Pasniegtas balvas par pērnā gada labākajām ceļu būvēm (+ FOTO) 3

Foto: Publicitātes attēls

Latvijas ValstsCeļi | 4.jūnijs 2019 15:45

Maija pēdējā piektdienā tika pasniegtas balvas par labākajām pērnā gada ceļu būvēm valsts ceļu tīklā.

Tiltu pārbūves un jaunu tiltu būvniecības grupā Gada balvu saņēma SIA Viadukts par veikumu uz tilta pār Aivieksti uz Daugavpils šosejas (A6) ceļa 132,51. km. Būvdarbu laikā tilts ir atjaunots, no iepriekšējās tilta konstrukcijas ir palikušas tikai sijas. Salaboti tilta balsti, atjaunoti konusu nostiprinājumi un izbūvēta jauna tilta brauktuve – sākot ar klātnes betonēšanu, hidroizolāciju, seguma ieklāšanu, kompensācijas šuvēm un beidzot ar gājēju ietvēm. Būvdarbu līgumcena bija 720 tūkstoši eiro (ar PVN), ko finansēja no valsts budžeta. “Dzelzsbetona tilti var kalpot ilgi, Latvijā ir tādi, kas kalpo jau vairāk nekā simt gadu un funkcionē joprojām, kā, piemēram, tilts pār Gauju Strenčos, kas būvēts 1909. gadā, tilts pār Salacu septiņus kilometrus pirms Salacgrīvas vai lokveida pārvads pār dzelzceļu Altonavas ielā Rīgā. Ar interesi vērosim, kā pērn būvētais tilts pār Platoni izturēs laika pārbaudījumu,” pasniedzot balvas teica Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Transportbūvju institūta direktors profesors Ainārs Paeglītis.

Autoceļu seguma atjaunošanas grupā Gada balva piešķirta SIA Binders par seguma atjaunošanu uz Tallinas šosejas (A1) posmā no Duntes līdz Svētciemam (48,10.-81,28. km). Būvdarbu ietvaros tika nomainīta seguma virskārta – veikta izlīdzinošā frēzēšana, plaisu aizliešana un jaunas virskārtas ieklāšana, atjaunota ūdens novades sistēma un uzpildītas nomales. Būvdarbu līgumcena bija 5,35 miljoni eiro (ar PVN) un tie tika finansēti no valsts budžeta.

Autoceļu pārbūves grupā Gada balvu saņēma AS A.C.B. par pārbūvi uz autoceļa Jēkabpils–Rēzekne (A12) posmā no Varakļāniem līdz Viļāniem (54,60.-72,78. km). Posmā izbūvēts jauns salizturīgais slānis un šķembu pamats un ieklātas trīs asfalta kārtas. Viļānos ir izbūvēts rotācijas aplis, ir arī atjaunoti tilti pār Maltu, Kaževu un Malmuti. Darbu līgumcena bija 20,5 miljoni eiro, no kuriem 85 % līdzfinansēja Kohēzijas fonds. “Šogad izšķirties par uzvarētāju šajā grupā bijis sevišķi grūti, par ko liecina atšķirīgais  vērtējums – katram ekspertam savs. Tas nozīmē, ka būvniecības līmenis ne tikai paaugstinās, bet arī izlīdzinās un nav vairs nianšu, kam vērtējumā būtu salīdzinoši mazāka nozīme,” savā uzrunā uzsvēra RTU inženierzinātņu fakultātes dekāns, profesors Juris Smirnovs.

Savukārt autobraucēju vērtējumā labākie remontdarbi pērn tika veikti uz autoceļa Rīga–Mārupe (P132) posmā no Rīgas robežas līdz Lielajai ielai Mārupē (1,80.-4,14. km). Gada balvu par šo darbu saņēma SIA Igate. Šī posma pārbūves rezultātā autoceļš ieguva ielai atbilstošus elementus: ietves, sabiedriskā transporta pieturvietas, gājēju pārejas un barjeras, ielas apgaismojumu, ar luksoforiem regulējamus krustojumus un slēgtu lietus ūdens novadīšanas sistēmu. Projekta īstenošanas laikā tika pārbūvēti arī elektroapgādes un sakaru, kā arī ūdensvada un kanalizācijas tīkli, bet Daugavas ielas un Mārupītes gatves krustojumā tika izbūvēts rotācijas aplis. Brauktuvi sedza trīs asfaltbetona kārtas. Būvdarbu līgumcena bija 4,76 miljoni eiro, tos finansēja valsts budžets.

Autobraucēju balsojums notika maijā, visi interesenti varēja izteikt savu vērtējumu visiem 13 objektiem, kuri pretendēja uz balvām. Balsojums notika LVC mājas lapā www.lvceli.lv. Starp balsotājiem arī tika izlozēta balva – iespēja uz nedēļas nogali saņemt savā rīcībā VW krosoveru T-Rock ar pilnu degvielas bāku. Laimīgais ieguvējs ir Imants Treidis.  

Gada balvas par mūža ieguldījumu nozarē šogad saņēma Juris Palkavnieks un Olafs Kronlaks. Juris Palkavnieks ir bijis ilggadējs vadošais darbinieks autoceļu uzturēšanas uzņēmumos, kas bija VAS Latvijas autoceļu uzturētājs priekšteči, kopumā nozarē darbojies 50 gadus, pensionējies 2009. gadā. Savukārt Olafs Kronlaks ir bijis ilggadējs valsts ceļu administrācijas vadītājs, tai skaitā VAS Latvijas Valsts ceļi, kopumā ceļu nozarē strādājis kopš 1963. gada, vadījis Latvijas ceļu būvnieku brigāžu darbu Tjumeņā pagājušā gadsimta 80. gados, kā arī visas Latvijas ceļinieku dalību 1991. gadā barikādēs, kuru laikā ceļa tehnika tika izvietota Vecrīgas ielās. 1998. gadā saņēmis Triju Zvaigžņu ordeņa 1. pakāpes goda zīmi. Pensionējies 2010. gadā.  

Gada balvas ceļu būvniecībā tika piešķirtas jau devīto reizi. Šogad ekspertu žūrijā darbojās Lietuvas ceļu administrācijas pārstāvis Marius Čereška, ceļu būvinženieris, Transportbūvju inženieru asociācijas valdes loceklis Elmārs Daniševskis, RTU Transportbūvju institūta direktors profesors Dr. sc. ing. Ainārs Paeglītis, RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes dekāns profesors Dr. sc. ing.Juris Smirnovs, LVC Projektu kvalitātes audita daļas vadītājs Juris Tauriņš un ceļu un tiltu būvinženieris, ilggadējais SIA 8CBR galvenais inženieris Juris Anitens.

Uz gada balvām pretendēja pērnais veikums tiltu pārbūves un jaunu tiltu būvniecības, segumu atjaunošanas un autoceļu pārbūves grupās.

Tiltu pārbūvē un jaunu tiltu būvniecībā:

- Tilts pār Aivieksti uz autoceļa A6 Rīga–Daugavpils–Krāslava–Baltkrievijas robeža (Patarnieki) 132,51. km. SIA Viadukts.

- Tilts pār Platoni uz autoceļa P103 Dobele–Bauska 35,83. km. SIA Rīgas tilti.

- Tilts pār Abavu Rendā uz autoceļa P120 Talsi–Stende–Kuldīga 27,8. km. SIA Tilts.

Seguma atjaunošanā:

- Autoceļa A1 Rīga (Baltezers)–Igaunijas robeža (Ainaži) posms no Duntes līdz Svētciemam (48,10.-81,28. km). SIA Binders.

- Autoceļa A6 Rīga–Daugavpils–Krāslava–Baltkrievijas robeža (Patarnieki) posmi pie Skrīveriem (77,87.-80,28. km) un Stukmaņiem (116,40.-118,49. km). SIA Via.

- Autoceļa A9 Rīga (Skulte)–Liepāja posms no Zirņiem līdz Skrundai (115,74.-129,56. km). SIA Saldus ceļinieks.

Autoceļu pārbūvē:

- Autoceļa A12 Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) posms no Varakļāniem līdz Līvāniem (54,60.-72,78. km). AS A.C.B..

- Autoceļa A12 Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) posms no dz.c. pārbrauktuves līdz Ludzai (114,34.-125,14. km). AS A.C.B..

- Autoceļa P76 Aizkraukle–Jēkabpils posms no dz.c. stacijas Daugava līdz Salai (33,45.-38,43. km). SIA Saldus ceļinieks.

- Autoceļa A9 Rīga (Skulte)–Liepāja posmi pie Saldus (97,58.-99,74. km un 102,92.-113,13. km). SIA Saldus ceļinieks.

- Autoceļa P30 Cēsis–Vecpiebalga–Madona posms no Cēsīm līdz Priekuļiem (2,15.-8,02. km). SIA 8 CBR.  

- Autoceļa P98 Jelgava–Tukums posms no Jelgavas Tukuma virzienā (0,0.-5,3. km). SIA Igate.

- Autoceļa P132 Rīga–Jaunmārupe posms no Rīgas robežas līdz Lielajai ielai Mārupē (1,80.-4,14. km). SIA Igate.

 
3 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
jaaanis 4.jūnijs 2019 16:44
7 0 Atbildēt

Īsti nesaprotu par ko pasniedz balvu! Par to ka uzbūvēja? Vai par to, ka ļoti lēni un nesteidzīgi būvēja? Vai par to, ka pirmā gada laikā nesabruka?

Manuprāt balva būtu jāpasniedz par tiem tiltiem un ceļiem, kas ir būvēti pirms 20 un vairāk gadiem un kur nav nekādas vai ir ļoti minimālas nolietojuma pazīmes, bet ne jau balvu par pirms viena gada uzbūvētu!

Pļurkt 4.jūnijs 2019 17:30
3 0 Atbildēt

Es esmu pieredzējis ka 2. gadā liek ielāpus NO JAUNA uzbūvētam ceļa posmam!!

Es esmu pieredzējis to ka starptautiskās maģistrāles asfalta seguma biezums, šajos laikos RENOVĒTĀS, ir MAZĀK kā 5 CENTIMETRI!!!

650 4.jūnijs 2019 18:55
1 0 Atbildēt

SpeciālBalvu arī tam, kurš virtuāli "izbrauks" pa šo 12km fragmentu un saskaitīs tur dislocētos ceļastabiņus (fragments atrodas turpat netālu no "plānotās" dzīvniekbaidīšanas kiberstabiņu ieviešanas vietas).Vai (varbūt) kāds saskaitīs tur gādīgi izvietotos modernos "zobu drebināšanas" elementus.Iesaku ikvienam, pirms vai pēc TA, nav svarīgi.

www.google.com/maps/@56.8345...7i13312!8i6656

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ:Škoda Octavia RS-vairāk komforta, nezaudējot sportisko tvērienu (+VIDEO) 4

Jaunā Škoda Octavia RS būs īsts atradums tiem, kam nepatika iepriekšējā modeļa pārlieku cietā balstiekārta. Šeit saglabāts sportiskais tvēriens, bet piekare ir blīva, nevis cieta. Tā ir atšķirība. Lasīt vairāk

 

Interesants eksperiments – seši e-auto brauc līdz galam 10

Lielbritānijā veikts eksperiments, kura gaitā seši elektroautomobiļi ar pilnībā uzlādētiem akumulatoriem „brauc līdz galam”. Puse no šiem auto zināmi arī kā Latvijas Gada auto 2021 konkursa dalībnieki. Lasīt vairāk

 

No šodienas automašīnām jābūt obligāti aprīkotām ar ziemas riepām

No šodienas līdz 2021.gada 1.martam visiem automobiļiem vai autobusiem, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, aģentūru LETA iepriekš informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅU "Atmiņu klade": Muzejā, kurā ar eksponātiem drīkstēja izbraukt (+VIDEO)

Kad autoindustrija raušas ārā no kārtējās bedres, tā labprāt atceras aizgājušo gadu spozmi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti