Valsts no auto nozares gadā neiekasē 45-60 miljonus eiro 9

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 27.maijs 2014 7:40

Valsts no auto nozares gadā neiekasē 45-60 miljonus eiro, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Auto asociācijas viceprezidents Ingus Rūtiņš.

Jau ziņots, ka finanšu ministrs Andris Vilks (V) pagājušajā nedēļā pauda, ka zemo nodokļu ieņēmumu pret iekšzemes kopproduktu (IKP) dēļ Latvijas valsts budžetā pietrūkst līdzekļu visu interešu un vajadzību apmierināšanai, tāpēc nepieciešama publiska diskusija, vai mūsu valstī būtu nepieciešams celt nodokļus.

Auto asociācijas viceprezidents uzsvēra, ka asociācija vairākus gadus ir centusies pievērst ministriju uzmanību neefektīvām nodokļu iekasēšanas metodēm automobiļu tirdzniecības, servisa un rezerves daļu nozarē.

"Mūsu novērojumi liecina, ka nodokļu iekasēšana ir smieklīgi maza un pamatā tā tiek nodrošināta tikai uz nozarē lielu, redzamu uzņēmumu rēķina. Piemēram, pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem par 2012.pārskata gadu Auto asociācijas biedru veiktie nodokļu maksājumi veido 43,8 miljonus latu (63,3 miljonus eiro), kas ir 56% no kopējiem VID administrētajiem nodokļu ieņēmumiem nozarē. Tajā pašā laikā šo uzņēmumu skaits veido tikai 0,8% no visiem nozares uzņēmumiem, savukārt ieņēmumi - 32% no auto tirdzniecības un remonta nozares kopējiem ieņēmumiem," stāstīja Rūtiņš.

Auto asociācija katru gadu veic nozares uzņēmumu gada pārskatu datu monitoringu, iegūstot informāciju par nozares attīstību, darbinieku skaitu, algām. Niansēti pārzinot auto remonta pakalpojumu sniegšanas procesus, pakalpojumu un resursu cenas, asociācija ar pietiekamu precizitāti var veikt aplēses par nodokļu nomaksu.

"Droši varam apgalvot, ka servisos nodokļu maksāšanas tradīcijas nepastāv vispār. Mūsu aplēses rāda, ka aptuveni 95% no visiem remonta pakalpojumu nozarē reģistrētajiem uzņēmumiem pārstāv ēnu ekonomiku, tajā skaitā aptuveni 85% darbinieku saņem aplokšņu algas vai arī to atalgojuma optimizācijai ir izmantoti citi instrumenti. Mūsu aprēķini liecina, ka pagājušajā gadā no auto servisu nozares valsts budžeta ieņēmumiem garām aizgājuši aptuveni 30 miljoni eiro tikai saistībā ar algu nodokļiem vien," ir pārliecināts eksperts.

Savukārt attiecībā uz lietotu automobiļu tirdzniecību Rūtiņš minēja faktu, ka vairāk nekā 85% automobiļu, kas ir pirmo reizi reģistrēti Latvijā, ir reģistrēti uz fizisku personu vārda. "Tas pats par sevi nav nekas nosodāms, ja vien neradītu dažus jautājumus. Galvenais lietotu auto importa tirgus mums ir Vācijā, kurā savukārt ir izteikta uzņēmumu automobiļu politika, un, piemēram, "Premium" segmentā ap 75% Vācijas autoparka ir reģistrēti tieši uz kompānijām, bet atsevišķiem auto zīmoliem pat līdz 85%. Latvijā šajā pašā auto segmentā uz privātpersonām tiek ievesti ap 73% automobiļu," norādīja Rūtiņš.

Viņš uzsvēra, ka ir grūti iedomāties, ka Latvijas privātpersonas ir tik ļoti aktīvas automobiļu importētājas, turklāt zaudējot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atskaitīšanas iespējas, ja iegāde ir bijusi no PVN maksātāja Vācijā.

"Ja kādam no atbildīgajām amatpersonām būtu interese iedziļināties šajā procesā, tad mēs varētu pastāstīt, no kurienes šādam "biznesa modelim" aug kājas un kas būtu darāms, lai valsts no šāda veida uzņēmējdarbības iekasētu nodokļus. Lieki piebilst, ka valsts minētajā gadījumā katru gadu zaudē PVN ieņēmumus aptuveni 15 miljonu eiro apmērā, turklāt minētais aprēķins ir ļoti pieticīgs un tikpat ļoti ir iespējams, ka reālajā dzīvē neiekasētais PVN ir dubultliels," uzsvēra asociācijas viceprezidents.

Summējot iepriekš aprakstītos neiegūtos nodokļu ieņēmumus, pēc Rūtiņa aplēsēm, valsts zaudēto nodokļu summa no auto nozares ir 45-60 miljoni eiro gadā. Viņš uzsvēra, ka šī summa ir no nozares, kas IKP pienes ap 5% ieņēmumu.

"Ja vien nemēģinām sevi mānīt, ka šis ir vienīgais ekonomikas segments ar tik nožēlojamu stāvokli, tad āri nonākam pie neiekasētiem nodokļiem, kas grozās jau vismaz ap vienu miljardu eiro. Ļoti izbrīna valsts pārvaldes vienaldzīgā attieksme pret šo potenciālo ieņēmumu avotu. Finanšu ministrija jau gadiem ilgi nav izrādījusi nekādus taustāmus centienus mainīt kārtību publiskajos iepirkumos, liedzot piedalīties uzņēmumiem, kuri pārstāv ēnu ekonomiku. Nožēlojamākais, ka nodokļu nemaksātāji aktīvi piedalās publiskajos iepirkumos un vairumā gadījumu arī noslēdz iepirkumu līgumus," pauda Auto asociācijas pārstāvis.

 
Visi komentāri
 
lol 27.maijs 2014 9:03
0 2 Atbildēt

Kuš, kuš, Zaķis bez sava Volvo paliks, ja būs visi nodokļi jāsamaksā... Te arī iemesls, kāpēc valdība noko nedara.

Bijušais 27.maijs 2014 9:13
0 1 Atbildēt

Kā jau vispārzināms, Latvija ir valsts, kurā uz stingriem pamatiem pastāv gan korupcijas, gan diskriminācijas, un visādas citādas ne-eiropeiskas nebūšanas. Tāda vide izdevīga tām pašām korumpētajām amatpersonām, un tad tā valsts bezdarbība, nodokļu neiekasēšanā ir, visticamāk, tikai šķietama. Ja drošības struktūras nebaidītos aizrakties līdz nodokļu nemaksāšanas cēloņiem, ka tikai tur neatklātos lērums amatpersonu, kuri uz to nodokļu neiekasēšanu silda gan savas lipīgās roķeles, gan nepiepildāmās kabatas. Summas ir iespaidīgas, pārāk lielas, lai tas vienkārši tā nebūtu. Ne jau sētniece tantiņa tur ir neieinteresēta, lai garām valsts kasei slīdētu tādas naudas. Un ja valsts uz to piever acis, tad jau pat muļķim ir skaidrs, ka tur tā notiekošajam ir mērķtiecīgi un apzināti iemesli.

KillerMiller 27.maijs 2014 9:56
9 3 Atbildēt

Uzskatīsim, ka tie 60 miljoni palika vienkāršo autovadītāju kabatās kā kompensācija par ceļu nelabošanu.

Jūs taču nedomājiet, ka tie 60 miljoni tiktu iedalīti ceļu labošanai.

ledus9 27.maijs 2014 10:39
1 1 Atbildēt

Interesanti, vai kāds var pateikt, kādas ir autoservisu pakalpojumu cenas, teiksim Vācijā, Lielbritānijā vai Norvēģijā, kur, jādomā, tiek maksāti visi nodokļi, visas datorprogrammas ir legālas un tādā garā ...

wet 27.maijs 2014 11:07
0 2 Atbildēt

Piekrītu Killerim.

Nevis valsts neieņem bet gan sabiedrība ietaupa. Būtiska atšķirība. ietaupīt ir labi.

sarashkins 27.maijs 2014 11:13
3 2 Atbildēt

"Droši varam apgalvot, ka servisos nodokļu maksāšanas tradīcijas nepastāv vispār. "

Ha - piekāšu valsti un servisus - skrūvēju savu auto pats... :D

Vai man tagad neatnāks VIDs un nepieprasīs nomaksāt nodokli par labuma gūšanu, auto neremontējot autoservisā?

sirga 27.maijs 2014 15:20
0 0 Atbildēt

tevi aiz meles neviens nerava..

gan jau kads Vidists uz usas uztina:D

jupis 27.maijs 2014 12:52
3 1 Atbildēt

Labāk iekasēsim miljonus no ārzemēs reģistrētajiem auto ,ja tie brauc pa mūsu ceļiem.(transporta nodokli).ko leiši sen dara .mūsu mudaki guļ -kā parasti!!!

LMT 27.maijs 2014 13:04
4 0 Atbildēt

Rūtiņš ir nozīmīgs pētnieks un eksperts, kā arī viņa asociācija ir ļoti vērā ņemama...

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Dzīvnieks pagalam un šoferis arī (+ VIDEO) 4

Irkutskas (Krievija) apgabalā Isuzu furgona vadītājs uzbrauca govij, iebrauca pretējā joslā un sadūrās ar pretimbraucošo Mercedes kravinieku. Isuzu vadītājs gāja bojā uz vietas. Lasīt vairāk

 

Šveicieši Dakāras rallijā startēs ar 37 gadus vecu Niva (+ FOTO) 3

Niva Red Legend Team ekipāža no Šveices Dakar Classic rallijā piedalīsies ar 1984.gada Lada Niva. Lasīt vairāk

 

Saeimas sekretārs lūgs VARAM nepieļaut noteikt maksu par iebraukšanu Jūrmalā visu gadu 29

Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs (S) lūgs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) nepieļaut noteikt maksu par iebraukšanu Jūrmalā visa gada garumā. Lasīt vairāk

 

Veiksmīgā izmainīšanās (+ VIDEO) 6

Tikai mirkli pēc tam, kad vieglais auto izmainās ar pretimbraucošo atkritumu vedēju, smagsvars ar visu kravu iegāžas pretējā joslā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti