Dārgākais šogad - unikāls 90.gadu McLaren pārdots par 20 miljoniem dolāru (+ FOTO) 4

Foto: Ekrānbide no facebook.com/GoodingandCompany

iAuto | 17.augusts 2021 10:55

Viens no tikai 106 saražotajiem McLaren F1 automobiļiem Gooding & Company klasisko automašīnu izsolē Kalifornijā tika pārdots par iespaidīgiem 20 miljoniem dolāru, kas ir šī gada augstākā cena, ko kāds izdevis par auto pirkumu.

Katrs šī modeļa eksemplārs ir ārkārtīgi dārgs, taču, kas šo automobili ar kārtas numuru 029 padara tik vērtīgu? Pirmkārt, automašīnas noskrējiens ir tikai 381 km un tā ir lieliski saglabājusies, otrkārt tā izceļas ar unikālu Creighton Brown virsbūves krāsu, kas izstrādāta individuāli tieši tās pirmajam pircējam, treškārt, kopā ar superauto pircējs ieguva oriģinālu ceļojumu somu komplektu, kuram konstrukcijā paredzēts īpašs nodalījums, retu TAG Heuer pulksteni un apzeltītu titāna uzgriežņu atslēgu komplektu.

Visu McLaren F1 vērtību ceļ fakts, ka 1998. gadā automobilis iekļuva Ginesa rekordu grāmatā kā ātrākā automašīna pasaulē, sasniedzot 386,4 km stundā. Britu varenauto šo titulu paturēja līdz 2005. gadam, kad zviedru Koenigsegg CCR uzrādīja maksimālo ātrumu 387,87 km stundā.

McLaren F1 ir aprīkots ar modernizētu 6,1 litru BMW V12 motoru, kas attīsta 627 Zs jaudu un 650 Nm griezes momentu. Transmisija - 6 ātrumu "mehānika". Motortelpa un motora pārsegs no iekšpuses pārklāts ar dabīgo zeltu, kas strādā kā siltumu atstarojošs materiāls.

 

 

Populārākie komentāri

4 Lasīt visus komentārus →
3 0 Atbildēt

Dabīgais zelts

1 3 Atbildēt

Laikam tas ar "visīsāko pincīti" būs arī nopircis

1 1 Atbildēt

Nē kur nu, beidz taču, te jau droši vien nompirka vagīna, ne cilvēka, bet reāli vagīna, tā, ka tas pincis 1000x ierāvies uz iekšu un tad aprotējis apkārt zemeslodei....

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Latvijas tirgū ienāk Ķīnas automobiļu ražotājs Zeekr (+ VIDEO) 5

Ķīnas autoražotājs "Zeekr" ir vēl viens šīs Āzijas valsts autobūves uzņēmums, kas ienācis Latvijas tirgū. Lasīt vairāk

Miljardu vērtajam Aston Martin debesskrāpim Maiami atklājušies nopietni defekti 6

Dzīvokļi šajos luksusa apartamentos maksā miljonus, taču īpašnieki saskaras nepatīkamiem pārsteigumiem, kas uzradušies tikai divus gadus pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā. Lasīt vairāk

Jelgavas novadā “BMW” vadītājs brauc ar 170 km/h, atļauto braukšanas ātrumu pārkāpjot par 80 km/h (+ VIDEO) 6

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas, veicot satiksmes uzraudzību Jelgavas novadā, Cenu pagastā, pamanīja kādu “BMW” markas spēkratu, kura vadītājs vietā, kur atļauts braukt ar 90 km/h, brauca ar 170 km/h lielu ātrumu, tādējādi atļauto braukšanas ātrumu pārsniedzot par 80 km/h. Lasīt vairāk

3600 EUR pret 255 EUR? Neatradu auto jumta telts priekšrocības pret ātri būvējamo telti uz zemes! (+ VIDEO) 8

Vai auto jumta telts patiešām ir tās cenas vērta? 3600 EUR vērta auto jumta telts vai 255 EUR ātri uzstādāmu (pop-up) telti uz zemes. Lasīt vairāk

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti