Citokīnu vētra: www.newscientist.com/term/cytokine-storm/
Tas daļēji skaidro kāpēc Covid smagāk skar vecus cilvēkus vairāk. Bet velkot paralēles ar Spāņu gripu var nākt arī otrais vilnis ar mutāciju kas skar arī jaunāko paaudzi. Jā parāk agresīvi vīrusi izmirst, jeb pareizāk sakot izzūd paķerot līdzi upuri, bet tas nenozīmē ka tas nepamēģina visus izplatības ceļus.
Tests tagad nav vienīgais kā atpazīt vīrusu, rentgenā ar redz tipisku ainu. Arī slimības gaita ir atpazīstama tā kā tā kļūda nav liela.
Vaina nav "logos", bet gan politiķos. Nu negribēja pieņemt nepopulārus lēmumus jau brīdī kad pirmais izskrēja cauri Rīgas lidostai . Tagad esam turpat kur ja nebūtu darījuši neko, būtībā varbūt nedēļu vai divas ievinnēja.
Atradu labāku grafiku, kas parāda tās valstis kas apturējušas eksponenciālo augšanu. Diemžēl Latvija un Igaunija neizskatās labi, tik uz īsu brīdi piebremzēja - aatishb.com/covidtrends/
Vēl var labi redzēt ka neatkarīgi no valsts vai diagnostikas metodēm grafiki ir stipri līdzīgi tā kā tie dati kas ir kaut nepilnīgi rāda vienādu izplatību.
Kā tad nebija korona, tai ir 40 paveidi un ir otrā izplatītākā vīrusu grupa aiz gripas. Nebija covid, bet koronovīrusiem simptomi ir stipri līdzīgi. Jā arī jebkuras iesnas var izsaukt ožas pazušanu. Nupat radinieks decembrī izslimoja it kā gripu ar līdzigiem simptomiem pat nodeva analīzes un gripu nekonstatēja, taču arī sākumā minēja ka mainījusies garšas izjūta. Tagad atskatoties tas pēc kāda koronovīrusa izskatījās tik tad vēl Ķīnas vīruss nebija un arī nevienu neaplipināja.
Vēl viens nespecifisks simptoms koronovīrusiem ir smaržas(līdz ar to daļēji arī garšas) pazušana uz slimošanas laiku. Tas vēl pirms ir citi simptomi vai ja to nav vispār. Ja rīta kafija sāk garšot dīvaini(metāliska piegarša) un smaržas kļūst mazāk izteiktas tad var jau gatavoties pašizolācijai. Bet kuņgis jāārstē tas arī var kairināt kaklu un ietekmēt garšas izjūtu. Starp citu biju novērojis,dzerot omeprazolu, līdzīgu simptomu, domāju tas no zālēm, bet laikam tomēr no dedzināšanas.
Ak dies, un pašiem nav galva uz pleciem? Copy-paste haļava teist?
Tak tur kāds komiksā velojoslu ar veloceļu sajaucis.
Mirstību īsti nevar salīdzināt tā korelē ar slimnīcu kapacitāti. Katrā ziņā vīruss ir 10x lipīgāks par gripu un attiecīgi arī mirstība lielāka. Bet nepieņemot Ķīnas mērus visur būs Itālijas variants. 500 saslimušie ir robeža pec kuras sākas ģeometriskā progresija. Latvijai vēl ir 7-14 dienu handikaps, pēc tam scenārijs parastais.
Stafeti pārņem USA, UK un vēl jau divi pelēkie Krievija un Indija kur viss arī rādās būs slikti kad vairs nevarēs noslēpt.
Un cik beisbola laukumu ir Krievijā? Bet pret beisboleni bagāžniekā ir pretlīdzeklis, cirvis...uzreiz pamūk kur kurais.
Tos kas ir pret pašizolāciju vajadzētu norīkot slimnīcās par brīvpratīgajiem brīdī kad sāks trūkt gultasvietas un elpināšanas aparāti. Tad lai norāda ar pirkstu kuram dot aparātu un kuram ļaut nomirt, nez tad pie šādas izvēles arī turpinās žvadzināt ka kas tur liels, jo tikai vecie boomeri mirst un nebūs sirdsapziņas pārmetumu. Itālijā šādu lēmumu jāpieņem tagad ārstiem.
Cilvēks pārrakstījās, komiski tēriņi.
Atbilde ir, ja 60. dienā slimi ir puse tad jau 61. dienā būs saslimuši visi jeb 2x vairāk. Taču vien 50. dienā saslimušo bija vēl nieka 1% no populācijas. Tas teorētiski, par laimi praksē visi protams nesaslimst. Tāpec arī jārīkojas agresīvi pie pirmajiem saslimušajiem pirms līkne ieskrienas.
Jautājums uz atjautību. Ja pieņemsim ka ar vīrusu saslimušo skaits dubultojas katru dienu un puse iedzīvotāju 60. dienā ir jau saslimuši tad kurā dienā būs saslimuši visi?
Ta arī būs atbilde kapēc tos datus grūti uztvert un no kurienes pēkšņi uzrodas saslimušie.
Acīmredzami Krievija radījusi COVID vīrusu, jo saslimušo pie viņiem nav, visticamāk sadarbībā ar draudzīgo valsti ZKoreju. Kā REN-TV teiktu tas ir vienīgais iespējamais izskaidrojums 
Tāpat objektīvu radītāju neiegūt tad jātestē pilnīgi visi iedzīvotāji. Nav jau tā ka ārsti neatpazītu slimības gaitu un no kā miris.
Nu ja dēļ Covid pacientiem slimnīcas ir pilnas tad tas ir veicinošs faktors. Ja kara laikā sabumbo slimnīcu tas taču neteiksi ka mira dēļ sirds apstāšanās. Lai gan te vienā kaimiņvalstī ir pieaugusi mirstība no vispārējas pneimonijas kamēr Covid statistika tīra.
Bet pārslogoto slimnīcu sekas tās pašas vienalga kāda iekārta.
Ķīnas priekšpēdējā grafikā labi var redzēt, ka grafiki ir ar nobīdi 12-14dienas tātad tik ilgs laiks paiet cik vidēji prasa atveseļošanās pēc izteiktu simptomu parādīšanās. Diemžēl asi pīķi pie konstatētajiem kļūst par neizteiktiem pīķiem pie tiem kas atveseļojas tātad korelācija starp parpildītām slimnīcām un mirstībiu ir izteikta.
www.worldometers.info/coronavirus/country/china/
Līdzīgi arī D-korejas datos:
www.worldometers.info/coronavirus/country/south-korea/
>viruses can cause pneumonia directly. But in some cases, if a viral respiratory infection is severe enough, it can damage the lungs and leave them vulnerable to a secondary infection: bacterial pneumonia.
Vīruss ielien šūnā un to pārprogrammē, lai vīrusu iznīcinātu imūnsistēma iznīcina arī šūnu un tas nav bez sekām.
Zelta vērtība kāpa reizē ar nepieciešamību lietot to elektronikā. Jo vairāk pielietojumus vielai atrod jo vertigāka ta kļūst. Nafta arī kādreiz bija tikpat kā bezvērtīgā, melnas smakojošas dūņas kas sūcas no zemes.
Vēlviens superspeciālists un filozofs ierunajās - www.apollo.lv/6925025/mes-nemirsim-no-koronavirusa-profesors-danilans-atklaj-domas-par-covid-19-un-iesaka-ka-palikt-veseliem
Visu cieņu Danilānam, bet izskatās ka uz vecumu pārāk sāk spriedelēt par tēmu ārpus savas specialitātes un izdarīt vispārējus secinājumus. Lai nu izdodas pārslimot.