Jānis Baumanis pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Kanādā debitē ar 11.vietu pēc pirmās sacensību dienas (+ foto)

Foto: Baumanis Motorsport Photography

Baumanis Motorsport Preses dienests | 7.augusts 2016 13:40

Šajā nedēļas nogalē Kvebekas pievārtē, Trois-Rivieres trasē norisinās pasaules rallijkrosa čempionāta septītais posms. Labākie latviešu rallijkrosa braucēji, Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, pēc pirmās sacensību dienas attiecīgi ieņem 11. un 15.vietu.

Piektdien notikušās starta vietu izlozes rezultātā Jānis Baumanis ieguva tiesības startēt pirmās kvalifikācijas pirmajā braucienā, turklāt no pole position. Līdzās viņam uz starta stājās Johans Kristofersons un Matiass Ekstrēms. Sīvā cīņā ar pieredzējušajiem Supercar klases braucējiem Jānis ierindojās otrajā vietā, Kristofersonam zaudējot nedaudz vairāk par trim sekundēm.

“Uzskatu, ka 11.vieta starp visiem pasaules čempionāta braucējiem, ir labs rezultāts. Šajā trasē esmu pirmo reizi. Tā ir diezgan sarežģīta, turklāt grants sekcija nav tajā labākajā stāvoklī, vismaz, ja salīdzina ar to, kāda tā ir Latvijā. Turpinām cīnīties, ir ticība komandai, ir ticība, ka atradīsim īstos regulējumus un tad jau atliks tikai pieslīpēt dažas nianses, lai rezultāts būtu vēl labāks,” pēc pirmā kvalifikācijas brauciena sacīja Jānis Baumanis.

Arī otrajā kvalifikācijā Jānis startēja no pole position un, spītējot tehniskām problēmām, arī šajā braucienā latvietis izcīnīja otro vietu. Kopvērtējumā rallijkrosists uzrādīja 12.labāko rezultātu, kas viņam pirmās dienas nobeigumā nodrošina 11.pozīciju.

“11.vieta pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem manā ieskatā ir tīri labs rezultāts. Jāņem arī vērā, ka otrajā kvalifikācijā mašīnai bija tehniskas problēmas, turklāt, tā kā komanda nepārtraukti meklē optimālos piekares regulējumus, ir samērā grūti pierast pie braukšanas un ātrums vēl nav tik labs kā gribētos. Protams, cīnāmies, nepadodamies un nav arī īsti laika bēdāties par rezultātu, jo šī tomēr ir pirmā sezona pasaules čempionātā un arī šeit Kanādā pilnīgi viss man ir jauns,” par pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem stāsta Jānis Baumanis.

“Svētdien jāturpina iesāktais, jāturpina strādāt. Ar šā brīža pozīciju man pietiek, lai iekļūtu pusfinālā, bet ir jāturpina cīnīties, jāpārrunā ar inženieriem, kur ir problēmas, un tad jau sekos trešā un ceturtā kvalifikācija, kurās varu uzlabot savas pozīcijas pusfinālam,” - tā Jānis.

Tikmēr otrs rallijkrosists, kurš pārstāv Latviju pasaules čempionātā, Reinis Nitišs pirmos divus kvalifikācijas braucienus noslēdza attiecīgi 15. un 14.vietā, kas viņam kopvērtējumā šobrīd dod 15.pozīciju.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā World RX Team Austria braucējs Jānis Baumanis ar iekrātiem 57 punktiem ieņem 9.vietu, savukārt all-inkl.com Muennich Motorsport pārstāvis Reinis Nitišs ir piecpadsmitais. Viņa kontā pagaidām 19 punkti.

 

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

iAuto tests: "Sony ULT Field" sērijas bezvadu skandas (+ foto) 2

“Sony ULT Field” saimē ir trīs dažāda izmēra un cenu skndas, taču atšķirības starp tām nav tikai izmēros. Apskatām “Field 1”, “Field 3” un “Field 5”, lai noskaidrotu, par ko ir vērts piemaksāt un kurš modelis piedāvā labāko izvēli konkrētām vajadzībām. Lasīt vairāk

Pēc kiberuzbrukuma atkāpjas CSDD valde un padome 2

Pēc kiberuzbrukuma un datu noplūdes atkāpusies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valde un arī padome. Lasīt vairāk

No Kolkas līdz Ainažiem ar četriem glauniem elektroautomobiļiem (+ VIDEO) 5

Ekspedīcijā no Kolkas uz Ainažiem devāmies ar četriem premium klases elektromobiļiem - Volvo EX90, Audi A6 e-tron, XPENG G9 un Lexus RZ. Lasīt vairāk

Red Bull F-1 RB8 formula (2012) pierūcina krastmalu Rīgā, kurā bija pulcējušies tūkstošiem skatītāju (+ VIDEO) 3

Red Bull F-1 RB8 formula pierūcina krastmalu Rīgā, kurā bija pulcējušies tūkstošiem skatītāju. Ar šo formulu Sebastians Fetels izcīnīja 2012. gadā savu 3. F-1 čempiona titulu. Tagad tā ir nedaudz modificēta, piepacelts klīrenss. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti