Toyota plāno pārdot 3,5 miljonus baterijas elektroauto 2030. gadā - iAuto

Toyota plāno pārdot 3,5 miljonus baterijas elektroauto 2030. gadā

 

Foto: Ekrānbilde

iAuto / MI | 18.decembris 2022 7:13

Toyota CEO Akio Toyoda decembrī prezentēja uzņēmuma atjaunināto stratēģiju, kas paredz būtiskus ieguldījumus elektrisko transportlīdzekļu ražošanā.

Uzņēmums līdz šim ir fokusējies uz hibrīdiem un ir kavējusies attīstīt akumulatora elektroauto, bet tagad plāno palielināt baterijas elektroauto ražošanu līdz pat 3,5 miljoniem gadā 2030. gadā, no kopējiem 10 miljoniem transportlīdzekļu visā pasaulē.

Toyota arī paziņoja, ka tā investēs 70 miljardus dolāru elektrifikācijas pasākumos, ieskaitot vismaz 30 dažādu elektroauto modeļu izstrādi visās tirgus grupās. Šis paziņojums ir radījis lielu uzmanību medijos, un daži to uztver kā Toyota atzīšanos, ka elektroauto ir tās nākotne. Toyota plāno līdz 2025. gadam izlaist 14 baterijas elektroauto modeļus un vēl vismaz 16 līdz 2030. gadam.

  • Toyota ir viens no pasaules lielākajiem un veiksmīgākajiem automobiļu ražotājiem
  • Toyota ir vadošais tirgus līderis hibrīdu automobiļos
  • Toyota ir vērsta uz baterijas jeb akumulatora elektroauto ražošanas palielināšanu, taču tā joprojām plāno ražot arī hibrīdus un ūdeņraža transportlīdzekļus.

Toyota solījumā 70 miljardi dolāru tiks izlietoti ne tikai akumulatora elektrisko transportlīdzekļu ražošanai, bet kopumā elektrifikācijai. Svarīgi atzīmēt, ka termins "elektrifikācija" attiecas uz transportlīdzekļiem ar elektrisko motoru un tajā ietilpst ne tikai elektroauto ar bateriju jeb akumulatoriem, bet arī hibrīdi un spraudņhibrīdi.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

88 gados nebijis notikums: Volkswagen slēdz Drēzdenes rūpnīcu 1

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen šonedēļ pārtrauks darbu vienā no savām rūpnīcām. Lasīt vairāk

 

Kuru upurēt? – atkal baumas par Stellantis visu 14 zīmolu dzīvotspēju 6

Stellantis zem sava karoga sapulcējis 14 lieliskus spēlētājua, tomēr ne visi var lepoties ar pienesumu, kas garantē dzīvotspēju. Lasīt vairāk

 

Jau otro gadu Rēzeknes novada lauksaimnieki rotā savu tehniku un dodas izbraucienā (+ VIDEO)

Jau otro gadu Rēzeknes novada lauksaimnieki rīko visā Latvijā pamanītu akciju – sagaidot trešo adventi, viņi rotā savu tehniku un dodas izbraucienā. Iniciatīvas autori ir Knipu ģimene no Dekšāru pagasta, lai sagādātu svētku brīnumu sev un citiem, kā arī vēl vairāk saliedētu vietējos iedzīvotājus. Lasīt vairāk

 

Jau no rītdienas: Valsts policija uzsāk automatizētu lēmumu pieņemšanu par pārkāpumiem, kuri fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem 32

No rītdienas, 11. decembra, Valsts policija uzsāks automatizētu lēmumu pieņemšanu par pārkāpumiem, kuri fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, neapturot transportlīdzekli, tādiem kā – pārvietojamie un stacionārie fotoradari, 360 grādu kameru sistēmas un vidējā ātruma kontroles radari. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti