Pēc līzinga termiņa beigām "airBaltic" atgriezusi "Audi e-tron" automašīnas; jaunu iepirkumu neplāno 16

Ilustratīvs attēls Foto: Audi

Nozare.lv | 2.aprīlis 2026 11:09

Pēc līzinga termiņa beigām Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" ir atgriezusi savulaik kritizētās "Audi e-tron" automašīnas, vienlaikus jaunu automašīnu iepirkumu lidsabiedrība neplāno, aģentūrai LETA norādīja "airBaltic" sabiedrisko un politisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Viņš pavēstīja, ka šo automašīnu operatīvā līzinga termiņš bija no 2022. gada oktobra līdz 2025. gada oktobrim.

Tādējādi pēc termiņa, atbilstoši operatīvā līzinga noteikumiem, automašīnas tika atgrieztas piegādātājam, norādīja Zilberts.

Vienlaikus viņš piebilda, ka patlaban jauns automašīnu iepirkums netiek plānots un patlaban "airBaltic" rīcībā ir tikai tādi transportlīdzekļi, kas tiek izmantoti aviācijas operacionālo uzdevumu nodrošināšanai, tostarp virszemes apkalpošanai un tehniskajām vajadzībām.

Automašīnu tirgotāja "Moller Auto Rīga" vadītājs Gatis Balgalvis aģentūrai LETA apstiprināja, ka pēc operatīvā līzinga līguma noslēguma "Audi e-tron" automobiļi tika atgriezti piegādātājam un nonāca "Moller Auto" mazlietoto auto piedāvājumā.

Viņš norādīja, ka šie modeļi "Moller Auto" mazlietoto auto piedāvājumā parasti tiek izpārdoti salīdzinoši īsā laikā un arī konkrētie atgrieztie modeļi ātri piesaistīja pircēju interesi, tadējādi daļa no šiem auto jau ir atradusi jaunus īpašniekus.

LETA jau vēstīja, ka 2023. gada martā toreizējais satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) paziņoja, ka pieprasīs skaidrojumu par "airBaltic" rīcību saistībā ar 2022. gada izlaiduma "Audi e-tron" elektroauto iegādi līzingā.

Pēc tam "airBaltic" toreizējais vadītājs Martins Gauss skaidroja, ka "airBaltic" jau 2022. gada maijā informēja sabiedrību par kompānijas pāreju uz elektroauto, lai sasniegtu ilgtspējas mērķi - nulles oglekļa dioksīda (CO2) emisijas līdz 2050. gadam. Viņš uzsvēra, ka konkrētie transportlīdzekļi izvēlēti, veicot iepirkuma procedūru, un skaidrojums par visiem lietas apstākļiem tika nosūtīts Satiksmes ministrijai (SM).

Vēstulē, kas tika nosūtīta SM, pausts, ka darījums ir ne tikai ekonomiski pamatots un rūpīgi vērtēts, bet arī ilgtspējīgs un daļa no plašākas aviācijas dekarbonizācijas, kura attiecas gan uz lidmašīnām, gan jebkādām automašīnām, kuras ir aviokompānijas lietošanā.

Vēstulē norādīts, ka 2022. gada oktobrī iztecēja termiņš līzingam, saskaņā ar ko "airBaltic" lietošanā bija iekšdedzes dzinēju automašīnas, tādēļ kompānija uzrunāja potenciālos elektroautomobiļu piegādātājus. Iepirkuma procedūrā tika uzrunāti 12 potenciālie automašīnu piegādātāji un saņemti seši piedāvājumi.

Pēc saņemto piedāvājumu izvērtēšanas "airBaltic" pieņēma lēmumu par 12 "Audi e-tron" iegādi uz trim gadiem. Vēstulē minēts, ka "Audi e-tron" piedāvājums ir rūpnīcas piedāvātā akcija, ietverot aptuveni 26% atlaidi no standarta izcenojuma, kā arī paredzot augstu atpirkuma vērtību - ap 67%.

Piedāvājuma dēļ ikmēneša maksājums ir salīdzinoši neliels, skaidrots vēstulē, proti, 414 eiro par vienu automašīnu bez pievienotā vērtības nodokļa (PVN). Trīs gadu laikā tie ir 19 901 eiro par vienu automašīnu.

"airBaltic" noliedza, ka "Audi e-tron" ir luksusa automašīna, un līgums ir standarta korporatīvās automašīnas līzinga piedāvājums. Gauss uzsvēra, ja izvēlētais piedāvājums būtu par luksusa mašīnu, "airBaltic" to nebūtu varējis iegādāties normatīvu dēļ.

Jau ziņots, ka "airBaltic" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2024. gadu, palielinājās par 4,2% un bija 779,344 miljoni eiro. Savukārt "airBaltic" koncerna zaudējumi pagājušajā gadā bija 44,337 miljoni eiro, kas ir 2,7 reizes mazāk nekā 2024. gadā.

Aviokompānija 2025. gadā pārvadāja kopumā 5,2 miljonus pasažieru, kas ir par 1% vairāk nekā 2024. gadā.

Populārākie komentāri

16 Lasīt visus komentārus →
5 1 Atbildēt

Tūlīt dabūs jaunu aizdevumu, varētu paņemt arī jaunus auto.

4 2 Atbildēt

Jo ilgāk dīzelis un 95tais turēsies pie 2EUR atzīmes, jo lielāks EV tirgus kļūs. Vairs nebūs emocijas, bet tīra matemātika.

4 0 Atbildēt

"lai sasniegtu ilgtspējas mērķi - nulles oglekļa dioksīda (CO2) emisijas " nevajag iegādāt elektroauto, vajag pāriet uz elektrolidmašīnām.

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

No 66 000 eiro - Dodge Charger atgriežas Eiropas tirgū 1

Līdz pat 670 Zs jaudīgais amerikāņu muskuļauto būs pieejams ar benzīna motoru un arī kā pilnībā elektrisks mdelis. Lasīt vairāk

Netālu no Salaspils aizdedzies kravas auto (+ FOTO) 12

Kā ziņo aculiecinieks, ap pusdienas laiku, netālu no Salaspils ir aizdegusies "fūre". Ceļš tajā vietā ir bloķēts, ieradušies ugunsdzēsēji. Tie ir tikai minējumi, taču pieliktās kāpnes un atritinātais kravas pārsegs, var norādīt uz to, ka aizdedzies piekabes saturs, piemēram, šķelda. Lasīt vairāk

Šodien (5.08) degvielai akcijas cenas: Dīzelis 1.817 un 95. benzīns 1.737 EUR! Nafta 75.6 USD par barelu (+ VIDEO) 9

Dīzelis dārgāks par 28 centiem, bet 95. benzīns par 20 centiem kopš 1. marta. Tas sanāk papildus +16.80 EUR klāt pie manas 60 l uzpildes. Atgādinām, ka 2026. gada 1. martā cenas Latvijā, Neste Lielupes DUS dīzeļdegvielai un 95. benzīnam bija 1.537 EUR. Lasīt vairāk

Drošībai, ne sodiem - Igaunijā par mobilajiem radariem brīdinās ceļa zimes 12

Turpmāk Igaunijā autovadītājus pirms mobilajiem ātruma radariem brīdinās ar speciālām ceļa zīmēm. Jaunā kārtība paredz, ka ārpus apdzīvotām vietām brīdinājuma zīmes jāizvieto 300–500 metrus pirms radara, savukārt pilsētās un ciemos – 150–300 metru attālumā. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti