Krāpnieku mudināta "investēt kriptovalūtās", sieviete zaudē vairāk nekā 16 000 eiro 7

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 8.aprīlis 2021 10:02

Krāpnieku pamudināta "investēt kriptovalūtā", kāda Lielbritānijā dzīvojoša sieviete no Latvijas zaudējusi vairāk nekā 16 000 eiro, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Martā VP Daugavpils iecirknis saņēma iesniegumu no 1950.gadā dzimušas sievietes, kura ziņoja, ka janvārī viņa veikusi maksājumu 16 000 eiro apmērā uz kādu kriptovalūtas bankas kontu ar mērķi veikt finanšu investīcijas kriptovalūtas investīciju biržā. Sieviete pastāvīgi dzīvo Lielbritānijā, taču minēto darījumu veica, izmantojot Latvijā reģistrētas bankas kontu.

"No iesnieguma secināms, ka krāpnieciskās darbības attiecībā pret sievieti tika veiktas Lielbritānijā, kas liecina par to, ka šī ir ne tikai Latvijā sastopama krāpniecības shēma, bet gan starptautiska līmeņa problēma," atzina Kursīte.

VP aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, saņemot telefona zvanus no nezināmām personām, kuras runā tikai un vienīgi krievu valodā, kas sauc sevi par dažādu uzņēmumu finanšu brokeriem vai arī cita veida "finanšu speciālistiem". Krāpnieki pārliecina cilvēkus sākt investīciju darbības, izmantojot dažādas Latvijā nereģistrētās virtuālas interneta platformas, kā arī piedāvā palīdzību visā procesā.

Pēdējā laikā viens no aktuālākajiem krāpšanas veidiem ir piedāvājums ieguldīt finanses virtuālās interneta platformās, novērojusi VP. Ārvalstīs reģistrētas investīciju kompānijas, kas nav saņēmušas atļauju savas darbības veikšanai Latvijas teritorijā, aktīvi piedāvā ieguldīt naudas līdzekļus ar nolūku gūt peļņu, iemaksājot tos brokeru kompāniju kontos, bet ne ieguldītie līdzekļi, ne dividendes netiek izmaksāti.

"Kā platforma reklāmai var tikt izmantotas viltus ziņu lapas, no kurām lietotāji, šajās lapās aizpildot dažādas aptauju anketas, var tikt novirzīti uz krāpnieciskajām lapām, kur tiek piedāvāts ieguldīt naudu kriptovalūtās," aprakstīja Kursīte.

VP aicina iedzīvotājus nebūt pārlieku uzticīgiem, sargāt savu personīgo informāciju, nevienam ne telefoniski, ne rakstiski neatklāt banku kontu piekļuves datus, nevērt vaļā aizdomīgos e-pastos saņemtas saites un kritiski izvērtēt jebkuru saņemto informāciju. Gadījumos, ja ir notikusi krāpšana, par to iespējams ziņo,t vēršoties ar iesniegumu tuvākajā VP iecirknī vai iesniedzot iesniegumu elektroniski portālā "Latvija.lv". Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē "Mana drošība".

Visi komentāri

4 1 Atbildēt

》kāda Lielbritānijā dzīvojoša sieviete no Latvijas.

Mjā, prom no šitās bedres, bet tāpat pamanās tajā bedrē iekrist.

3 0 Atbildēt

Kaapeec neraksta par ieguvumiem! Skola maksaa naudu! Tagad cietushais atbildiigaak riikosies liidziigaas situaacijaas.

1 0 Atbildēt

Tieši tā - tas taču ir kārtējais "izaicinājums un pieredze", kā tagad gudri ļaudis mēdz teikt

2 0 Atbildēt

nav tāda apjātā noguldītāja, kuru nevarētu apjāt vēlreiz!

4 1 Atbildēt

Nekas traģisks. 10 gadus pavergos, 10 turkiem pasūkās un atpelnīs zaudēto.

0 0 Atbildēt

Njā, neglīts tu tiešām esi

1 0 Atbildēt

Stāsti viņiem vai nestāsti, taču tāpat uz šādiem piedāvājumiem uzķeras. Bezmaz jāievieš nelabojamo muļķu reģistrs kuriem jāliedz piedalīties vēlēšanās.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Volkswagen ID. Era 5X – vēl viens jaunums Ķīnas tirgum 2

Vācijas autobūves uzņēmums piedāvā vēl vienu šīs vasaras jaunumu. Tas ir Tiguan izmēru krosovers, kas izstrādāts kopā ar Volkswagen partneri SAIC. Lasīt vairāk

Pēc BMW pasūtījuma izstrādāts elektromobilis, kas vairāk saražo nekā patērē (+ FOTO) 12

16 studenti no Klemsonas Universitātes ASV ir izstrādājuši elektroauto prototipu Deep Orange 17, kas radīts ar mērķi saražot vairāk enerģijas, nekā ikdienas braukšanā patērē. Lasīt vairāk

Rīgas svētku laikā slēgs satiksmi 11. novembra krastmalā un Vecrīgā; veidojas sastrēgumi (+ FOTO) 10

Rīgas dzimšanas dienas svinību laikā tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11. novembra krastmalā un Vecrīgā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā. Lasīt vairāk

Latvijā radīta bezpilota platforma armijas vajadzībām (+ VIDEO) 1

Ģeopolitiskajos satricinājumos arvien lielāka nozīme ir katrā valstī radītām tehnoloģijām drošības, civilās aizsardzības un kritiskās infrastruktūras vajadzībām. Ātru pāreju no pētniecības un testa modeļiem līdz praktiski dzīvē ieviešamiem risinājumiem var panākt, ja zinātne un industrijas cieši sadarbojas. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti