Baumanis progresē un nonāk labāko desmitniekā pēc pirmās dienas (+ FOTO)

Foto: Tom Banks

Aldis Putniņš | 10.novembris 2019 7:02

Siltos un saulainos laikapstākļos Keiptaunā iesācies FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas pēdējais posms – SABAT World RX of South Africa.

“STARD” komands braucējs Jānis Baumanis pirmajā kvalifikācijā ierindojās 11. vietā, bet otrajā braucienā aizvadīja skaistu cīņu ar komandas biedru Jeri Kalliokoski un sasniedza septīto vietu. Pēc pirmās sacensību dienas Baumanis atrodas 10. vietā.

STARD braucēju aizraujošais duelis

Savu šīs sezonas pēdējo pasaules čempionāta posmu Jānis Baumanis uzsāka no iekšmalas. Jānim trasē bija jādodas jau pirmajā braucienā, īsi pēc tam, kad trase bija tikko kā nolaistīta. Baumanis pirmajā līkumā iekārtojās tieši aiz Niklasa Gronholma un šai pozīcijā pavadīja divus apļus. Pēc džokera latviešu sportists atgriezās trasē uzreiz aiz Antona Marklunda, kurš savu pozīciju noturēja līdz finišam. Kopējā ieskaitē Baumanis sasniedza 11. vietu.

Otrajā kvalifikācijā Jānis startēja blakus savam komandas biedram Jerem Kalliokoski. Abām “STARD” mašīnam izdevās startā aizbēgt no konkurentiem. Kalliokoski atradās brauciena vadībā, kamēr Baumanis viņam mina uz papēžiem. Pēdējā aplī Jānim pietika ātruma, lai apsteigtu somu braucēju un izcīnītu uzvaru savā braucienā. Kopējā ieskaitē tas deva septīto vietu un ļāva pirmo dienu noslēgt kā desmitajam ātrākajam braucējam.

2019. gada sezonas pēdējā sacensību dienā tiks aizvadītas abas atlikušās kvalifikācijas kārtas, kā arī pusfināla un fināla braucieni. Uz Dienvidāfrikas posmu Jānis Baumanis ieradās kopvērtējumā ieņemot piekto pozīciju.

Jānis Baumanis: “Rītdien būs ko iespringt!”

“Pirmā diena Dienvidāfrikā noslēgusies! Rezultāts nav tāds, kādu es vēlētos. Šoreiz džokera stratēģija neizdevās. Pirmajā kvalifikācijā cerējām nonākt priekšā Marklundam, kamēr otrajā - vēl lielāka katastrofa - mani neiesauca ne pirmajā, ne otrajā aplī. Beigās tiku galā ar Kalliokoski, līdz tam izdarīju spiedienu. Nezināju, kas notiek man aizmugurē, domāju, ka kāds varētu būt tuvu. Katrā ziņā tiku priekšā un ieguvu septīto vietu. Rītdien būs ko iespringt, bet jācīnās ar jaunu sparu!”

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Valsts prezidents: Pēc masīvās datu noplūdes CSDD vadība nedrikst turpināt darbu (+ VIDEO) 6

Kiberuzbrukums Ceļu satiksmes drošības direkcijai izrādījies daudz plašāks, nekā sākotnēji bija zināms, skarti 1,2 miljonu cilvēku personas dati. Lasīt vairāk

Nepilni 49 000 eiro: dīzelis, benzīns, hibrīds: Mercedes modernizē C- klasi (+ FOTO) 2

Pēc pieciem gadiem tirgū Mercedes-Benz būtiski atjaunina C-klasi (W206) gan sedana, gan T-Modell universāļa versijā. Izmaiņas skar dizainu, tehnoloģijas, multividi un spēka agregātus. Lasīt vairāk

Traģiskajā avārijā uz Ventspils šosejas vieglais auto tika iestumts pretējā joslā (+ VIDEO) 15

Uz autoceļa A10 – Ventspils šosejas – aizvakar notika traģisks ceļu satiksmes negadījums. Vakar Ceļu satiksmes drošības direkcija atklāj pirmšķietamo negadījuma scenāriju. Bojāgājušais vieglā auto vadītājs, visticamāk, nebija vainīgs pie negadījuma. Viņa auto saņēma triecienu no aizmugures un tika iestums pretējā braukšanas joslā. Lasīt vairāk

Ungārijā elektromobiļu uzlāde kļūst lēnāka 8

Ungārijā lielās slodzes dēļ elektrotīklā vairāki uzlādes operatori uz laiku ierobežo elektromobiļu ātrās uzlādes jaudu. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti