Tagad oficiāli - Škoda lielajam apvidus auto piešķirts nosaukums Kodiaq 1

ŠKODA AUTO | 6.maijs 2016 11:58

Mlada Boleslava, 2016. gada 6. maijs – ŠKODA jaunais, lielais SUV iegūs nosaukumu Kodiaq.

Nosaukums aizgūts no Kadjakas lāčiem, kas dzīvo Aļaskas dienvidu piekrastes salā Kodiakā. Nosaukuma izruna ir aizgūta no salas pamatiedzīvotājiem – aleutiem. Līdz ar jaunā modeļa publisku pirmizrādi 2016. gada otrajā pusē, ŠKODA uzsāks kampaņu SUV segmentā.

Līdzās aptuveni četrpadsmit tūkstošiem iedzīvotāju Kodiaka salā, kas izceļas ar skarbu un vienlaikus burvīgu ainavu, dzīvo aptuveni trīstūkstoš piecsimt Kadjakas lāču. Salas pamatiedzīvotāji aleuti šos lāčus sauc "Taq uka 'aq" un burts "q" vārda galotnē ir raksturīgs aleutu dzīvnieku nosaukumiem. Iekļaujot šo burtu jaunā SUV nosaukumā, ŠKODA apstiprina savu respektu pret aleutu valodu. Vienlaikus burts "q" veido atšķirīgu nosaukumu jaunajam, unikālajam ŠKODA modelim.

Izmērs, spēks un vēlme iekarot jaunas āres – tās ir ŠKODA Kodiaq un Kadjakas lāča kopīgās iezīmes. ŠKODA jaunajā, 4,7 metrus garajā SUV var komfortabli sasēsties septiņi cilvēki un vienlīdz droši doties gan jau apgūtos, gan vēl neapgūtos ceļos. Plēsēja slēpto jaudu var saskatīt ŠKODA Kodiaq dizainā – tas izceļas ar dinamikām un spēcīgām pludlīnijām, robustu un aizsargājošu spēku.

Cita paralēle, kas vieno Kadjakas lāčus un jauno ŠKODA Kodiaq, ir to ģimenes gars. Trīs metrus augstie un aptuveni 400 kilogramus smagie Kadjakas lāču tēviņi ir vieni no lielākajiem lāčiem pasaulē. Pretstatā citām lāču sugām un pasugām tie dzīvo ļoti mierīgi un sociāli – tie veido sociālas grupas, dalās ar pieredzi un kopā rotaļājas. Daži Kadjakas lāči pat citiem ierāda savas labākās lašu ķeršanas vietas. Tas ir veids kā šie inteliģentie dzīvnieki attīsta "Simply Clever" trikus un paņēmienus, ļoti līdzīgi kā to dara ŠKODA savās automašīnās.

"Atklājiet jaunas āres" ir moto, ar kuru čehu autoražotājs laidīs klajā ŠKODA Kodiaq. Šis modelis iezīmēs ŠKODA SUV kampaņas sākumu, un piesaistīs strauji augošā SUV segmenta patērētāju uzmanību. ŠKODA Kodiaq savu pasaules pirmizrādi piedzīvos 2016. gada otrajā pusē, bet tā tirdzniecība Latvijā tiks uzsākta 2017. gada pavasarī.

Populārākie komentāri

1 Lasīt visus komentārus →
1 0 Atbildēt

Kodi? A ko?

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Ne viens vien - autovadītājs nepamana, ka brauc pa pretējo joslu (+ FOTO) 1

Jūrmalā, braucot pa Dubultu prospektu virzienā uz Sloku, iAuto.lv sastop autovadītāju, kurš nav pamanījis, ka šī ir vienvirziena iela. Diemžēl šis nav vienīgais autovadītājs, kurš kļūdās Mellužu un Strēlnieku prospektu sazarojumā. Lasīt vairāk

Chevrolet Camaro atgriezīsies kā 2029. gada modelis 3

Vēlāk nekā gaidīts, taču viens no populārākajiem amerikāņu muskuļauto atkal būs ierindā. Lasīt vairāk

Stilīgs hibrīda krosovers par 25 tūkstošiem. Omoda 5 tests. (+ VIDEO)

Pagaidām mazākais Omoda markas modelis Latvijā ir krosovers Omoda 5. Tas ir aptuveni Nissan Qashqai izmērā, maksā 25 - 28 tūkstošus eiro un ir hibrīds. Lai pievērstu uzmanību, Omoda piešķīrusi pieciniekam nedaudz eksperimentālu dizainu. Lasīt vairāk

Gandrīz 2000 km ar vienu bāku - Nissan Qashqai e-Power Hybrid uzstāda Ginesa rekordu 6

Nissan Qashqai e-Power Hybrid ir uzstādījis Ginesa pasaules rekordu, ar vienu degvielas uzpildi veicot 1980 kilometrus. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti