Par lietotāju Eiropā datu nosūtīšanu uz Ķīnu "TikTok" nosaka 0,53 miljardu eiro sodu 2

 

Foto: Pexels.com

Nozare.lv | 3.maijs 2025 9:38

Par Eiropas iedzīvotāju privāto datu nosūtīšanu uz Ķīnu un aizsardzības pret to nonākšanu Ķīnas varasiestāžu rīcībā nenodrošināšanu, platformai "TikTok" noteikts 530 miljonu eiro sods, piektdien paziņoja Īrijas Datu aizsardzības komisija (DPC).

Ķīnas tehnoloģiju grupas "ByteDance", kam pieder "TikTok", galvenais birojs Eiropā atrodas Īrijā, tādēļ Īrijas regulators pārrauga sociālās platformas darbību Eiropā.

Sociālo mediju platforma izmeklēšanas laikā atzina, ka ir glabājusi lietotāju no Eiropas datus Ķīnā, lai gan iepriekš to bija noliegusi, liecina Īrijas datu aizsardzības uzraudzības iestādes dati.

""TikTok" nepārbaudīja, negarantēja un nepierādīja, ka [Eiropas] lietotāju personas datiem, kuriem attālināti piekļūst darbinieki Ķīnā, ir nodrošināts tāds aizsardzības līmenis, kas būtībā ir līdzvērtīgs Eiropas Savienībā (ES) garantētajam," sacīja DPC komisāra vietnieks Greiems Doils.

Viņš piebilda, ka "TikTok" necentās novērst to, ka Ķīnas varasiestādes varētu piekļūt eiropiešu personas datiem saskaņā ar "Ķīnas pretterorisma, pretizlūkošanas un citiem tiesību aktiem, kurus "TikTok" identificēja kā būtiski atšķirīgus no ES standartiem".

"TikTok" paziņoja, ka plāno pārsūdzēt Eiropas Savienībā uzlikto naudas sodu, uzstājot, ka "nekad nav saņēmusi pieprasījumu" no Ķīnas iestādēm par Eiropas lietotāju datiem.

Rietumvalstīs jau ilgstoši ir bijušas bažas par "TikTok" spēju aizsargāt lietotāju privātos datus, lai Ķīna tos nevarētu izmantot spiegošanas un propagandas mērķiem.

Īrijas regulators uzsvēra, ka "TikTok" ir pārkāpusi ES Vispārējās datu aizsardzības regulas prasības, nosūtot lietotāju datus uz Ķīnu.

Piektdienas DPC lēmums paredz administratīvos sodus kopumā 530 miljonu eiro apmērā un rīkojumu sešu mēnešu laikā sakārtot "TikTok" datu apstrādi atbilstoši prasībām.

Ja sešu mēnešu laikā rīkojums netiks izpildīts, tiks apturēta "TikTok" datu pārsūtīšana uz Ķīnu.

Gaidāms, ka Eiropā uzliktais sods varētu palielināt spiedienu uz platformu arī ASV, kur Kongress jau pērn pieņēma prasību, ka "ByteDance" ir jānošķir "TikTok" pārvaldība ASV vai arī platforma valstī tiks aizliegta.

ASV prezidents Donalds Tramp jau divas reizes ir atcēlis termiņu, kurā Ķīnas sociālajam tīklam ir jāpārdod bizness ASV, kur tam ir 170 miljoni lietotāju. Pašlaik šis termiņš ir 19.jūnijs.

 
Visi komentāri
 
650 5.maijs 2025 0:54
2 0 Atbildēt

Interesanti, ka tikai vienīgi idioti Briti nupat pirms brīža bij "izsecinājuši", ka jebkurš ķīniešu auto tagad kaut/Kam sūta tā dēvētos ''datus''.Kamēr euroidioti "apķersies", ne viens vien megaterra kilobaits tiks kkur "azstūtīts".

jopcik 8.maijs 2025 9:52
0 0 Atbildēt

iznīcināsim konkurentus, lai paliek viena panorāma...

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Visiem, kas ir saņēmusi Jūrmalas domes sodus no LMT luksofora kameras Majoros šis būtu jāzina (+ DOKUMENTS) 8

Publicējam Latvijas Valsts ceļu atbildi iAuto par pārkāpumiem, kas tika pieļauti satiksmes organizācijā pretī Majoru dzelzceļa stacijai Jūrmalā. Jūrmalas dome ar pašvaldības policijas un "Latvijas Mobilais Telefons" luksoforu sarkanās gaismas fiksācijas sistēmas palīdzību attālināti sodīja desmitiem tūkstošu autovadītāju. Tika izrakstīti administratīvie protokoli. Šeit variem iepazīties ar oficiālo Latvijas Valsts ceļi atbildi. Lasīt vairāk

 

Nissan modernizējis elektrisko Ariya (+ FOTO)

Japānas autobūves uzņēmums Nissan uzlabojis elektriskās piedziņas modeli Ariya, ko tas ražo kopš 2022. gada, solot, ka uzlabotais modelis kļūs pieejams septembrī. Lasīt vairāk

 

Latvijas teritorijā nokrituši 2 droni; gaisa telpas apdraudējums Balvu, Ludzas un Rēzeknes novadā (+ VIDEO) 22

Ceturtdienas agrā rītā Latvijas gaisa telpā no Krievijas ielidojuši vairāki bezpilota lidaparāti un divi nokrituši, informē Nacionālie bruņotie spēki (NBS). Lasīt vairāk

 

NDK vadītājs mudina steidzami stiprināt pretdronu aizsardzība uz austrumu robežas

Latvijai steidzami jāmodernizē aizsardzība uz austrumu robežas, īpaši attīstot pretdronu spējas, ceturtdien žurnālistiem sacīja Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (JV). Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti