"Audi Q7 e-tron" varēs uzlādēt bez vadiem (+ foto) 6

Foto: Publicitātes foto

iAuto | 16.aprīlis 2015 11:43

"Audi" kompānijas pilnizmēra krosovera "Q7" papildaprīkojuma sarakstā tiks iekļauta ierīce, kas automobiļa baterijas ļaus uzlādēt, aiztaupot dažiem noteikti apgrūtinošo darbošanos ar uzlādēšanas kabeļiem.

Ierīces pamatā ir plāksne, ko var piestiprināt, piemēram, pie garāžas grīdas. Automašīna nostājas virs plāksnes, mehānisms paceļ to līdz spēkrata apakšai, kā rezultātā indukcijas spolē rodas strāva un uzlādes process var sākties. Volkswagen pētniecības un jauno modeļu izstrādes centra vadītājs Ulrihs Hakenbergs pastāstījis, ka pirmā versija paredzēta 3,6 kilovatu jaudai, bet otra – divkārt lielākai jaudai. Cik ilgi aizņems uzlādes process, "Audi" neatklāj – lai uzlādētu baterijas no parastā mājas elektrotīkla, pie rozetes jāpavada 2,5 stundas.

Foto: Motoring.com.au

"Audi Q7" jaunās paaudzes hibrīdversija tika prezentēta martā. Iekārtas sastāvā ar kopējo jaudu 373 ZS (700 Nm) darbojas trīslitru V6 turbo dīzelis, astoņu pakāpju automātiskā pārnesumkārba, 17,3 kilovatstundu litija-jonu akumulatoru bloks un transmisijas sistēmā integrēts elektromotors.

"Audi" darījis zināmu, ka "Q7" bezvadu strāvas uzlādēšanas ierīce maksās aptuveni 1000 eiro, bet izmēģināt to droši vien varēs tikai tad, kad tirdzniecībā nonāks "Q7" hibrīdmodifikācija (2016.gada pavasaris).

Foto: Publicitātes foto

Populārākie komentāri

6 Lasīt visus komentārus →
3 4 Atbildēt

Simpatjaga.

2 0 Atbildēt

Neglīts auto.

2 2 Atbildēt

Neinteresants un ikdienišķs, kā jau visi VW un Audi spēkrati. Šķiet, ka tāds jau uz ielām ir manīts piecus gadus atpakaļ.

Vācieši nudien vairs ne ar ko nespēj pārsteigt.

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Alpine pabeidz iekšdedzes motoru A110 ražošanu; turpmāk tikai elektrisks 2

Francijas pilsētā Djepa no konveijera noripojis pēdējais otrās paaudzes Alpine A110 eksemplārs, noslēdzot nozīmīgu posmu Renault sporta zīmola vēsturē. Lasīt vairāk

Valainis ticies ar Tesla pārstāvjiem, lai iepazītos ar automatizētās braukšanas tehnoloģiju 9

1. jūlijā ekonomikas ministrs Viktors Valainis tikās ar ASV tehnoloģiju un autobūves uzņēmuma Tesla pārstāvjiem, lai pārrunātu automatizētās braukšanas tehnoloģiju attīstību un iespējamos risinājumus pašbraucošo transportlīdzekļu regulējuma pilnveidei Latvijā. Lasīt vairāk

Nepilni 100 000 eiro: no dīzeļa līdz ūdeņradim un 612 Zs - BMW iepazīstina ar jauno X5 (+ FOTO) 10

Vācijas autobūves uzņēmums BMW publicējis piektās paaudzes X5 (G65) attēlus un atklājis tehnisko informāciju, solot, ka tirdzniecībā tas nonāks 2026. gada nogalē. Lasīt vairāk

Nekas, ka elektrisks – ķīnieši nopērk visus 88 viņu tirgum iedalītos Ferrari Luce 5

Kamēr citur pasaulē apspriež vai Ferrari pirmā pilnībā elektriskā modeļa Luce dizains un koncepts kopumā ir pieņemams vai vērtējams kā pilnīga izgāšanās, ķīnieši daudz nedomā un izpērk visus viņu tirgum paredzētos eksemplārus, neraugoties uz to, ka dažs labs vietējais ražotājs piedāvā ko līdzīgu par trīsreiz mazāku cenu. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti