Siltumsūksnis Gaiss - Gaiss, kāda pieredze, atsauksmes

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Ja izmanto telpu apsildei siltumsūkni gaiss gaiss, uzraksti savu pieredzi plusus un mīnusus. Kāda jauda un kāds modelis. Cik kas maksā?

 
iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Šobrīd jau ir Mitsubishi un plānoju jaunām telpām atkārtoti iegādāties Mitsubishi siltumsūkni gaiss - gaiss ar attālināto vadību.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Pirms gada panasonic flagmanis bija lētāks par mitsu. Tas gan no jocīga kantora kuram nav veikala dabā. Bet viss patīk

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 2 Atbildēt

Ja nav aizspriedumu pret krievu valodu, tad iesaku paskatīties šo kanālu "Тепло-вода". Ļoti daudz derīgas informācijas par visdažādākajiem apkures veidiem no nozares profesionāļa.

Arī par siltumsūkņiem:

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 1 Atbildēt

Jā viņam ir arī apskats par auto autonomo dīzeļa krāsniņu kā mājas ārkārtas situācijas apkures npdrošinātāju. Skatos pie mums arī sāk šādus komplektus piedāvāt.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
1 0 Atbildēt

iAuto rakstīja: Šobrīd jau ir Mitsubishi un plānoju jaunām telpām atkārtoti iegādāties Mitsubishi siltumsūkni gaiss - gaiss ar attālināto vadību.

Ja ir Mitsubishi, tad liec Mitsubishi, galvenais nesajauc ar Mitsubishi Heavy, tas cits ražotājs.

Jeb kas Tev tagadējam nepatīk?

Kāds modelis Tev šobrīd ir uzstādīts?

Gaiss- gaiss mājai es neliktu, ja nu kaut kādai ziemas būdai, vasarnīcai utt., baigi sausina gaisu un neefektīvāks, bet kā kaut kāds ātrais lētais variants ir ok.

Vel vari skatīties uz Daikin, Panasonic, Samsung, (pēdējie divi būs lētāki), svarīgi lai serviss ir pieejams un protams nesajauc ar “kondicionieri”, daudzi “kreisie” kantori iesmērēs Tev jebko kas spēj sildīt. Ledakcijas arī kaut kādus mēslus laikam tirgoja, pietam reklamējot ar nepareizi uzstādītu to viņu sūdu.

No vel lētākiem Gree ir +-ok.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Ir Mitsubishi MSZ-LN25VG2W MUZ-LN25VGHZ2

ar WIFI

 Viss ok, bet ja prasi mīnusus, tad tie ir:

1. Ilgstoši nevarēju iestatīt, ka katru dienu tas izslēdzas konkrētā laikā. Pēc kaut kāda perioda šī funkcija atslēdzās.

2. Temperatūras sensors nerāda temperatūru, ja ir zem nulles.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Izdevās beigās atrisināt problēmas?

Jāskatās manuāli, var būt nav kaut kas iestatīts pareizi.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Jā, Taimera iestatījumi vienā brīdī vienkārši saglabajās un ir aktīvi.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
2 0 Atbildēt

AD666 rakstīja:

iAuto rakstīja: Šobrīd jau ir Mitsubishi un plānoju jaunām telpām atkārtoti iegādāties Mitsubishi siltumsūkni gaiss - gaiss ar attālināto vadību.

Ja ir Mitsubishi, tad liec Mitsubishi, galvenais nesajauc ar Mitsubishi Heavy, tas cits ražotājs.

Jeb kas Tev tagadējam nepatīk?

Kāds modelis Tev šobrīd ir uzstādīts?

Gaiss- gaiss mājai es neliktu, ja nu kaut kādai ziemas būdai, vasarnīcai utt., baigi sausina gaisu un neefektīvāks, bet kā kaut kāds ātrais lētais variants ir ok.

Vel vari skatīties uz Daikin, Panasonic, Samsung, (pēdējie divi būs lētāki), svarīgi lai serviss ir pieejams un protams nesajauc ar “kondicionieri”, daudzi “kreisie” kantori iesmērēs Tev jebko kas spēj sildīt. Ledakcijas arī kaut kādus mēslus laikam tirgoja, pietam reklamējot ar nepareizi uzstādītu to viņu sūdu.

No vel lētākiem Gree ir +-ok.

Kas tur tieši sausina, ja siltumsūknis nekā neietekmē ventilāciju. Uz āderēm arī nevajag likt sūkni???

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 3 Atbildēt

Kā kas?

Gaiss-gaiss ir principā “fēns” kurš pūš siltu gaisu, nevis vienkārši sildķermenis kurš “atdod” telpai siltumu.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Tā gaisa sausināšana ir vairāk subjektīva: jebkura sildierīce, kas intensīvi silda tieši gaisu telpā, rada sausa gaisa sajūtu. Mani personīgi siltumsūkņa gaiss-gaiss gadījumā visvairāk kaitinātu troksnis.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

darklight rakstīja: Tā gaisa sausināšana ir vairāk subjektīva: jebkura sildierīce, kas intensīvi silda tieši gaisu telpā, rada sausa gaisa sajūtu. Mani personīgi siltumsūkņa gaiss-gaiss gadījumā visvairāk kaitinātu troksnis.

Gaisa sausināšanās ir objektīva - gaisam atkarībā no t mainās mitrumietilpība. Attiecīgi -20C gaisu uzsildot uz +20C tas būs ļoti sauss. Darbojas ar jebkuru ierīci. Gaiss - gaiss ss lielākais trūkums IMO ir putekļu virpināšana. Elpceļiem netīk šis

AD666 Reģ.: 20.12.2019
2 0 Atbildēt

Putekļu “viripināšanai” tur nekāda sakara, tik pat labi pats arī pa telpu nedrīksti pārvietoties, nemaz nerunājot par kaķiem, suņiem un skraidošiem bērniem. Elpceļiem tad jau vairāk Rīgas centrs nepatiks…

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 1 Atbildēt

Nezinu, bet DEiropā ziemā tā G-G apkure vienmēr rada kkādu klepu. Domāju, ka tāpēc, ka visu nakti, 100% visu nakti dzenā gaisu apkārt ar putekļiem. Kur kondicionieris kāreiz palielina mitrumu un putekļus padara smagus. 

Gaisa sausināšana kkādām ierīcēm gan nav issue. No atmosfēras norobežoties praktiski nav iespējams un gaisa mitrums izlīdzinās vēdināšanas procesā.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
2 0 Atbildēt

Pag es nesaprotu ko Tu vispar tagad te vienā putrā mal?

1. Ar putekļiem tur toč nav nekāda sakara, tad jau no parasta ventilātora arī rastos problēmas, nu ok es nezinu kur tu tur dzīvoji varbūt ļoti puetekļainā vietā, bet normālos standarta cilvēkam pieņemamos apstākļos nekādi putekļi tur nav problēma.

2. Kondicionieris palielina mitrumu? Nu -nu.

3. Saus gaiss apkures sezonā bieži ir problēma.

Vēdināšana taču arī tiek piesildīta, vai nu no vent. iekārtas, vai kompensējot ar apkures sistēmu/sildķermeņiem.

Un kas tas par sviestu par motruma izlīdzināšanos? Tev caurs miteklis, ka piesildot to ziemā uzreiz ir tāds pats gaissa mitrums, kā arā? Jeb kā Tu to temperatūru noturi?

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Kāds sakars te ar kondicionieri?))) Vēsā laikā slapš ir āra bloks. Dzenā putekļus, nu varbūt nedaudz vairāk par citiem. Vienlaicīgi arī safiltrē daļu savā filtrā, ko nedara citi. Skaņa? Tā ir lēto ierīču problēma. Labs, liels bloks ir diezgan kluss. Kad vajag pulnīgu klusumu, ieslēdz atbilstošu režīmu. Man gan patīk momentāla ieslēgšanās. Tā var krietni ietaupīt, salīdzinot ar pārējā. Sistēmām ar lielu inerci. Un beigās, lielākais ieguvums ir zemākā cena un vienkāršākāmontāža siltumsūkņu vidū. Pa vienu dienu saliku pīpējot

AD666 Reģ.: 20.12.2019
1 1 Atbildēt

Vispirms paskaties kam un kādēļ, es to rakstiju un uzdod vēlreiz sev jautājumu par kondicionieri.

Sildot gaisu un padodot to uz telpu no jebkura ventilātoram līdzīgas ietaises kura gaisu “izlaiž” caur sevi - gaiss-gaiss siena bloks, kasete, vai kanālnieks, jebkurā gadījumā sausinās gaisu krietni vairāk, nekā to darītu silto grīdu, vai radiatoru sildķermeņi. Iemesls- gaiss kurš izplūst caur sildelementu. Pat temata autora mazais 2.5 kw sienas bloks pie vissmazākā ātruma caur sevi “izlaiž” 280m3/h., tas ir pie minimālā ventilātora ātruma! Lūk iemesls kādēļ tas gaiss ir tik sauss no G-G. Un nedod dievs tev ir vairāki tādi.

Gais-gaiss plusi ir mazās ēkās un pie relitīvi ne pārāk zemām temperatūrām (atkarībā no ēkas siltumzudumiem), lētāka montāža utt., lielākās ēkās šis risinājums ir GARĀM! Nevienmērīgs temperatūras sadalījums, stipri vairāk sausina gaisu un ilgtermiņā viennozīmi ekonomiski neizdevīgāks risinājums.

P.s. Citiem arī jotuls der, kāda vaina?

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

commodus.lv/gaiss-gaiss-siltumsukni

temperatūras uzturēšanas funkcija

anoagask Reģ.: 18.06.2019
1 0 Atbildēt

AD666 rakstīja: Kā kas?

Gaiss-gaiss ir principā “fēns” kurš pūš siltu gaisu, nevis vienkārši sildķermenis kurš “atdod” telpai siltumu.

Jā, fēns. Bet fēns vs radiators vs siltā grīda - mitrums no/uz āru nāk pa šķirbām un ventilāciju, apkures sistēma to neietekmēs

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Uzrakstīšu vēlreiz:

Sildot gaisu un padodot to uz telpu no jebkura ventilātoram līdzīgas ietaises kura gaisu “izlaiž” caur sevi - gaiss-gaiss siena bloks, kasete, vai kanālnieks, jebkurā gadījumā sausinās gaisu krietni vairāk, nekā to darītu silto grīdu, vai radiatoru sildķermeņi. Iemesls- gaiss kurš izplūst caur sildelementu. Pat temata autora mazais 2.5 kw sienas bloks pie vissmazākā ātruma caur sevi “izlaiž” 280m3/h., tas ir pie minimālā ventilātora ātruma!

P.s.

Cik daudz m3/h izplūst no tavas mājas šķirbām?

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Pastāsti, kur paliek absoūtais gaisa mitrums (litros ūdens) no tiem kubikmetriem, kas izplūst caur gg fēnu? Kondicioniera režīmā skaidrs - kondensējas un aizplūst pa kaut kādu drenāžas cauruli.

Jebkādā veidā sildot gaisu, relatīvais mitrums kritīsies, fizikas pamatskolas kurss

AD666 Reģ.: 20.12.2019
1 2 Atbildēt

Protams, ka tas gaiss jebkurā gadījumā paliks/būs sauss.

Stāsts par to, ka G-G to sausina intensīvāk.

Un Tev ir pilnīga taisnība par relatīvo mitrumu un tā sildīšanu. Noslēgtā telpā jebkura apkures sistēma to gaisu padarīs sausāku neatkarīgi no apkures veida.

Atšķirība ir tajā, kā jau teicu, cik ātri tas notiek un kas tiek darīts, lai normalizētu gaisa mitrumu. Cits pavirinās logus, cits izmanto gaisa mitrinātāju, vel kāds cits kādu no ventilācija veidiem.

Tādā kvalitatīvi siltinātā mājā, izmantojot G-G bez gaisa mitrināšanas, logu virināšanas, vai piespiedu ventilācijas sistēmas būs ļoti sauss gaiss, virināt logus in laist iekšā aukstumu, lai G-G to atkal ļoti ātri - nav tas labākais variants.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

AD666 rakstīja: Pag es nesaprotu ko Tu vispar tagad te vienā putrā mal?

1. Ar putekļiem tur toč nav nekāda sakara, tad jau no parasta ventilātora arī rastos problēmas, nu ok es nezinu kur tu tur dzīvoji varbūt ļoti puetekļainā vietā, bet normālos standarta cilvēkam pieņemamos apstākļos nekādi putekļi tur nav problēma.

2. Kondicionieris palielina mitrumu? Nu -nu.

3. Saus gaiss apkures sezonā bieži ir problēma.

Vēdināšana taču arī tiek piesildīta, vai nu no vent. iekārtas, vai kompensējot ar apkures sistēmu/sildķermeņiem.

Un kas tas par sviestu par motruma izlīdzināšanos? Tev caurs miteklis, ka piesildot to ziemā uzreiz ir tāds pats gaissa mitrums, kā arā? Jeb kā Tu to temperatūru noturi?

Tu TIEŠĀM nesaproti. Ir diezgan gulēts fizikas stundās. Pat ļoti gulēts. Savukārt pašapziņas celšanas stundās esi bijis teicamnieks.

1. Kā tu zini? Ventilators dzenā neuzsildītu gaisu. Putekļiem mitruma dēļ varētu būt lielāka masa. G-G siltuma ieguve D-Eiropā ir pamata apkure. Ziemā šo efektu var saņemt faktiski visur.

2. Kondicionieris nē. Gaisa atdzesēšana jā.

3. Sauss gaiss ir garantēts rezultāts lielai temperatūras starpībai ar āru. Tu vēl par āderu ietekmi pastāsti.

Un izskatās par vēdināšanu arī zināšanas ne visai....

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Nomierinies fiziķi!

1. Ventilātors nevis vienkārši dzenā neuzsildītu gaisu, bet izlaiž to caur sakarsētu koilu un uzsilda to. Augstāk jau uzrakstīju kāds ir gaisa apjoms kurš izplūst caur koilu (pat pie minimālas ventilātora datbības un viena no mazākajiem sienas blokiem). Par putekļiem arī jau rakstiju, tā ir tikai Tava (konkrētas atrašanās vietas) problēma, ja telpa ir netīra/ar daudz putekļiem. Ja telpā to nav daudz -tad nekas tur diži nemainīsies, tas ir tas ko es rakstiju, nemaz neņemot vērā to ka g-g ir speciāli tam paredzēti filtri! Neņem visu pie sirds tik ļoti, visi var kļūdīties, es Tevi saprotu.

2. Tavs pirmais komentārs par šo neiet kopā ar otro! - Tu rakstiji, ka kondicionieris palielina mitrumu. Tātad Tu tagad gribi teikt, ka vasarā ieslēdzot kondicionieri Tu telpā gaisu padari mitrāku? Jeb kādēļ Tu šajā visā iepini kondicionieri?

3. Garantēts protams, bet šeit jau stāsts par plusiem un mīnusiem G-G un tie ir tieši tādi, kādus es tos uzrakstīju (lasi augstāk)!

Oii… gribi satikties parunāt par ventilācijas sistēmām?

Nu iemet savu portfolio kur un ko esi projektējis.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

eidis rakstīja: Gaisa sausināšanās ir objektīva - gaisam atkarībā no t mainās mitrumietilpība. Attiecīgi -20C gaisu uzsildot uz +20C tas būs ļoti sauss. Darbojas ar jebkuru ierīci. Gaiss - gaiss ss lielākais trūkums IMO ir putekļu virpināšana. Elpceļiem netīk šis

Manā izpratnē tas tieši ir pluss, jo tie putekļi savācas filtrā - sietā, kad es to mazgāju esmu pateicīgs, ka tas viss tur ir savākts.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
2 0 Atbildēt

Ja gribi dzīvot veselīgā vidē, tad labāk aizmirst par visiem tiem gaisa dzenātājiem, rekūperātpriem un pūtējkamīniem. Kā arī par siltumnīcām. Tie daži ietaupītie Eiro tiks vismaz 10 kāŗtīgi iztērēti zālēs un procedūrās.

aivars64 Reģ.: 22.05.2020
1 0 Atbildēt

2007-2012 Divi Panasonic GG tika izmantoti kā pamatapkure līdz -20 grādiem. Pirmajā stāvā 6.5kw, otrajā 5 kw. Divās tālajās guļamistabās pietika ar Thermor infrasarkanajiem sildītājiem, lai uzturētu temperatūru nakts laikā, kad durvis ciet. Uzstādīšanas izmaksas kopā 2700 LVL, ekspluatācijas izmaksas tikpat, cik malkai. Neliels diskomforts dēļ tā, ka mājas galos temperatūras starpība ap 2 grādiem. Pie trokšņa var pierast. Putekļus un smakas eleganti novāc. Regulāri jāskalo putekļu filtrs. Abi GG lieliski darbojas joprojām, kad vasarā karsti jeb ātri jāuzlabo gaiss mājās pēc reņģu cepšanas utt. Stipro lietavu laikā, kad mājā stipri pacēlās mitruma līmenis, to ātri samazināja sausināšanas režīms. Vēlāk uzstādītais GŪ komfortablāks, bet nedaudz dārgāka ekspluatācija.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Kas tieši dārgāks GŪ ekspluatācijā? Lielāks elektrības patēriņš vai kas cits?

aivars64 Reģ.: 22.05.2020
0 1 Atbildēt

Jā, bet nedaudz. Pirmssezonas apkopes arī.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Kāda pati apkures sistēma? 

Apkopes protams būs dārgākas, tas viennozīmīgi. 

Par el. patēriņu gan savādi, bet nu tur simtiem lietas var būt, kamēr nav vairāk info principā pat nav jēgas runāt/salīdzināt sistēmu el. patēriņus.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 1 Atbildēt

A kādas tur apkopes? Man zināmajiem SS īpašniekiem tie verķi gadu gadiem strādā un neviens neko nekopj.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

iAuto rakstīja:

eidis rakstīja: Gaisa sausināšanās ir objektīva - gaisam atkarībā no t mainās mitrumietilpība. Attiecīgi -20C gaisu uzsildot uz +20C tas būs ļoti sauss. Darbojas ar jebkuru ierīci. Gaiss - gaiss ss lielākais trūkums IMO ir putekļu virpināšana. Elpceļiem netīk šis

Manā izpratnē tas tieši ir pluss, jo tie putekļi savācas filtrā - sietā, kad es to mazgāju esmu pateicīgs, ka tas viss tur ir savākts.

Iespējams, ka karstasinīgie dienvideiropieši vnk netīra to filtru. Bet daudzkārtīgi novērojumi uzrāda precīzu korelāciju: nakts ar GG apkuri > klepus un ciet deguns nākamā dienā. Pēc nedēļas Bulgārijā nedēļa LV bija jāatiet pie konvekcijas apkures. 

Varbūt ka tiešām apkopes neesamība vainīga, ja atbildīgi uzseri augstāk reportē, ka viss lieliski.

aivars64 Reģ.: 22.05.2020
0 1 Atbildēt

darklight rakstīja: A kādas tur apkopes? Man zināmajiem SS īpašniekiem tie verķi gadu gadiem strādā un neviens neko nekopj.

Parasti dīlera veči darbojas pāris stundas. Pārbauda spiedienus, maina bačas, mazgā ārējo bloku un hvz ko vēl. Nu es neriskēju uzsākt sezonu ar nesakoptu SS, lai ziemas salā nesaņemtu pārsteigumu. Ir arī gāzes katlu īpašnieki, kuri neveic apkopes, lai gan tur riski augstāki. Nu katram savs.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Gāzes katlam apkope - ar saspiesta gaisa baloniņu vienā, ar putekļu sūcēju otrā rokā. Viss. Dažu minūšu darbs. Ja sistēma ar kapara caurulēm, pat filtru var netīrīt.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
1 0 Atbildēt

Aizaug siltummainis ar kaļķi. Bet nu katru gadu to nevajag skalot skābē. Katru 5 es to daru. Bet pārējais jā, saspiests gaiss un sūcējs. Kamēr daudzi katru gadu pa 50eur izmet augļotājiem

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja: Aizaug siltummainis ar kaļķi. Bet nu katru gadu to nevajag skalot skābē. Katru 5 es to daru. Bet pārējais jā, saspiests gaiss un sūcējs. Kamēr daudzi katru gadu pa 50eur izmet augļotājiem

Šis ir mazajiem sienas katliem. Lielo katlu apkope ir analoģiski sarežģītībā ss apkopei

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti