Plāno ieviest iespēju norakstīt iznīcinātu transportlīdzekli, samaksājot 165 eiro nodevu 22

 

Ilustratīvs attēls Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 26.februāris 2019 17:21

Iedzīvotājiem plānots paredzēt iespēju norakstīt iznīcinātus, piemēram, pašu izjauktus, transportlīdzekļus, samaksājot Dabas resursa nodokļa nodevu 165 eiro apmērā, paredz valdības atbalstītās izmaiņas Dabas resursu nodokļu likumā.

Par izmaiņām vēl jālemj Saeimai.

Izvērtējot Dabas resursu nodokļa piemērošanas efektivitāti, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) secinājusi, ka nodokļa piemērošana kopumā veicina dabas resursu efektīvāku izmantošanu, tomēr atsevišķās pozīcijās nodokļa piemērošanu nepieciešams pārskatīt un aktualizēt.

Proti, praksē ir identificēta problēma saistībā ar transportlīdzekļu norakstīšanu, jo pašreizējos Ministru kabineta noteikumos nav paredzēta iespēja transportlīdzekli norakstīt, ja tas ir iznīcināts vai gājis bojā pēc 2009.gada 31.decembra, izņemot transportlīdzekļa nodošanu apstrādei.

Kā norāda VARAM, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) regulāri saņemot lūgumu ieteikt iespējamos risinājumus attiecībā uz šāda neeksistējoša transportlīdzekļa norakstīšanas iespējām. Sadarbojoties ar Valsts vides dienestu, VARAM un CSDD konstatējuši, ka situācijās, kad transportlīdzeklis ir, piemēram, pašrocīgi izjaukts, īpašniekam tomēr būtu jādod iespēja šādu transportlīdzekli norakstīt, pie nosacījuma, ka tiks samaksāts dabas resursa nodoklis 165 eiro apmērā.

Tādējādi tiktu nodrošināts "piesārņotājs maksā" princips, norāda ministrijā. VARAM pieejamie dati liecina, ka 2018.gadā norakstīti 25 000 transportlīdzekļu un potenciālais "problemātisko" automašīnu skaits bijis 1500. Tas nozīmē, ja šāda nodeva būtu ieviesta, valsts pērn būtu iekasējusi papildu 247 500 eiro.

165 eiro likmi par transportlīdzekli par samērīgu atzinuši arī CSDD pārstāvji.

 
22 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
msh 26.februāris 2019 17:55
29 2 Atbildēt

Un 165 eiras = samērīga likme - nu jā, nebrīnos ja karakteri kas mēnesī par neko saņem štukas uzskata to par samērīgu ciparu. Reāli jau dvacārs būtu diezgan kosmisks cipars, bet nu to vēl vismaz maksātu, kamēr pie šī "samērīgā" cipara norakstītāju skaits būs mazs.

he 26.februāris 2019 17:43
24 0 Atbildēt

Potenciālais "problemātisko" automašīnu skaits bijis 1500. Tas nozīmē, ja šāda nodeva būtu ieviesta, valsts pērn būtu iekasējusi papildu 247 500 eiro.

Kā tad! Visi nu skries maksāt nodokli, lai tik varētu atbrīvoties no ieraksta

Cik zinu, nekādas problēmas tāds "gaisā esošs" auto nekādas problēmas īpašniekam nerada.

msh 26.februāris 2019 17:53
17 4 Atbildēt

"piesārņotājs maksā" ? Ko tad šis "piesārņotājs" piesārņo, ja drīkst zināt? Uz savas personīgās zemes iztukšo trubās esošos šķidrumus?

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Spānijā dīzelis ir lētāks par 43,8 centiem!? Dīzelim Latvijā cena 2.117, bet Spānijā 1.679 EUR 25.03 22

Spānijā dīzelis ir lētāks par 43.8 centiem!? Kamēr dīzelim Latvijā 25.03.2026 cena or 2.117 EUR, tajā pašā laikā Spānijā dīzeļdegviela maksā 1.679 EUR. 95 benzīns Spānijā maksā 1.489 EUR Lasīt vairāk

 

Škoda modernizēs elektriskos Elroq un Enyaq (+ FOTO) 2

2026. gada vasarā Škoda Elroq un Škoda Enyaq saņems nozīmīgu atjauninājumu, līdz ar to šo modeļu pircēji varēs rēķināties ar plašākām iespējām un dažādiem uzlabojumiem. Lasīt vairāk

 

Nepilni 25 000 eiro: Fiat piedāvā Fiat 600 ar klasisko benzīna motoru (+ FOTO) 4

Sešsimtās saimes modelis tagad būs pieejams arī versijā ar benzīna motoru un manuālo pārnesumkārbu. Lasīt vairāk

 

Pavasara vitamīni. Braucam ar jauno Audi Q3 Sportback (+ VIDEO)

Kompaktais premium krosovers Audi Q3 mums pazīstams jau kopš 2011. gada. Divās modeļu paaudzēs tas ticis pie Sportback virsbūves, ultra high performance modeļa RS Q3 un visai veiksmīgas pārdošanas kampaņas, ko īstenoja importētājs Latvijā un Lietuvā. Šoreiz TV Autoziņas brauc ar jauno Q3 modeli. Tas ir Sportback Madeira brūnā, matētā krāsā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti