Porsche un Boeing apvienojas lidojošā auto projektam - iAuto

Porsche un Boeing apvienojas lidojošā auto projektam 2

 

Foto: Publicitātes attēls

iAuto | 12.oktobris 2019 5:25

Vācijas sporta automobiļu ražotājs Porsche un amerikāņu aviācijas gigants Boeing apvienojušies lidojošā auto projektam, ko cer realizēt līdz 2025.gadam.

Pagaidām Porsche publicējis vien divus datorgrafikā radītus attēlus un atklājis savu vīziju par transporta attīstību tuvāko gadu laikā. Saskaņā ar vācu kompānijas pētījumu, mazās aviācijas tirgus uzņems apgriezienus pēc 2025.gada, kad pasaules megapoļu ielas vairs nespēs tikt galā ar arvien pieaugušo transportlīdzekļu skaitu, bet nelielie gaisa kuģi kļūs lētāki un mobilāki. Līdz tam laikam arī taps abu kompāniju lidaparāts, kas paredzēts kā luksuss klases transportlīdzeklis individuālai lietošanai.

Porsche AG pārdošanas un mārketinga vadītājs Detlefs fon Plātens norāda, ka vācu zīmols ir apņēmies “paplašināt savas iespējas kā sporta automašīnu ražotājs”. Ilgtermiņā šāda stratēģija var nozīmēt pāreju uz “ceļojuma trešo dimensiju”. “Mēs apvienosim pasaules vadošo uzņēmumu stiprās puses, lai nākotnē aptvertu galvenos tirgus segmentus,” uzsvēris Porsche menedžeris.

Pirmajā posmā Porsche sadarbosies ar Boeing meitasuzņēmumu Aurora Flight Sciences, kas šī gada janvārī veica pirmos lidojuma testus autonomajam pasažieru dronam ar vertikālu pacelšanos un nosēšanos.

“Gaisa mobilitātes” tēma kļūst arvien straujāka, un interesi par to izrāda pat valdības struktūras. 2017. gadā Vācijas jaunuzņēmums Volocopter un Dubaijas Satiksmes ministrija izmēģināja lidojošā taksometra bezpilota prototipu. Pilsētas vadība uzskata, ka nākamajos piecos gados pasažieru multikopteri iekļausies Dubaijas sabiedriskā transporta sistēmā un būs tikpat vienkārši lietojami, ka Uber taksometri – pasažierim atliks vien izsaukt lidaparātu ar viedtālruņa lietotnes palīdzību un norādīt vēlamo maršrutu.

Foto: Publicitātes attēls

 
2 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALACC 12.oktobris 2019 9:52
1 1 Atbildēt

Ļoti dīvains attīstības virziens, gan no ekoloģijas viedokļa pilnīgs sviests, gan ekonomikas - auto pārdod arvien mazāk, tipa flight-sharing attīstīs ?

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Degvielas cenas Latvijā 7.marts: dīzelis 13 centus dārgāks nekā benzīns (+ FOTO) 1

Šodienas ieskats uzpildes stacijas tablo rādītājos liecina, ka degvielas cenu kāpums nerimst, bet starpība, kas atdala dīzeļdegvielu un benzīna sasniedz nu jau 13 centus. Lasīt vairāk

 

LPG investē 10 miljonus, lai Rīgas ostā varētu apkalpot tankkuģus ar sašķidrināto propāna gāzi (+ VIDEO) 5

Latvijas enerģētikas nozarē vēsturiski pamatā tikusi izmantota Krievijas izcelsmes propāna gāze, ko piegādāja pa dzelzceļu. Mēģinājumos aizstāt šo agresorvalsts produktu bija jāatrisina būtiski loģistikas un infrastruktūras jautājumi. Lasīt vairāk

 

Porsche SUV flagmanis tomēr nebūs elektrisks 16

Porsche ir mainījis plānus attiecībā uz topošo SUV modeļu līnijas flagmani, ko iepriekš bija pieteicis kā pilnībā elektrisku transportlīdzekli. Lasīt vairāk

 

Nedaudz vairāk par centu - Latvijā dīzeļdegvielas vidējā cena pagājušajā nedēļā palielinājās par 1,3%

Latvijā dīzeļdegvielas vidējā cena pagājušajā nedēļā palielinājās par 1,3%, bet 95. markas benzīna vidējā cena pieauga par 1,2%, liecina Eiropas Komisijas (EK) apkopotie dati. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti