Biķernieku rallijkrosa trase (+ video) 5

Foto: Publicitātes attēls

RA Events | 21.jūlijs 2016 15:58

Klātesot augstām valsts amatpersonām un talantīgajiem Latvijas rallijkrosa pilotiem, šodien tika svinīgi atklāta jaunuzbūvētā 1294 metrus garā CSDD Biķernieku rallijkrosa trase, kur 1. un 2. oktobrī notiks augstākā ranga autosporta sacensības kādas līdz šim sarīkotas Latvijā – FIA pasaules rallijkrosa čempionāta desmitais posms Neste World RX of Latvia.

Klātesot LR Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, LR Satiksmes ministrijas parlamentārajam sekretāram Edgaram Tavaram, LR Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārajam sekretāram Jānim Upeniekam, Rīgas mēram Nilam Ušakovam, Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes priekšsēdētājam Andrim Lukstiņam, būvdarbu veicēja Binders valdes loceklim Normundam Lustem, kā arī FIA pasaules rallijkrosa dalībniekiem Reinim Nitišam un Jānim Baumanim, šodien tika svinīgi pārgriezta simboliskā lente – atklājot jaunuzbūvēto rallijkrosa trasi un iezīmējot nozīmīgu CSDD Biķernieku trases attīstības posmu.

Šis gads CSDD Biķernieku trasei ir īpaši nozīmīgs, jo šogad tiek atzīmēta trases pastāvēšanas 50. gadadiena. Turklāt tieši šogad Binders šeit veicis vērienīgus un tehniski inovatīvus būvniecības darbus, lai šodien varētu svinīgi atklāt jaunākajiem FIA (Starptautiskā automobiļu federācija) standartiem atbilstošu rallijkrosa trasi. Trasē izvietotas jaunas dzelzsbetona barjeras, drošības sētas un nožogojums, kā arī dalībnieku parka nobrauktuvju (pitlīniju) dubultās dzelzsbetona sienas. Arī trases “netīrā” seguma posms ieklāts unikālā veidā, lai nedz laikapstākļi, nedz sporta automašīnu slodze nespētu radīt sarežģījumus sekmīgai un drošai rallijkrosa sacensību norisei.

 


 

Rallijkrosa trases garums ir 1294 metri, un tās seguma proporcija atbilst FIA pasaules rallijkrosa čempionāta prasībām – 60% trases garums būs ar asfalta segumu, bet atlikušie 40% – “netīrā” seguma posms. Trasē kopumā izveidoti trīs tramplīni – lielākais no tiem atradīsies trases grunts sekcijā, bet atlikušie divi izvietoti paralēli viens otram – viens trases pamataplī, bet otrs – Joker aplī, rodot unikālu risinājumu arī starp citām pasaules rallijkrosa čempionāta trasēm. Braukšanas virziens pa jauno CSDD Biķernieku rallijkrosa trasi būs pretēji pulksteņrādītāja virzienam – šādi 8 no 12 līkumiem vedīs pa kreisi, bet četri – pa labi. Atbilstoši datorsimulāciju datiem, paredzams, ka jaudīgākās Supercar klases braucēji apli veiks aptuveni 60 sekundēs.

Jaunuzbūvētajā trasē pirmās sacensības notiks jau šajās brīvdienās – 23. un 24. jūlijā šeit spēkiem mērosies Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallijkrosa čempionāta, Latvijas rallijkrosa kausa, kā arī Lietuvas rallijkrosa čempionāta dalībnieki. Bet jau rudenī, 1. un 2. oktobrī, Rīgā ieradīsies pasaules rallijkrosa meistari, tajā skaitā arī latvieši Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, lai piedalītos līdz šim augstākā ranga autosporta sacensībās, kādas jebkad sarīkotas Latvijā – FIA pasaules rallijkrosa čempionāta desmitajā posmā Neste World RX of Latvia.

“Šodien ierodoties Biķernieku trasē, manas pirmās asociācijas bija par sporta kompleksa atdzimšanu pilnīgi jaunā kvalitātē. Otrā asociācija bija par to, ka vienuviet satiekoties labiem enerģijas avotiem, iespējams sasniegt perspektīvas lietas. Trešā asociācija bija par to, ka Latvijas vārdam būs iespēja izskanēt jaunā kvalitātē, turklāt, aiz mūsu valsts robežām izskanēs arī Biķernieku trases nosaukums!

Liels paldies enerģiskajiem un varošajiem cilvēkiem, kuri piedalījušies šī brīnuma tapšanā. Mēs esam pierādījuši, ka varam būt labākie, un tādi arī būsim turpmāk! Par lielām Latvijas uzvarām!” tā Latvijas Republikas ministru prezidents Māris Kučinskis.
“Šodien atklājam ne tikai jaunu Biķernieku trases posmu, bet atstājam arī ierakstu Latvijas svarīgāko sporta notikumu vēsturē. Savā piecdesmit gadu pastāvēšanā pieredzes bagātā Biķernieku trase piedzīvo kulmināciju un sagaida pasaules līmeņa autosportistus. Ar pārliecību pieņēmām izaicinājumu un iespēju, kas ir arī jauns impulss Biķernieku trases attīstībai, lai arī turpmāk piedzīvotu spraigas sacensības uz jaunā seguma.

Tāpēc paldies visiem darbiniekiem, organizatoriem, atbalstītājiem – ikvienam, kas paveicis milzīgu darbu un turpina aktīvi rosīties, lai Latvijas vārds un viesmīlība izskanētu pasaulē. Pēc tā, kā sevi prezentēsim sportistiem un līdzjutējiem no visas pasaules, spriedīs ne vien par Biķernieku trasi, bet arī par Rīgu un visu Latviju.
Īpaši veiksmi novēlu mūsējiem – Reinim Nitišam un Jānim Baumanim – turēšu īkšķus par jums! Trases jaunais veidols būs izaicinājums arī jums un nebijuši iespaidi skatītājiem. Tāpēc veiksmi trases iemēģināšanā un startos! Lai pareizā brauciena taktika un mājinieku atbalsts!” tā LR Satiksmes ministrs Uldis Augulis.

“Man ir prieks Jūs sveikt jauna ceļa sākumā – tās būs jaunas emocijas, jauni sportisti, jauni panākumi! Veiksmi visiem, un lai mums kopā izdodas!” tā LR Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Upenieks.

“Pilsētas un visu pilsētnieku vārdā saku paldies Latvijas valdībai, CSDD un būvniekiem, kuriem, kopā strādājot, izdevies Rīgā izveidot izcilu sporta objektu! Veiksmi sportistiem, un novēlu mums visiem izcili pavadītu pasaules rallijkrosa čempionāta posmu. Paldies Jums!” tā Rīgas mērs Nils Ušakovs.

“Biķernieku kompleksā sporta bāze CSDD pārziņā ir piecus gadus. Visu šo laiku CSDD ir godprātīgi pildījis valdības uzlikto – saglabāt un attīstīt Baltijas valstīs lielāko, daudzfunkcionālāko un vēsturisko auto-moto sporta kompleksu, kas šogad svin 50-to jubileju. Šo nozīmīgo notikumu atzīmējam ar rallijkrosa trases atklāšanu.
Ar rallijkrosa trases izbūvi saistās vairāki unikāli notikumi. Pirmkārt, trase tika izbūvēta rekordtempos – nepilnos piecos mēnešos. Otrkārt, trase ir viena no drošākajām, inovatīvākajām pasaulē, jo būvniecības procesā tika ievēroti jaunākie FIA noteiktie drošības standarti. Tādēļ varam apgalvot, ka nekur pasaulē sportistiem un skatītājiem nav tik drošās rallijkrosa trases kā Biķernieki! Un treškārt, Biķerniekos rudenī pasaules rallijkrosa čempionāta posma laikā trasē būs rokkoncerta cienīgs skatītāju pūlis. Turklāt puse no šī sporta veida līdzjutējiem ieradīsies no ārvalstīm, kuri Latviju iepazīs pirmo reizi. Mums būs iespēja Latviju parādīt citā gaismā un par to mēs lepojamies!” tā Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

“Ir gandarījums, ka Biķernieku trases 50 gadu jubilejas gadā, esam papildinājuši tās tradicionālās, stiprās vērtības ar kaut ko jaunu. Gandarījumu dubulto fakts, ka esam veiksmīgi tikuši galā ar šā projekta lielāko izaicinājumu – speciālā seguma izveidi, ko paveicām ar Latvijai unikālu ceļu būves tehnoloģiju. Mums noderēja arī pieredze, ko pērn jau trasē ieguvām, rekonstruējot atsevišķus trases posmus atbilstoši Starptautiskās Automobiļu federācijas speciālajām prasībām gan klājumam, gan aprīkojumam!” tā SIA Binders valdes loceklis Normunds Luste.

Foto: Publicitātes attēls

Foto: Publicitātes attēls

 
5 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Bils 21.jūlijs 2016 18:19
1 0 Atbildēt

Jādodas brīvdienās novērtēt klātienē!

rt 21.jūlijs 2016 19:30
1 0 Atbildēt

Izmaksas, garantija, pirmie remonti???

JanisGrinhofs 21.jūlijs 2016 21:11
1 0 Atbildēt

Beidzot Latvijā ir īsta rallijkrosa trase. Ņemot palīgā 333 un Mūsu pastāv reāla iespēja noorganizēt Latvijas čempionātu.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Skaties šeit 3.decembrī 19:00 konkursa "Latvija Gada auto 2021" rezultātu paziņošanas tiešraidi (+ TIEŠRAIDE)

Lielais fināla TOP 7 jau ir noskaidrots. Arī "Latvijas Gada auto 2021 Tautas simpātija" nominācijā ir izvirzījušies pārliecinoši pretendenti. 3. decembrī (ceturtdien) plkst. 19:00 mēs uzzināsim prestiža „Latvijas Gada auto 2021” titula ieguvēju. Lasīt vairāk

 

Transportlīdzekļu tirgotāji rosina ieviest vismaz 50% ekspluatācijas nodokļa atlaidi, nomainot vecu auto pret jaunāku

Ja pircējs aizvietotu esošo automobili ar vismaz piecus gadus jaunāku, neatkarīgi no tā, vai tiek iegādāts jauns vai lietots auto, pircējam būtu nepieciešams nodrošināt vismaz 50% Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atlaidi, aģentūrai LETA pauda Latvijas Transportlīdzekļu tirdzniecības asociācijā (LATTA). Lasīt vairāk

 

Indijā izdomā, kā jauno mašīnu pircējus pasargāt no koronavīrusa (+ FOTO) 2

Indijas autoražotājs Tata uzsācis jauno automašīnu iepakošanu caurspīdīgās plastikāta „garāžās”, tādejādi cerot pasargāt tās no mikrobiem. Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ:Škoda Octavia RS-vairāk komforta, nezaudējot sportisko tvērienu (+VIDEO) 3

Jaunā Škoda Octavia RS būs īsts atradums tiem, kam nepatika iepriekšējā modeļa pārlieku cietā balstiekārta. Šeit saglabāts sportiskais tvēriens, bet piekare ir blīva, nevis cieta. Tā ir atšķirība. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti