SAAB Bio

snow Reģ.: 03.05.2002

Vai kads jau nomeginajis ?

 
1 2
Daniliano Reģ.: 26.08.2005
0 0 Atbildēt

...

es saprotu, ka E85 ir 9 daljas benziina, un 1 dalja spirta...ne jau tiiru spirtu kurina...

E85 ir 85 % bioetanola(dehidrēts etanols-~99.8%)+15 bezsvina benzīna(piemE95)

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

Daniliano rakstīja: ...

es saprotu, ka E85 ir 9 daljas benziina, un 1 dalja spirta...ne jau tiiru spirtu kurina...

E85 ir 85 % bioetanola(dehidrēts etanols-~99.8%)+15 bezsvina benzīna(piemE95)

jaa, jaa pats jau izlasiiju...nokauneejos

tas laikam ibiodiizelim bija, ka leeja pie fosilaas zinaamu daudzumu taas tur...

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

2 seene...

es jau labu laiku atpakalj pareekjinaaju, ka man pat kartupeljus pasa vajadziibaam ir izdeviigaak pirkt, nevis audzeet ....dikti daudz visa kaa vajag...

un par to spirta ieguusanu no kaarkliemieguut jau ieguusi, bet stipri švaku to braagu...

cik es no taa saprotu, jo augstaaks cukura liimenis (arii cietes) jo vairaak alkohola sanaak ko destileet...

kartupelji, graudaugi,cukurbietes, auglji -jaa...

kaarkli, nezaales u.c biomasa-laikam ka nee...

Daniliano Reģ.: 26.08.2005
0 0 Atbildēt

Cik saproto Seene ikdienā lieto SAAB 9-5 3.0 tid.

Man arī ir tāds, pildu biodīzeli. Varbūt taisam gonku kuram stiprāks?

Varu sarunāt LLU mehu fakultātē uz vienu dienu ruļļus(Viņiem ir šika iekārta automašīnas parametru testēšnai-jaudas,ātrumi,zirgspēki utt.)

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Zoo rakstīja: 2 seene...

es jau labu laiku atpakalj pareekjinaaju, ka man pat kartupeljus pasa vajadziibaam ir izdeviigaak pirkt, nevis audzeet ....dikti daudz visa kaa vajag...

un par to spirta ieguusanu no kaarkliemieguut jau ieguusi, bet stipri švaku to braagu...

cik es no taa saprotu, jo augstaaks cukura liimenis (arii cietes) jo vairaak alkohola sanaak ko destileet...

kartupelji, graudaugi,cukurbietes, auglji -jaa...

kaarkli, nezaales u.c biomasa-laikam ka nee...

jap... tiesi tapec jau es ar paliku pie rekinasanas... Sitas lietinas atmaksajas ja ir sava saimnieciba, kas diena patere videji vismaz 100-150L

Bet ar karkliem nav tik traki. Neefektivitati vini kompense ar visuresamibu un atraudzibu - purvos rapsi vai kartupelus neaudzesi, ta ka zviedri ir attistijusi tehnologijas biodegvielai ari sava klimata.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Daniliano rakstīja: Cik saproto Seene ikdienā lieto SAAB 9-5 3.0 tid.

Man arī ir tāds, pildu biodīzeli. Varbūt taisam gonku kuram stiprāks?

Varu sarunāt LLU mehu fakultātē uz vienu dienu ruļļus(Viņiem ir šika iekārta automašīnas parametru testēšnai-jaudas,ātrumi,zirgspēki utt.)

Sita lieta izklausas interesanta, vienigi kaut kad velak varetu sabidit lietas. Sobrid galigi nav briva laika.

Daniliano Reģ.: 26.08.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Daniliano rakstīja: Cik saproto Seene ikdienā lieto SAAB 9-5 3.0 tid.

Man arī ir tāds, pildu biodīzeli. Varbūt taisam gonku kuram stiprāks?

Varu sarunāt LLU mehu fakultātē uz vienu dienu ruļļus(Viņiem ir šika iekārta automašīnas parametru testēšnai-jaudas,ātrumi,zirgspēki utt.)

Sita lieta izklausas interesanta, vienigi kaut kad velak varetu sabidit lietas. Sobrid galigi nav briva laika.

Šito dueli varētu ieplānot uz septembra otru pusi(sākot no 17 datuma)jasagāda sekundanti,balvu fonds

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Zoo rakstīja: 2 seene...

es jau labu laiku atpakalj pareekjinaaju, ka man pat kartupeljus pasa vajadziibaam ir izdeviigaak pirkt, nevis audzeet ....dikti daudz visa kaa vajag...

un par to spirta ieguusanu no kaarkliemieguut jau ieguusi, bet stipri švaku to braagu...

cik es no taa saprotu, jo augstaaks cukura liimenis (arii cietes) jo vairaak alkohola sanaak ko destileet...

kartupelji, graudaugi,cukurbietes, auglji -jaa...

kaarkli, nezaales u.c biomasa-laikam ka nee...

Pazor, tavariš, marš uz pamatskolu bioloģiju atkārtot.

Glikoze, fruktoze, saharoze, cukurs, ciete, celuloze, hitīns (laikam hitīns arī - tas ir kukaiņu eksoskeleta pamatā) - tie visi ir ogļhidrāti tikai viens par otru arvien sarežģītāki.

Līdz pat cietei ir vienkārši sašķeļami, tādēļ no tiem vienkārši saraudzēt brāgu. Celulozes sašķelšanai jau vajadzīgas speciālas baktērijas, hitīnam jau baktērijas + UV starojums + vēl nezinkas. Teorētiski spirtu var dzīt no dajebkā organiska - vajadzīgas tikai pareizās baktērijas, fermenti un sēnes.

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

aha...un tam saglabaasies konkureetspeejiiga cena

naftu tik pasmelt vajag, a sito ibio veel izgatavot...

dazreiz taa zaljaa domaasana aiziet auzaas...nu tik dziisim 2x daargaaku degvielu par to, kas pati naak laukaa no zemes+ pietirsiisim atmosfeeru ij ar tvanagaazi, ij kveepiem, izmatosim 3 dazhaadus energjijas veidus, lai uztaisiitu vienu

ja onka savaa piemaajas saimnieciibaa nebaro tos puspuvushos kartupeljus cuukai, bet dzen beņdžu, taa ir vinja pasa dariisana...

Bet ja eiropas ietvaros lobee sitos biodegvielas razotaajus-nu davai, lai lobee arii piensaimniekus, mošs beerniem skolaa piens pa briivu buus

taapat ar uudenjradi un elektriibu...

it kaa izskataas, ka leetaak, bet patiesiibaa ne zalji, ne leeti...nav veel tehnologjijas attiistiijusaas...

Dorisa Reģ.: 10.01.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Savukart tiem, kas te taisas litru naftas sadedzinat uz vienu litru ekodegvielas varu ieteikt tikai paintereseties talak par savu degungalu un naftinieku propogandu.

Nu tad painteresējies....cik % no tavu pārstrādes iekārtu darbināšanai vajadzīgā elektrības daudzuma iegūst sadedzinot naftas produktus, cik naftas produktus izlietosi iegūstot biomasu (motoreļļas vietā tak netaisies liet pats savu bioetanolu) , gan jau 'vel kaut kur visā procesā tā nafta parādās. Tu jau zināsi labāk, ja esi visu izpētījis.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Dorisa rakstīja:

Seene rakstīja:

Savukart tiem, kas te taisas litru naftas sadedzinat uz vienu litru ekodegvielas varu ieteikt tikai paintereseties talak par savu degungalu un naftinieku propogandu.

Nu tad painteresējies....cik % no tavu pārstrādes iekārtu darbināšanai vajadzīgā elektrības daudzuma iegūst sadedzinot naftas produktus, cik naftas produktus izlietosi iegūstot biomasu (motoreļļas vietā tak netaisies liet pats savu bioetanolu) , gan jau 'vel kaut kur visā procesā tā nafta parādās. Tu jau zināsi labāk, ja esi visu izpētījis.

Kaut 100% no vajadzigas elektroenergijas butu "izgatavoti" no naftas, tas apjoms nebutu butisks. Savukart par ellu vispar vari gudri nerunat - tev ar litru uz daudzam tonnam biodizela pietiks un vel vazelins vakara izklaidem ar naftiniekiem pari paliks. Tiesi ar rapsu tehniku neesmu darbojies, bet, piemeram, graudu kombainam sezonas kopejais smervielu paterins ir ~50kg, ievacot ~500 tonnas graudu. Attiecigi pat pienemot, ka razosanas cikla ir vajadzigas 10 sadas tehnikas vienibas un no novaktas razas tikai 10% ir galaprodukts, attieciba sanak 1:100. Un ari ellas smagajai tehnikai sak paradities uz bio bazes - vieglajai (jeb precizak sakot forsetajai / augstapgriezienu) vel kadu laiku gan naksies pagaidit.

Dorisa Reģ.: 10.01.2007
0 0 Atbildēt

2 Seene

Tu esi bezcerīgi ieciklējies. Es tev pametu tikai dažus piemērus, bet tu jau uzvilkies. Nu tak paskaties tālāk par elektrību, motoreļļu un saviem purva kārkliem.

Ja jau esi veicis pētījumu, vai ta man tev jāpasaka priekšā katru pozīciju, kur izmanto naftu? Kaut vai minerālmēslu ražošanai un pārējai ķīmiskās rūpn. produkcijai ko lieto lauksaimniecībā.

Vazelīna speciālists, ble...

iRAFAR Reģ.: 22.04.2007
0 0 Atbildēt

-> Dorisa

Nezinu, cik daudz izmanto naftu, lai saražotu elektroenerģiju, bet mani tas galīgi neuztrauc... Ja par pamatdegvielu bļūs bio, tad nafta vairs nebūs svarīga... Vajag enerģiju? Iesprauc pāris vēja ģeneratorus jūras/okeāna krastā... Viss, problēma atrisināta... Tik ražo...

Es gan atbalstu ūdeņraža izmantošanu... Bet tas jau ir zaļi līdz nelabumam...

Dorisa Reģ.: 10.01.2007
0 0 Atbildēt

iRAFAR rakstīja: -> Ja par pamatdegvielu bļūs bio, tad nafta vairs nebūs svarīga...

Tu arī tālāk par bākas korķi laikam neredzi....

tavai ķerrai viss, vai gandrīz viss, ir nācis pasaulē saistībā ar naftu. Sākot ar sintētisko šķiedru sēdekļu drēbē un reģistrācijas apliecības vāciņiem, un beidzot ar kapota atvēršanas trosītes apvalku.

Tāpat ir bio ieguves procesā - jāskaita kopā pilnīgi visu. Tur jau rodas tā tonna naftas par tonnu bio. Ne jau tikai tas, ko ielej bākā.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Nu ja gribaas riktiig pa zaļo, tad jaalieto LPG (benziina ieguves blakusprodukts) vai CNG (ieguust kaut vai no sadziives atkritumiem, iespraauzhot getlinju visaugstaakaas chupas virsotnee trubu un iedzenot to liidz pasai apaksai)

par uudenjradi-paslaik bija jaaizlieto 3x vairaak energijas, lai to ieguutu, nekaa pasha uudenjrazha energija...tautas vaardiem runaajot...nemaz nerunaajot par "zaļajaam AES"

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Tuuliit moderators un visi paareejie mani metiisies noriet, jo saabs ir lidmasiina, nevis lokomotiive, bet tad jau daudz simpaatiskaaks liekas www.popmech.ru/...

ja to vareeja dabuut gatavu 30.gados, tad tagad jau es domaaju vispaar buuti zer gutt...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

par petroleju es arii izlasiiju.

kur teikts, ka taas nav vispaar

vnk tvaika masiina to milzeni aizraava liidz sotakam kkur 10-15 sekundees...cik peec Tavaam domaam, buutu vajadziigs benziina, lai to pasu izdariitu

un nedeg jau vinja visu laiku....

ir visaadas fantastiskas idejas dzirdeetas-akmenjoglju puteklji, gazgjeneratori utt....

vnk kretinee, ka dazi veel jo projaam dziivo absoluutaa eiforijaa par to, ka nafta ir pee, un nu tik no kaarkliem un cuuku asteem dziisim tiiru spirtu...

kaads fermeris ar primitiivu lauksaimnieciibas tehniku to var atljauties, bet ja to nostaada ruupnieciski un rada augsti tehnologjisku produktu, tad atvainojiet, tas ir IBD...

par to pasu naftu-juulija nummuraa bija diezgan plass raxc par to, ka pasi zinaatnieki veel striidas, kaa vinja rodas...

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Nu gan... Dorisa un Irfar labi pierada, kas notiek nesaprotot situaciju kopuma. Biodegviela nav naftas aizvietotajs, bet gan otrreizejas parstrades cikla elements. Udenradis vispar nav uzskatams par degvielu tiesa veida, bet gan tikai ka alternativa loti neekologiskajiem akumulatoriem, jo tiek ieguts izterejot atbilstosu daudzumu elektroenergijas.

Nafta vel kadu laiku paliks ka izejviela plastmasam u.c. lietam, bet tas ari klust arvien piemerotakas otrreizejai parstradei. Savukart energetikas laucina nafta un citi fosilie energijas avoti tiek nolietoti neatgriezeniski. Tiesi tur ari ir biodegvielu butiba.

Udenraza dzinejus savukart ir verts attistit tikai paraleli ar vieglo atomenergiju, jo ir loti naivi domat, ka sadam elektroenergijas paterinam pietiks "Iespraust pāris vēja ģeneratorus jūras/okeāna krastā..." Un ari par veja generatoru ekologiskumu ir loti lielas diskusijas. Papildus vizualajam vides piesarnojumam vini rada ari vibracijas, kas savukart plasa apkaime sablive augsni un aizbiede kurmjus/sliekas (kur nu vel tadi ir atlikusi). Rezultata zeme ap vejgeneratoriem paliek nedziva.

Kompjuuters Reģ.: 02.09.2007
0 0 Atbildēt

To E85 šķidrumu es vispār varu liet savā 9-5 ? Jeb mašīna jāpārtaisa, lai tas būtu iespējams bez nepatīkamām sekām ?

007edgars Reģ.: 07.08.2001
0 0 Atbildēt

Ir kāds mēginājis jau uzpildīt savu SAAB Kr.Valdemāra ielas Statoil ar 85E?

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

SEENE saka......Savukart tiem, kas te taisas litru naftas sadedzinat uz vienu litru ekodegvielas varu ieteikt tikai paintereseties talak par savu degungalu un naftinieku propogandu......

Es jau vienreiz kautkur izteicos ,ka visa veida zalie ,grinpisi u t t ir gan dabas draugi ,gan reketieri ,gan biznesmeņi ..... bet uz BIo enerģiju viņi ir cemīgi ,pilnīgi iespejams ,ka šoreiz naftinieki nopiķoja. Tāpat ir teorijas par atomenerģijas piegriešanu par labu naftiniekiem . Ja runā par atomenerģiju tad zaļie mīl runāt par pilnu ciklu ==urāna ieguve+ būve+ekspluatācija +utilizācija ,un tādā gadijumā atoms paliekot zaļoprāt pat ekonomiski neizdevīgs. Bet nekad nēesmu dzirdējis ,ka zaļie uzstātos pret jaunu autiņu maiņu ik pa 3 gadi , tikvien pa mazākiem izmešiem ,bet šajā gadījumā zaļie piemirst pilnu autotapšanas+utilizācijas ciklu,ko mīl bāzt degunā atomam.

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti