Pusautomata izvēle??

Ovens01 Reģ.: 23.10.2020

Sveiki,iesakiet kādu labu pusautomatu par saprātīgām naudām? Mājas vajadzībām lai var gan tehniku pametinat gan auto sliekšnus!Dnipro -m atsauksmes,vai Torros 200?

 
imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

TOP 5 BEST SEMI-AUTO RIFLES FOR 2024

www.youtube.com/watch?v=uwOqnaQwz10

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

Jautājums pie šīs pašas tēmas. 

Vai kādam ir pieredze pusautomāta metināšanā ar stiepli ar pārklājumu, neizmantojot aizsarggāzi. Šobrīd saimniecībā ir maziņš MMA invertoriņš, it kā pietiek, bet ar pusautomātu tomēr būtu feināk, bet tur atkal balons ar gāzi. Ir doma, ka varbūt varētu metināt ar pārklātajām stieplēm bez aizsarggāzes, lai nav ar balonu jākrāmējas, bet nekad nav bijusi darīšana ar tādām stieplēm. 

Vēl ir variants, ka pa lētām naudām var esošo MMA invertoru konvertēt uz TIG metināmo piepērkot attiecīgo degli, bet tur atkal gāze, balonam reduktors, elektrodi. Ar šitādu verķi vispār nekad nav bijusi darīšana, būtu interesanti paeksperimentēt... 

Ja kādam ir komentāri, labprāt dzirdētu.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Kā jau te minēja, ar pulverdrāti ir pēc dirsas. Kāpēc tev ir tādas bailes no balona?

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

Man nav bail no balona, bet tas aizņem vietu garāžā, jāčakarējas ar šļauku un beigu galā tas kaut ko arī maksā.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Viss kautko maksā. 8 vai 10 litru balons nemaz tik daudz vietas neaizņem, tikpat cik ugunsdzēšamais. Par to, ko tu "ietaupi" uz gāzes, tu noteikti izmetīsi divtik naudu uz stiepli, ja ne vēl vairāk. Gāzes variantā tu metini ar pilnu drāti, aizsargdrāts variantā tu metini ar trubiņu. Lai, teiksim, aizpildītu 1mm spraugu, ar drāti tev vajag X metrus drāts, ar pulverstiepli tev vajag 3X metrus trubiņu. Drāti tu pērc 5kg rulli, ar pulverstiepli tu ko, jāsies ar tām 1kg diegu spolītēm? Ja arī 5kg, tad salīdzini cenas, plika drāts un pulverstieple.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Balons daudz vietas neaizņem, trubu var uzlikt garu, par maksāšanu - paņem airokā "mūža lietošanas tiesības" un lai tas balons tur tavā garāžā stāv - jā, pie esošajām cenām tur bik saleksies - balons 250 + gāze + reduktors - kad es ņēmu pirms kovida, tad balons bija 100, un ar visu to, ka es izgāju uz argona maisījumu [maksā 3x vairāk par tīru ogļskābo gāzi], kopā sanāca ap diviem sotakiem.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Kādēļ ņēmi maisījumu? CO2 nepatika vai kādas specifiskas vajadzības bija, ņerža?

Jā, lielo 40l balonu pa 250, bet mazais iet pa ~130, arī izcilāt vieglāk, ja nu negribās ratiņus taisīt. Maziem apjomiem nu nav obligāti lielo.

Uzmetu aci tai pulverstieplei, 13eur par 1kg. Turklāt tur ir 600g metāls un 400g topošā šlaka. 5kg parastā stieple ~20eur. Manuprāt, aritmētika diezgan skaidra, 600g pa 13 vai 5kg pa 20... 😝

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Palasīju internetos ka ar argona maisījumu smukāk metinās, gan mazāk deg, gan smukāka šuve - un tā arī ir, šuve ar argona maisījumu sanāk spīdīga. Argona maisījums priekš ņeržas ir draņķīgs kompromiss.

Mazajam balonam, cik minos, pildīšana maksā proporcionāli jūtami dārgāk. Manā gadījumā arī tas ka tas airoks man atrodas tālu - tuvākais punkts ir Saldū, bet pie tā ka jābrauc darba dienā un darba laikā, tad līdz šim abas maiņas reizes ir notikušas Rīgā.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Stieple ar pārklājumu - tas būtu domāts elektrods?

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

Nē, tā ir pusautomāta stieple rtulī ar pārklājumu, paredzēta metināšanai bez aizsarggāzes. Darbība gan jau līdzīga kā elektrodam. Tik nezinu, vai šlaga veidoja. Nekad nav bijusi darīšana ar tādu.

www.industar.lv/veikals/item/metinasanas-iekartas/metinasanas-stieples/farina-nelegeta-terauda-metinasanas-pulverstieple-09-mm-1-kg/

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
1 0 Atbildēt

Tur tak skaidri gaiši rakstīts - pulverstieple, nevis stieple ar pārklājumu. Tā stieple ir kā caurule, pulveris iekšā. Salīdzinot ar aizsarggāzes stieplēm metinājums ir netīrs - mazliet šlagas un  metāla  bumbiņas. Citādi atšķirības no gāzes nav, var metināt plānu metālu.

Lietoju poļu sherman aparātu, nesūdzos.

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

OK, paldies par info. Biju iedomājies, ka tā stieple līdzīga kā elektrods - ar pārklājumu no ārpuses.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 0 Atbildēt

1) Stieple ar pārklājumu lietojas ar plusu uz masas spaili un mīnusu uz degli. Visādi citādi tas pats pusautomāta aparāts. Šlaga veidojas. Zemas kvalitātes stieple (pir mums pārsvarā tādu tik tirgo) metināšanu padara par tīrākajām mocībām, 0,8-1,0kg ruļļi to nu nekādi neatvieglo. IMHO, jebļa, pie kuras no brīva prāta nevajadzētu pievērsties. Visu, kas ir biezāks par 2mm var sametināt ar parastu MMA elektrodu pat relatīvs iesācējs. Es varu ar elektrodu metināt arī milimetru.

2)MMA par tig - tāda pati jebļa. Pirmkārt, tā ir līdzstrāva. Otrkārt, saucamais lift-tig vai scratch-start - lai sāktu metināt ir fiziski jāaizkontaktē metināmā detaļa. Normāliem tig aparātiem ir maiņstrāva un HF (high frequency) starts - tev nav ar volframa elektrodu jādročījās kā sērkociņus šķiļot. Sanāks tikai nejēgā tērēt volframu, vajadzēs vēl asināt iemācīties, būs šuve ar defektiem. Visos, arī mūsdienās lepni izreklamētajos, 3in1 ir savākti visi iespējamie atsevišķo iekārtu mīnusi. Plusu nav, nu ja neskaita to, kas uz klemmi.

Ovenam varu ieteikt to dnipro atmest uzreiz, torrosu dabūt izmēģināt, bez testa nepērc. Ja demo režīmā liekas ka viss ir viegli, nu tad gan jau gluži sūds nav. Budžets kāds?

Spainim - maziņš invertoriņš spēj lielas lietas. Nevajag tev pusautomātu (bez gāzes) un nevajag tev lift tig. Tā reāli ir h&*^a. Labāk nopērc labu metināmo masku.

spainis Reģ.: 27.04.2006
1 0 Atbildēt

OK, paldies par info. Izskatās, ka nečakarēšos. Tās vajadzības pēc metināšanas ir dikti maz, iztikšu kā ir. Saduršuvi sametināt jau nav problēmu, bet čakars sākās tad, kad jāmetina pārlaidsavienojumu vai T veida savienojumu un tādas ir pārsvarā. Kaktā veidojas šlaga un ar to nemāku tikt galā. Baigi sūdīgs savienojums sanāk...

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Ar pulverstiepli tāpat būs šlaga kaktā. Kaktus jāmetina ar uzsildītu elektrodu no kakta sākot. Arī ar klasisko pusautomātu vieglāk nākt no kakta ārā nekā stumties iekšā.

Ovens01 Reģ.: 23.10.2020
0 0 Atbildēt

Budžetā līdz 400!

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Par visu vai kā? Maska vismaz jau ir?

Līdz 400 var mēģināt iekļauties ar torros aparātu + 8 vai 10l co2 balonu, nu reduktors kādi 30 klāt, dīzes, šļaukas gabals, citi sīkumi jau vilks kopā ap 500. Grozies kā gribi, lētāks nekas nepaliek.

Ovens01 Reģ.: 23.10.2020
0 0 Atbildēt

Kādam ir bijis tas Torros 200??? atsauksmes?

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
2 10 Atbildēt
lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Palasīju internetos ka ar argona maisījumu smukāk metinās, gan mazāk deg, gan smukāka šuve - un tā arī ir, šuve ar argona maisījumu sanāk spīdīga. Argona maisījums priekš ņeržas ir draņķīgs kompromiss.

Mazajam balonam, cik minos, pildīšana maksā proporcionāli jūtami dārgāk. Manā gadījumā arī tas ka tas airoks man atrodas tālu - tuvākais punkts ir Saldū, bet pie tā ka jābrauc darba dienā un darba laikā, tad līdz šim abas maiņas reizes ir notikušas Rīgā.

Mazajam pildīšana ir dārgāka, viss loģiski, tā vienmēr ir bijis, bet to nudien var atsist uz ietaupījumi, ko iegūst nelietojot dārgās pulverstieples. Tas tā, ja runājam par miniatūrām hobija/piemājas vajadzībām, kur tāds 10l balons iet varbūt gadu vai divus.

Es šobrīd esmu ceturtajam 40l balonam pusē. Kad pirku, tad co2 maksāja 16eur, argona miksis ja nemaldos, 59eur. Pēdējo reizi kad mainīju balonu, par co2 maksāju jau 26(vai 29, nudien precīzi neatminos), par argonu pat nebija ne mazākās vēlmes uzjautāt. Jā, par teorētiskiem ieguvumiem esmu lasījis, bet tajā pašā laikā man nav nekādu problēmu ar dedzināšanu, šļakatām un tamlīdzīgiem brīnumiem, par ko tauta mēdz vaimanāt. Nekad neesmu lietojis tos baloniņus pret šļakatu pielipšanu, un netaisos par to naudu tērēt. Šuves smukums - pie auto darbiem tāpat iet pāri fleksis, a citiem melnajiem dzelžiem vai nu birste un krāsa, vai pilnīgi vienalga. Vienīgais pluss ko es redzu argona miksim, ir iespēja iziet uz spray režīmu, ar co2 to nu nekādi nevar. Par to tad var samaksāt.

P.S argona maisījums priekš ņeržas ir 98/2. Tu jau droši vien ņēmi kautkādu 70/30?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Vai nu tu sāki metināt pirms gada, vai arī tu izmanto dārgu kantori Kad es kļuvu par airoka klientu, laikam deviņpadsmitajā gadā, 40l ogļskābās gāzes bija 15 eiras un argona maisījums 48 eiras - pēdējoreiz, kas bija kaut kad pagājušogad, neatceros, vasarā vai rudenī, man tas balons sanāca kaut kādas 70 eiras. Jā, ir dārgāk, bet ja nemetina ar 10l baloniem, to var atļauties Maisījums, protams, ir standarts, 75/25, ja nemaldos, vai 80/20m neatceros,

Kas tas par smidzināšanas režīmu?

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Es sāku 2020 pavasarī. Airok dižās pilsētas kantoris, čeku izsit. Lēti vai dārgi, grūti spriest, tāds tas cenrādis vienkārši ir. Pēdējo balonu mainīju janvārī, nu varbūt decembrī, ne senāk.

Turklāt tā kā CO2 balonā ir šķidrā frakcija, bet visi argona mikši ir saspiestas gāzes, tad tīrs CO2 pārrēķinot kubikmetros ieiet par kādiem 30-40% vairāk, kas nozīmē ne tikai lētāku gāzi(cenu par balonu), bet arī retāku balona maiņu. Ja ar co2 es esmu ceturtajā balonā, tad ar mix man jau būtu sestais. Te tas pats stāsts kas par drāti parasto vs pulverstiepli, kopējās izmaksas. 4 baloni pa vidēji 25eur/gab vai 6 baloni pa 60-70eur/gab?

Spray ir kad drāts loka izlādē ir atomārā stāvoklī. Sākumā ir short circuit, kad metinot vienkārši ar drāti dur kur vajag, nākamais ir globular, kad drāts gabalā veidojas piliens kurš tad nu ik pa laikam nokrīt, un pēc tam ir spray.

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Nu man patīi AIROK, jo viņiem ir maiņas punkts pie manām lauku mājām Vecpiebalgā un Cēsīs. Varbūt nav pats lētākais, bet ir OK. Pusautomāti ir gan Rīgas garāžā, gan laukos - Abi trofejnieki, pa lēto, BET savu funkciju veic.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Airok ir lētākais oficiālais kantoris ja tu reizēm garāžā kaut ko pametini - jo gan AGA, gan Elme Messeris tev balonu tikai iznomās, kamēr ar airoku, noslēdz līgumu un paņem balonu, un tālāk aizmirsti par viņiem līdz kamēr balons tukšs, ekstra ko ar tiem diviem kantoriem nevar atļauties - par agu piedevām dzirdēts ka šie čakli piesūta neapmaksātus rēķinus parādu piedzinējiem - aizmirsi samaksāt ikmēneša rēķinu par balona nomu; saņem draugs. Nu un nezinu kā ir pie šībrīža cenām - es savulaik gandrīz paņēmu ElmeMesserī balonu ilgtermiņa nomā - līdz ieraudzīju ka šie prasa arī depozītu divkāršā balona cenā, respektīvi, ja airokā toreiz par balonu, gāzi un reduktoru es atstāju divus simtus, elme messerī es būtu atstājis trīs, un man vēl būtu noma jāmaksā.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Ovens01 rakstīja: Kādam ir bijis tas Torros 200??? atsauksmes?

Te uzpeldējis interesants variants - varbūt ir vērts sakontaktēties?

www.ss.com/msg/lv/construction/tools-and-technics/tool-machines-machinery-equipment/weldings-electric/bkbpgm.html

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja: Tur tak skaidri gaiši rakstīts - pulverstieple, nevis stieple ar pārklājumu. Tā stieple ir kā caurule, pulveris iekšā. Salīdzinot ar aizsarggāzes stieplēm metinājums ir netīrs - mazliet šlagas un  metāla  bumbiņas. Citādi atšķirības no gāzes nav, var metināt plānu metālu.

Lietoju poļu sherman aparātu, nesūdzos.

Par poļu sherman - kā pie mums ar garantiju/remontu? Un kur vispār pirkt, uz vietas vai interneta tālēs meklēt?

Esmu plazmas meklējumos, tad nu izskatu arī šitos torros/sherman/stahlwerk variantus. Varbūt kāds var ko ieteikt?

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

lynx85 rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja: Tur tak skaidri gaiši rakstīts - pulverstieple, nevis stieple ar pārklājumu. Tā stieple ir kā caurule, pulveris iekšā. Salīdzinot ar aizsarggāzes stieplēm metinājums ir netīrs - mazliet šlagas un  metāla  bumbiņas. Citādi atšķirības no gāzes nav, var metināt plānu metālu.

Lietoju poļu sherman aparātu, nesūdzos.

Par poļu sherman - kā pie mums ar garantiju/remontu? Un kur vispār pirkt, uz vietas vai interneta tālēs meklēt?

Esmu plazmas meklējumos, tad nu izskatu arī šitos torros/sherman/stahlwerk variantus. Varbūt kāds var ko ieteikt?

Es pirku Ritera.lv.

Gan jau visus jautājumus tu drīksti uzdot viņiem.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti