Uz Lada bāzes – Krievijā izgatavo katafalku ar autopilotu 3

 

Foto: Ekrānbilde

iAuto | 16.augusts 2019 5:09

Krievijā studenti izgatavojuši katafalku uz Lada Kalina bāzes un aprīkojuši to ar autopilotu.

Kādas Sibīrijas augstskolas studenti uzbūvējuši neparastu konceptu – katafalku ar autopilotu. Jaunieši ir pārliecināti, ka nākotnē viss darbosies ar elektrību, bet auto vadītāju aizvietos autopilots, turklāt arī tik nopietnos pasākumos, kā izvadīšana pēdējā gaitā.

Pagaidām ar autopilota sistēmu apgādātais katafalks var patstāvīgi pārvietoties ar ātrumu 5 km/h, taču konstrukciju plānots uzlabot. Šajā jomā studenti konsultēsies ar Yandex, MADI un Kamaz, kā arī citām kompānijām, kas Krievijā nodarbojas ar bezpilota tehnoloģiju izstrādi.

Zināms, ka katafalka projektam izmantots Lada Kalina universāls, ko AvtoVAZ ražoja no 2004. līdz 2018.gadam. Automašīna apgādāta ar 1,6 litru motoru, kas varēja attīstīt 87, 98 vai 106 Zs jaudu, taču pēc citas versijas, studenti izmantojuši elektrisko piedziņu.

Pirms dažiem gadiem NAMI (НАМИ) institūtā tiešām tika izstrādāts Lada Kalina elektromobilis ar autopilota sistēmu. Tas bija apgādāts ar akumulatoru, kas bez papildu uzlādes ļāva nobraukt 50 km, maksimālais ātrums sasniedza 120 km/h, bet autopilots spēja atpazīt ceļazīmes, atpazīt šķēršļus un vadīt automobili taisnos ceļa posmos ar ātrumu 60 km/h.

 

 
3 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
core 16.augusts 2019 17:36
3 1 Atbildēt

Krievijā ražotam autopilotam iekšā neviens dzīvs nekāps, tā ka auditorija pareizā

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kas ir mopēds "MP Korado Supermaxi", kura cena ir no 1 750 EUR (+ VIDEO) 6

MP Korado Supermaxi ir viegls un ekonomisks mopēds, kas turpina leģendārā Korado un Babetta tradīcijas. Tas paredzēts ikdienas pārvietošanai pilsētā un laukos, piedāvājot ļoti zemu degvielas patēriņu, vienkāršu konstrukciju un zemas uzturēšanas izmaksas. Lasīt vairāk

 

Ķīnas TOP-10 pārdotāko auto sarakstā neviena iekšdedzes motoru modeļa 4

Dati par pasaules lielāko automobiļu noieta tirgu Ķīnu rāda, ka maijā visvairāk pārdoto auto desmitniekā vairs nav neviena modeļa, kas būtu aprīkots ar tradicionālo iekšdedzes dzinēju. Lasīt vairāk

 

Sagaidām Peaq - lielākās Škoda pirmizrāde 23. jūnijā

Čehijas autobūves uzņēmus Škoda gatavojas sava lielākā modeļa Peaq prezentācijai. Lasīt vairāk

 

Kas ir Triumph Scrambler 400 XC no 7 990 EUR par 400 cm3, 40 Zs, 179 kg (+ VIDEO)

Triumph Scrambler 400 XC ir jaunākā Scrambler 400 sērijas versija, kas paredzēta braucējiem, kuri vēlas vairāk bezceļu spēju un piedzīvojumu stila elementu nekā piedāvā standarta Scrambler 400 X. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti